Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hüküm veren istanbul 4 idare mahkemesince dava dosyası 2577 sayılı idare yargılama usul kanununun 14 madesi uyarınca incelenerek, işin gereyi görüşüldü
    dava, davacının sakatlık indirimi talebinden yararlanmak talebiyle yaptıgı müracatın reddine ilişkin 8.12.2008 gün ve 026179 sayılı işlemin iptali istemiyle açılmıştır.
    2576 sayılı kanunun 6 cı madesinde vergi mahkemeleri
    a) genel bütçeye il özel idareleri belediye ve köylere ait vergi resim ve harçlar ile benzeri mali yükümler ve bunların zam ve cezaları ile tarifelere ilişkin davaları
    b) a) bendindeki konularda 6183 sayılı kanunun uygulanmasına ilişkin davaların
    c) diyer kanunlarla verilen işleri çözülmeyeceyi kurala baglanmıştır
    yine 191 sayılı gelir vergisi kanununu 31 maddesinde çalışma gücünün asgari %80 ini kaybetmiş bulunan hizmet erbabı birinci derece sakat, asgari %60 kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ikinci derece sakat, asgari %40 ını kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ise üçüncü derece sakat sayılır, ve aşagıda sakatlık dereceleri itibariyle belirlenen aylık tutarlar hizmet erbabının ücretinden indirilir:
    sakatlık indirimi birinci derece sakatlar için 440 ytl, ikinci derece sakatlar 220 ytl, üçüncü derece sakatlar 110 ytl

sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulamaya ilişkin esas ve usuller maliye, saglık,ve çalışma ve sosyal güvenlik bakanlarınca bu konuda müştereken hazırlanacak bir yönetmenlik ile belirlenir hükmü yer almaktadır.
    uyuşmazlık davacının 193 sayılı gelir vergisi kanununun 31 madesindeki sakatlık indiriminden yararlanıp yararlanılamayacagına ilişkin işlemden kaynaklanmakta olup, vergisel nitelik taşıdıgı anlaşıldıgından, davanın görüm ve çözüm yeri 2576 sayılı kanunun 6. Maddesi uyarınca vergi mahkemesidir.

açıklanan nedenlerle 2577 sayılı kanunun 15/1-a uyarınca davanın görev yönünden reddine, dava dosyasının görevli ve yetkili istanbul vergi mahkemesine gönderilmesine, 25.2.2009 tarihinde oybirliyiyle karar verildi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

TAGI, bu davayı sen mi açtın?
    Vergi mahkemesinde ne zaman görülecek dava? Avukatın konuyla ilgili ne diyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey davayı ben açtım avkat tutmadan takıldıgım yerlerde hakimden yardımalarak dilekçemi yazdım avkat çok para istiyo süreç nasıl gelişirse burdan bildiricem ücretsiz avkat sitenizden temin edebilirsem iyi olur varsa yoksada ben avkatlıgımıda yaparım sabrım çok adım adım ilerliycem söke söke alıcam hakkımı maliyeden hasekiden aldıgım raporuda eklettim dosyama delil olarak %41 dereceli bacaga%34 hiper tansiyonada%10 aldım toplamına baltazar yapıldı %41 saglık raporunu aldım şu anda samatyadan hakem hastane olarak seçildi ordan rapor çıkarıyorum

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adli tıp kurumuna mahkeme kararıyla gönderilirsem adli tıp kurumu şuanki özürlü ölçütü sınıflandırması yasasına göremi deyerlendiricek yoksa 2006 dan önceki özürlü ölçütü sınıflandırması yasasına göremi deyerlendiricek talep etme hakkım varmı eski kanunlara göre deyerlendirilmesi için BİRDE ADLİ TIPKURUMU ALEYHİME KARARVERİRSE MALİYE KABUL EDERMİ YOKSA İTİRAZMI EDER bilgi verirseniz se memnun olurum BÜLENT BEY

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18.12.2008 tarihli ve 26179 sayılı işlemin %47 lik raporumun %34 de düşürülmesiyle açtıgım dava bugün neticelendi hakimin olmadık şekilde verdiyi karar 18.12.2008 tarihli ve 26179 sayılı işleme göre davayı sonuçlandırmadan daha önce maliyeye müracatta bulundugum raporu öne sürerek dosyamı deyerlendirmeye aldıklarını dosyamında zaman aşımına ugradıgından yani 30 gün içinde müracat etmediyimden dosyam düştü davayı kaybettim hakime savunma olarak şunu söyledim ben üçüncü dosyama göre deyerlendirilmem gerek tiyini zaten ikinci dosyam üzerinde dava açmadıgımı mantıken açsam bile süre aşımından davanın düşeceyini bildiyimden en son maliyeye gönderdiyim saglıkraporumun %34 le geri gelmesinden sonra süre aşmadan zamanında mahkemeye başvurdugumu belirttim bana söylediyi hakimin vijdanen çogunluk olarak karar ikinci dosyanı kayle alarak davanı sonuçlandırdık dedi temize gitmem gerektiyini söyledi ben de temize gidicem ama buseferde sizler dosyamı birinci dosyama göre deyerlendirir senizse ben yine davayı kaybedeceyim dedim bana söylediyi şu oldu bizim yerimize karar vermeyin o konu bizi ilgilendirir siz temize gidin dedi ben şimdi temize gitmek için hazırlıklarımı dosyam gelir gelmez başlıycam

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

G.olsun
    siz gene temyiz hakkınızı kullanın derim...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugece ankaraya gidiyorum sürece göre temize gidicem

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 2 yıldır yılmadım yeri geldi aşalandım hor görüldüm alaylandım ama azimle mücadelemi sürdürdüm vede vergi indirimi 3 cü dereceden hak ettim yanlız bir bacagım olmamasından hak etmedim bir bacagı olmuyan halen sakat sayılmıyor hiper tansiyon diz kapakta yamukluk teşisiyle dereceye girdim darısı inşallah umut edenlerin başına diyorum mutlu son tagı çeçe

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

E hadi gözün aydın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bülent bey ama çok yoruldum sevinemedim bile deesem inanırmısın he buarada HİÇBİR ARKADAŞ TEBRİK ETMEDİ HAYIRLAR OLSUN

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı ugurlu olsun senın adına cok sevındım

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Coğu arkadaşların bir bacağının olmaması, vergi indirimini kesin alırım gözüyle bakması, diğer hastalıklarını bu yüzden es geciyolar.3-5 puan artısı cok arkadaşlar.

Üye
    öykünaz Avatarı

Gerçek Adı
    Naz
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tagi bey, büyük bir sabırla verdiğiniz mücadele ve azminizden dolayı sizi kutlarım..Sağlık ve mutluluk dileklerimle..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tagı bu mesajını yeni gördüm hayırlı olsun vergi ind. Hakkın

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ediyorum herkese tebriklerinizden dolayı yorucu bir süreçti

Sayfa 1 / 2 12 SonSon