Uğur DÜNDAR ın bugünkü yazısından birkaç pasaj ile çoğu doktorun (kendi yakınları hariç) hastalara ne gözle baktıklarını tekrar hatırlatmakta fayda var.

"Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre 2002‐2013 yılları arasında Sağlık Bakanlığı hastanelerinde yapılan ameliyatların sayısı yüzde 114,4, üniversite hastanelerindeki ameliyatların sayısı yüzde 116,4 artarken, özel hastanelerde yapılan ameliyatların sayısı ise yüzde 561,1 oranında artış kaydetti. Halbuki bu dönemde Türkiye nüfusu yüzde 13 arttı. O halde şimdi milletin vekili olarak sormak istiyorum: Bu yurttaşlarımız boşuna mı ameliyat oldular? Performans sistemi denilen ve sağlıkta kamu kontrolünü yok eden bu sistem yüzünden acaba vatandaşlarımız hangi yan etkileri yaşamak zorunda bırakıldı? Performans Sistemi yerine Teşhise Dayalı Satın Alma Sistemleri’ni getirerek vatandaşlarımızın boşu boşuna kesilip biçilmelerinin önüne geçmeliyiz"

Uğur Dündar : Yandaşa peşkeş zihniyeti sağlık sistemini çökertti - Sözcü Gazetesi

Benim doktorların para kaygısı nedeni ile defalarca kesilip biçilmemin ve paramın içedilmesinin hikayesi ise yazımın sonunda vereceğim linkte yeralacak, umarım benim yaşadıklarımdan sizler ders alırsınız.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1541443