Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu kadar mesajı görünce kafam karıştı melike hanımın beyanatından anladığım kadarıyla müdür tuvalette ne yaptığını harfiyen anlatmış biri bunu görmese tuvaletin kullanımdan sonraki haline göre tahmin yürütse bu denli detaylı bir anlatım olmaz melike hanımın derdi tuvaletin kullandırılmaması değil tuvalette röntgenlenmesi (olmaz demeyin bu ülkede her şey olur) ayrıca "benim memurum dışıradan gelen birinden daha değerlidir" sözü hiç hoşuma gitmedi o dışarıdan gelen biri bende olabilirim

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: demirc Mesajı Gör
    "benim memurum dışıradan gelen birinden daha değerlidir" sözü hiç hoşuma gitmedi o dışarıdan gelen biri bende olabilirim
    dışarıdan gelen birisine o tuvaleti asla kullandırmazlar, bu siz olsanızda demirc. orası sadece bankada çalışanlar içindir, umumi tuvalet değildir. müşterileri dahi kullanamaz eğer çok acil bir durum yoksa.

demirc ark. kirleterek çıktığınız tuvalete sizden sonra ben girersem. nasıl kirlentildiğini büyük bir ihtimalle tahmin ederim. çıktığınız tuvalette yerler ıslaksa, pisivarı ıskalamış olduğunuzu düşünürüm. bunun için cam gerekmez.
    orada bir kamera olsaydı, banka memureleri orasını yıkmazlarmıydı.
    melike hanımın derdi kullanılmaması olsaydı, müdüre gazeteciyle gitmezdi.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Ya tuvalette ne yapıldığı bellidir müdür detaylı olarak yaptıklarımı anlattı derken neyi kastediyorsunuz ?

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

selda*;
    bunda komik olan şey nedir herkes sizin gibi rahat tuvalet ihtiyacını gideremiyor omurilik felci sadece ayakları etkilemiyor

yelpaze azizim o sözü tuvalet için söyleyen zihniyet herhangi bir nedenle memuruyla tartışsam yine memurunu korur bankanın tuvaletinde ne işim var zaten benim gibi tuvalette 1 saat civarında kalan adamın umumi tuvalette işi olmaz

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

işyerleri bir aile gibi çalışır, orada bulunan en yüksek amirde aile babası gibi davranır. bir babanın görevlerinden biriside ailesini korumaktır. ödülü ve cezayı o verir. herhangi bir tartışma olayında, şikayetini müdüre bildirirsin o gerekeni yapar.

müdürde o sözü tuvalet için söylememiştir, hijyen şartlarına uymadığı için söylemiştir. daha önce izin veren iyi niyetli bir müdür var ortada. hijyensiz bir ortamdan elbette çalışanlarını koruyacaktır.

siz kendi çocuğunuzu, ne şekilde, nasıl, neyle ıslandığı belli olmayan genel bir tuvalete girmesine izin verirmisiniz. olayı birde böyle düşünün lütfen.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Konuyu bir süredir izliyorum. Biraz tuhaf geldiği için başta mesaj yazmamıştım. Şimdi 2 ayrı konu var:

1. Bir işyerinin ayakyolunu dışarıdan gelen birinin kullanması
    2. Helayı kullanan kişinin gözlenmesi ve bu durumun kendisine uygunsuz bir üslup ile bildirilmesi

Şimdi konuyu bu şekilde başlıklara ayırınca analizi biraz daha kolay oluyor.

Önce İŞYERİ TUVALETİ kısmına girersek, kişisel olarak ben kendi işyerimin "personele" tahsis edilmiş helasını dışarıdan gelen kişilerin kullanmasını istemem. Netekim, evdeki ayakyolunu da yoldan gelip geçen bir kişinin "abi sıkıştım, bi işeyip çıkacağım" lafıyla hizmete sunmam. İşyerinde personel WC'leri de, evdeki gibi kişilere özel yerlerdir. Dışarıdan gelip kullanan kişiler ister istemez rahatsızlık yaratır.

Bu boyutuyla, olayın eleştirilecek bir yanı yok.

Diğer taraftan, işyerinin ayakyolunun kamera ile veya şahsen dikizleyerek izlendiği kanısında değilim. Burada ancak bir akıl yürütme yapılmış olabilir. Elbette bu da doğru olmamış. Ama aklı başında hiç kimse, hukuken de bir suç oluşturan böyle bir izleme işine girmez. Hele hele hukuku çok iyi bilen banka müdürleri hiç girmez.

Ancak, işyeri tuvaletini haklı gerekçeyle kullandırmak istemeyen işyeri çalışanlarının bunu uygun bir dille ifade etmesi çok daha münasip olurdu. İçeride şöyle, böyle yapıyorsun demek yerine, personel dışında kullanıma kapatıldığı söylenebilirdi.

Bir de, atlamamamız gereken, "gazeteciyle birlikte müdüre şikayete gitme" kısmı var. Açıkcası ben bu kısımdan hiç hoşlanmadım. Böyle biri bana gelse, "olay çıkartmaya, sansasyon yaratmaya gelmiş" diye düşünür ve görüşmek dahi istemezdim. Doğal olarak görüşme üslubumu da etkilerdi.

Sonuç olarak, hem haklı hem haksız olunan bir durum var. Bu durum her iki taraf için bir sitem şeklinde dile getirilebilirdi. Burada eylemin ne olduğundan ziyade, eylemlerin ortaya konuluş şekilleri yanlış olmuş.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

banka nın elamanı degilsen tamamen haksızsın bir bahane uydurmalarına bile gerek yok direk kullanamassın bile diyebilirler. çok açık sözlüyüm kendimi seviyorum.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

erkek olsan bı onerım vardı!çok sansasyonel olurdu, butun tvlerde haber olurdun bayan olunca olmuyo işte diyıp konuyu klılıtleyelım

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

musty35;

arkadaşımızında tam yapmak istediği budur. gazeteciyle bankaya hesap sormaya gitmek, konuyla ilgilenecek avukat aramak.

birde derlerki, ''engelliler sadece bedeninin bir parçasını kullanamıyor. zekalarında herhangi bir engel yoktur.'' bunu kim dediyse atmış biraz. bazılarımızın zekasında ilerleme bile oluyormuş )

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Demirc,yazdıklarımdan nasıl alay bir anlam çıkardın bilemeyeceğim.Ancak yaşadığımız zorlukları bilmek için illa omurilik felçli olmaya gerek yok. Omurilik felçli olmasam da herşeyin farkındayım.Herkesin belirttiği şeyleri tekrarlamam gereksiz.Ancak banka çalışanların tuvaleti dikizlediklerini sanmıyorum. Görüntü itibarı ile yorum yapılmıştır.Arkadaşımız da umarım yakın zamanda bu sorununu bir şekilde çözer...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Kurumsal firmalarda personel ve müşteri wc si ayrıdır.Müşteri wc sine istediğin kadar edebilirsin müşteri olduğun sürece.Farz etki kurumda sadece personel wc si var, sizde sıkıştınız o saatte işi halletmeniz lazım , insanız rica edersiniz bir kereliğine wc kullanırsınız.Siz kafayı fena takmışsınız müdüre, altınıza etseydiniz bu kadar bozulmazdınız.Dedimya konu idralik ,hassaz durum

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bu konuyu açarken açıkçası kendim de bayağı tereddüt etmiştim.sebebi konunun oldukça muğlak oluşu idi.Ama müdürün anlattıkları karşısında öylesine öfkelenmiş ve kendimi tacize uğramış hissetmiştim ki konuyu açma gereği görmüştüm. Ve sonunda bu kadar işkillenmekte ne kadar haklı olduğumu yeni öğrendim.Şöyle ki benimle arkadaşmışcasına iletişim kuran ama aslında benden hoşlanmadığını sonradan öğrendiğim ve iletişimi kestiğim eski bir tanıdığımın benim hakkımda müdürle konuştuğunu öğrendim.Yani içeride benim ne yaptığımı tek tek müdüre tarif eden ve orayı kullanmamı engelleyen ama bunu bana iyilik yapıyor görünümü altında yapan kişi dost bildiğim bir tanıdığımmış.
    Burada sayfalarca yorum yapan ve tıpkı benim gibi açtığım konuyu tuhaf bulan arkadaşlara bunu açıklama gereği gördüm.Sevgiler.

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun ....
    Konu ronaldo7 tarafından değiştirilmiştir (15.06-2014 Saat 01:30 ).

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım sizi ispiyon eden kişiyi sıkıstıgı birgun kimse tuvalete almaz,altına yapar.

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O kadar kişisel bir konu ki..yani şaka gibi..neredeyse Dallasvari..sizin alakanız olmadığı bir bankanın wcsini kullanıp..sonradan buna izin verilmeyince cıngar çıkarıyosunuz..şimdide bilmem kim sizi arkanızdan dedikodunuzu yapmış..aman çok üzüldüm..nasıl bir dünyan var senin anlayamıyorum..Savcılığa gidip banka tuvaletine zıçmama izin vermiyor mu diyecektin gerçekten çok merak ediyorum..

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon