Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili arkadaşlar;
    3 gün önce ''mesafeli satış '' kapsamında akülü sandalye aldım. ama daha sonra bu ürünü iade etmek isteme gereksinimi duydum. tüketetici kanununa göre 7 gün içinde iade etme hakkımın olduğunu biliyorum.ödediyim bedeli geri alabilirmiyim alabilmem için izlemem gereken yol nedir ? teşekkürler şimdiden (not.bu ürünün yanından konuştuğumuz fiyata dahil olmak üzere eski sandalyemide bakıma verdimbuna rağmen ödemenin iadesi gerçekleşirmi?)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ahlaki olarak:
    1- Ürün hatalı, yanlış olarak gönderilmişse, koşulsuz olarak iade edebilmelisiniz (kargo bedellerini de satıcı firma karşılamak zorunda)
    2- Üründe bir hata olmamasına rağmen kişisel bir nedenle kullanamıyorsanız, kargo bedellerini karşılamanız koşuluyla ürünü iade edebilmelisiniz

Hukuki olarak:
    1- Hiç bir şarta bağlı olmaksızın internet üzerinden satın alınan ürünler 7 gün içerisinde iade edilebilir.
    Bunun için ürünü size glen kargo firması ile gerisin geri gönderin. Gönderi makbuzu ve faturanızla birlikte kaymakamlıktaki tüketici şikayet birimine gidin.

Eski sandalyenizin bakımı mevzuu başka bir konudur. Onun fiyatlandırması da ayrıca değerlendirilir. İşinize gelmezse, tamir ettirmeden kargo bedelini sizin ödemeniz koşuluyla sandalyenizi geri isteyebilirsiniz

Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey bu süre zarfinda magduriyetim soz konusu eski sandalyem gelene kadar,iade edcegim urunu kullanmamda sakinca varmidir...? Îadede Sorun teşkil edermi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ürünü kullanırsan iade edemezsin. Ürünün sıfır/satılabilir özelliği bozulursa ve dahası 7 gün geçerse -ürünün kendisinde ya da satış sürecinde bir kusur olmadığını varsayarak söylüyorum- ürünü iade etmen mümkün olmaz.