Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 108 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Oturan Boğa,

Süper bir haber bu. Tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ederim.

Sayın Oturan Boğa peki revize çalışmaları hangi tarihde olacak bilginiz var mı?

Sizin nezninizde destek veren tüm arkadaşlar gönülden tekrar teşekkür ederim .

Saygılarımla

Korkut

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturan Boğa,

İlgili toplantı Pazartesi günü yapılacak diye bilgi aldım.

Saygılarımla

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SayınOturanBoğa,

Ankarayı bugün aradım dilekçemi tekrar göndermiştim. Onlarda toplantıda değerlendirmeya aldıklarını araştırmasını yapacaklarını söylediler. Bu akondroplazinin yanın numaralar isimlendirilen bir engelin daha gündeme alındığı söylediler.
    Ocak ayında sonu kadar sonuçlandırılacaklarını söylediler.

Sevgiler

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer'den bugün cevap geldi..

Gelen Cevap:

"Akondroplazi (cücelik) ile ilgili özür oranının 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin EK-2 sayılı Özür Oranları Cetvelinde yer almamasından dolayı mağdur olduğunuza dair Bimer Başvurunuz incelenmiştir.

Konu hakkındaki talebiniz zikredilen Yönetmeliğin revizyon çalışmalarında dikkate alınacaktır."

Bilgilerinizi rica ederim.
    Email gönderen herkese, aynı cevabı gönderiyorlar galiba.. Hadi hayırlısı inşallah olumlu bir sonuç alabiliriz arkadaşlar..

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Gelen Cevabı sizlerle Paylaşmak istedim .

28/12/2011 tarihli ve 38878 sayılı yazımızın örneğidir.
    Konu : Bimer başvurusu.

Sayın Mustafa BOZBAŞ
    mbozbas@msn.com
    Akondroplazi (cücelik) ile ilgili özür oranının 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin EK-2 sayılı Özür Oranları Cetvelinde yer almamasından dolayı mağdur olduğunuza dair Bimer Başvurunuz incelenmiştir. Konu hakkındaki talebiniz zikredilen Yönetmeliğin revizyon çalışmalarında dikkate alınacaktır. Bilgilerinizi rica ederim.

Dr. M.Ali TORUNOĞLU Bakan a. Genel Müdür Yardımcısı

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

E-mail yoluyla gönderilen BİMER cevabı :

Sayın Başvuru Sahibi,
    [...] yapmış olduğunuz müracaatınız incelenmiş ve gereğinin yapılması için ilgili kurum/kurumlara iletilmiştir. [...] Bilgilerinizi rica ederiz.

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşağıdaki yazıda bimer üzerinden bana sağlık bakanlığından gelmiştir.
    Saygılarımla

19.12.2011 tarihli BİMER iletiniz incelenmiştir. Kurumumuzca maluliyet (çalışma gücü kaybı) başvuruları yapılmakta olup, buna ilişkin değerlendirmeler Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliğine göre yapılmaktadır.
    Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı mevzuatında olup, talebiniz ile ilgili olarak söz konusu yere başvuru yapmanızı,
    Bilgilerinizi rica ederim.

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşlem tamam

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Son gelen cevap ;

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından Genel Müdürlüğümüze yönlendirilen; Akondroplazisi bulunan kişilerin özürlü sınıfına dahil edilmesi talebinizi konu alan 02.01.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.Başvurunuz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınmış olup; ilgili kurumlarla yürütülecek olan çalışmalarda talebiniz göz önünde bulundurulacaktır. Bilgilerinizi rica ederiz.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü
    Özürlü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.
    Bugün itibari ile bende alamadım rapor buradaki yazıları takip ediyordum bi ihtimal değişmiştir cetvel diye umut ile 1 hafta koşturdum. Lakin halen akondraplazi cetvele alınmamış. Burada bu yönetmeliği hazırlayan yetkililere; yasa tasarısını hazırlayan millet vekillerine ve danışmanlarına bu yasayı okuyup inceleyip onay veren çok bilirlere, bilir kişilere, nezninizde sesleniyorum site sakinleri. Akondraplazi " Geçici bir hastalık değildir " 2005 senesinden önceki cetvelde vardı bu rahatsızlık bildiğim kadarı ile bu sebeple aklıma şu iki soru geliyor. Birincisi 2005 yılında bütün akondraplazi hastaları bir anda nasıl iyileşip sağlığına kavuştu ikinci sorumda buna bağlantılı olarak iyileşmedi ise hangi "vicdansız mı b..siz mi karar veremediğim" şahıs veya şahıslar bu hastalığı cetvelden çıkarıp bunu onaylayıp bunu onadılar.

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın De4thx

Gerginliğini üzüntünü ve sinirlenmenizi inan çok iyi biliyorum Çünkü aynı duyguları altı senedir ben yaşıyorum Allah bilir daha ne kadar seneler yaşayacağım.

Evet Ankara ile salı telefonla görüştüm, dilekçeler dikkate alınmış lakin toplantılarında ancak gündeme gelirmiş, toplantıdan çıkacak karara göre yönetmeliğe alınıp alınmayacağı belli olacakmış. Kısaca yorgunu yokuşa sürmekten başka hiç bir şey değil. Karar verdim yılmayacağım, normal insan gibi yaşımda da emekli olsam bu mücadeleyi bırakmayacağım. Çünkü bu mücadelede emek, hayal, ümit ve hüzün var. Bunlar 6 yıl boyunca benim ile hayatımı yaşadılar, bu nedenle bırakmayacağım mücadele mi ?

Şimdi bir düşüncem var tabi site yöneticimiz Oturan Boğa'dan hem onay hemde fikir aldıktan sonra Sizinle paylaşacağım. Fikrim, bu dilekçelerimizi meclise göndermek olacak.

Kısaca sinirlenmeden üzülmeden ve en önemlisi yılmadan mücadelemize devam etmek gerekir.

Saygılarımla

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gergin değilim ki ben mantıklı bir soru sordum sadece akondraplazi hastalığı 2010 yılın da tüm dünyada ve ülkemizde biranda topyekün tedavi mi edildi ?

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Arkadaşlar yeni yönetmelik çıkmış burada zannedersem Akondroplaziden hiç söz edilmemiş. Bu durumda ne yapabiliriz.
    Akondroplazi olan bir kişi engelini nasıl ispatlaya bilir. Yada nasıl bir rapor almalıdır. Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Teşekkürlerimle

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimer'den az önce cevap geldi..

Başvurunuz bugünkü tarih (16.01.2012) ve 24495 Sevk :Sayısı ile BİMER sistemi üzerinden 3071 Sayılı Dilekçe Hakkının Uygulanmasına Dair Kanun çerçevesinde AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NA yönlendirilmiştir.
    BAŞVURU TAKİP YOLU: Başbakanlığın (basbakanlik.gov.tr) web sayfasında sol alt köşede yer alan “Başbakanlığa istek ve şikâyetlerinizi bildirin” başlığını tıklayınız. Karşınıza gelen BİMER sayfasının üstünde menü yer alıyor. Başvurunuzla ilgili gelişmeleri menüdeki “Başvuru Sorgula” başlığını tıkladıktan sonra size verilen tarih ve sayıyı yazarak takip edebilirsiniz.

Başbakanlık Merkez Bina Bakanlıklar 06573 ANKARA
    Telefon: 0 312 422 26 45 Faks: 0 312 422 26 67
    E-posta: bimer1@basbakanlik.gov.tr Elektronik ağ:www.basbakanlik.gov.tr

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Koko ;

Bu konuda yaptığımız mücadeleden çok umutluydum ben. Bu kadar ısrarla ve haklı sebeple talepte bulunmamıza rağmen talebimizin dikkate alınmamasını hala anlayabilmiş değilim. Bu aşamadan sonra hukuki yoldan hareket etmekten başka bir çare göremiyorum. Rapor aşamasında doktorlar bu rahatsızlığı nasıl yorumlarlar bilemiyorum. Acaba boy kısalığı gibi bir duruma mı dahil ederler ? Yoksa iç hastalıklarından benzer bir madde var mı bunları incelemek lazım. Ama bunun bir rahatsızlık olduğu açıkça belliyken ; cetvele dahil edilmemesinin hiçbir mantıklı yönü yok.

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon