Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb Arkadaşlar bu soruyu bir arkadaşım soruyor...kendisinin diliyle naklediyorum:''Benim 20 yaşında down sendromlu bir kız kardeşim var.Zihinsel engelli kişilerde yaş söz konusu olmadan velayet gibi bir durum var mıdır?Eğer varsa babam öldükten sonra kız kardeşimin velayeti ve evde bakım aylığını benden dört yaş büyük abime mi verirler?...Yengem ve abimin bakamayacağını düşündüğüm için de velayetini ve bakım aylığını ben almak istiyorum..kardeşimi babam ölünce yanıma almak istiyorum bu konuda ne yapabilirim nereye başvurmam gerekir?Bilgisi olan arkadaşlar cevaplar ve yorumlar yazarlarsa sevinirim.Teşekkür ederim.İyi günler.''

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evde bakım aylığında velayet olmaz ki. Kim bakıyorsa ona ödenir. babanız bakıyorsa ölürse maaş devrolmaz. kim bakımını üstlenirse ona ödenir. abiniz bakacağım derse kardeşler arasında düşünce ayrıcalığı varsa başvuracağınız yer adliye. Adliyelerde özürlü hizmetleriyle ilgilenen bölüm var. Yolu gösterirler.
    Kim öle kim kala. Gelecek gelmemiştir, gelirse içinde olacak mısınız . Geleceğin planını yaparsanız bugünü yaşayamazsınız..
    Bugün içinde olduğunuz gündür ,kardeşiniz için bugün ne yapabiliyorsanız ona bakın.
    arkadaşınızın yapacağı en akıllıca davranış budur