Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fikret kara Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim oğlum yüzde 95 agır engelli mama ile besleniyor gecenlerde okmeydanı hastanesinden mama raporu cıkartık raporda yalnışlık oldu dortora düzeltmesini söyledim ilgilenmedi başka hastaneye git dedi bende bakmak zorundasınız hata sizin dedim sizi şikayet edicem dedim. ve gittim doktor arkamdan beni tehtit etdi diye tutanak tutturmuş ilk defa böyle başıma bir iş geldi çok şaşırdım şimdi birde ceza evine girmeyelim zaten sıkıntılarımız var sabah akşam hastanelerdeyiz birde böyle insafsız doktorlarla uğraşmak zorunda kalıyoz allah yardımcımız olsun sonuç ne olur bilinmez bilgisi olan varsa bilgiversin tşk

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba,

Eğer hastane kayıtları kamera vs varsa hakaret etmişseniz ve bu ispatlanırsa para cezası gelebilir.
    O da büyük bir tutar olmaz.
    Darp yoksa sadece hakaretse bir problem olmaz sonuçta siz de mağdursunuz kendinizi bu şekilde savunabilirsiniz.
    Size yardımcı olmadığını yanlış yaptığı halde düzeltmediğini vs dile getirirsiniz.
    Geçmiş olsun

Ama eğer kamera vs yoksa hiç bir şey olmaz merak etmeyin.

Delil yetersizliğinden dolayı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Basit ağız dalaşından pek birşey çıkmaz merak etmeyin.
    Yaptığı hata için başka hastaneye gidin deme lüksü olamaz, başka hastane sizin çocuğunuzun mama ile beslenmesi gerektiğini yüzüne bakarak anlayamaz haklı olarak teşhis ve tedavi olunan hastaneden alın der.
    Mama raporlarında mama ile beslenmeyi gerektiren teşhis, mama markası, günlük dozaj eksiksiz olmalıdır, hata ya sgk nın ödememesine ya da kısmi ödemeye sebep olmaktadır.
    Örneğin çocuğun günde 5 adet kullanması gerekirken raporda yanlışlıkla 2x1 yazsa bir aylık diye 150 adet mamayı aldığında raporda 2 tane yazdığı için 2,5 ay mama alamayacaktır, maması 1 ayda bitecek 1,5 ay mamasız kalacaktır, o doktor bu süreyi cebinden mi ödeyecek?

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    77
    Blog Mesajları
    4

Muayene Odasında kamera olmaz, siz de Dr dan şikayetçi olun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Siz de onun hakkında şikayette bulunun. Hem valiliğe hem de savcılığa... Eğer o size söylemediğiniz halde yalan beyanla iftira atmışsa, siz de aynısını ona yapın. Dişe diş...

Üye
    fikret kara Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Siz her konuda haklı cikarsiniz

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bende bu doktorlardan cok sikildim HASTA HAKLARI DIYE BISEY yazmislar ama uygulama yok aslinda bu konuda bilinclenmek ve haklarimizi ogrenmemeiz lazim.
    Simdi biz hastalar olmasa onlar bi ise yaramaz aslinda onlarin patronu biziz verdigimiz vergiler.ama onlar bizden daha egitimli olduklari icin ve coguda gercekten isini yaptigi icin arada bazen 1 tane dengesiz cikiyor.onunlada ugrasacak biri cikmiyor.aslinda 1 tanesiile ugrassak o 1 tane 2 olmaz

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

doktorun tutanağından bir şey çıkmaz, delil-şahit-ispat-mahkeme süreçlerine girecekse kendi bilir... o sizin şikayetinize karşı kendince belge olsunn diye tutanak tutarak kayıt altına almış... söz uçar yazı kalır hesabı... Allah selamet versin...

Üye
    mmdhpan Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence üslüple ilgili sıkıntılar var.
    "bakmak zorundasın" gibi bir cümle ile doktora yaklaşmanız ne kadar doğru.
    Evet görevi o ama karşınızdakide insan sonucunda, eğer görevini yapmadıgını düşünüyorsanız bimer'e şikayet edebilirsiniz.

Üye
    fikret kara Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eger doktor banene senin engelli coçugun varsa derse. bende az demişim herhalde bakmak zorundasın diye uslup bu ve saglık bakanına suç duyurusu yaptım

benim nerdese24 saat 365gün hastanedeyim bütün doktorlar bizi tanıyo ve yardımcı oluyo ama yeni gelenler özellikle amerikada okuyp veya yurdışında okuyanlar burda kendilerini birşey sanıyorlar asıl onların uslupları bence yalnış ilk önce engellilere nasl davranma konusunda saglık bakanlıgı yönetmenliğine göre egitim almaları şart

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Ha bu arada kulaktan duyma bisey soleyeyim soz doktor hakkinda sikayette bulunursaniz o doktor doc yada prof olamiyor sanirim sicile isleniyor

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@engelliler
    Yok öyle bir şey, kesinleşmiş cezalar haricinde öyle şikayet vs sicile işlenmez.

Üye
    fikret kara Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar
    yazın 13 yaşında yüzde 95 ağır özürlü mama ile beslenen konuşamıyan yürümeyen oğluma mama raporu çıkarmak için okmeydanı hastanesine gittik
    13 senedirde bu hastanede tedavi ve ameliyatlar olduk hala bu hastanede tedavi görüyoruz bir tane doktor bizimmama raporumuzu çıkartıyor ve bu doktorda amerikada okumuş bir doktormuş
    mama raporumuzu çıkartık eve geldik mamayı almak için eczaneye giittim fakat rapor doktor tarafından sistemde onaylanmamış bende 13 yaşında oğlumu kuçagıma alarak hastaneye gittim kan ter içinde dortoru aradım ve sonunda buldum. doktora hocam raporda yanlışlık yapmışsınız düzeltirmisiniz dedim doktor ben yalnışlık yapmam dedi bende düzeltmek zorundasınız göreviniz dedim hocam sistemden bakın görüceksiniz dedim yoksa mamayı oğlum kullanmazsa hayati tehlikesi var dedim o zaman başka hastaneden cıkar dedi bende sizi başhekime şikayet etcem dedim kime edersen et dedi istersen başbakana et dedi bende tamam dedim edrim dedim merak etme sen dedim ve çıktım odadan

sonra başbakanlığa saglıkbakanlığına başhekimliğe şikayette bulundum .sonrs hastaneden başhekimlikten bana mail attılar hastanıza branş dortoru bulunduğu sürece sizleri mağdur etmeyeçeğiz gerekirse başhekimlik yardımcı olacak diye.
    sonra geçenlerde karakol beni aradı bende doktor şikayetçi olmuş ifade vermeye gittim doktorun ifadesi şöyle beni tehtit etti çık dışarda görüşelim demişim bir insan kuçagında engelli biri varken kime külhanbeylik yapabilirki.
    bende ifademde dortorumuz bizi magdur etti oğlumun mama raporunda bizlere zorluk çıkardı ve görevini yapmadı ve oğlumun hayati tehlikesine yol açmıştır delilleri ile karakola teslim ettim engelli raporu mama raporu ve hastanenin yardımcı olacagı mailleri teslim ettim ve şikayetçi oldum

merak ettiğm şu sonuç savcılığa sevk oldu karar ve süreçne olur bilgizi olan lütfen bilgi versin tşkler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fikret kara

Hakkınızı aradığınız, size saygısızlık eden ve hakkınızı kullanmanızı engelleyerek çocuğunuzun sağlığını riske atan doktoru şikayet ettiğiniz için kutlarım. Böyle böyle insan olmayı öğrenecekler...

Savcılık soruşturmaya gerek görmeyecektir. Ortada bir mağdur varsa, o da siz ve çocuğunuz. Karşı şikayette bulunmanız da doğru olmuş.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon