Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili dilara80,teşekkürler...

Sevgili mavisel,

Malesef komik bir rakam.Başında olsun olmasın her engel grubundan hatta engelsiz arkadaşlardan de destek bekliyoruz ne varki gördüğümüz destek sayısıda komik..

Engelliler olarak bu tür hak arama kampanyalarına destek olmamız için illaki o engel grubunda olmamız gerekmiyor...Çok zor değil sadece bir iki dakikka lazım maili göndermek ve sonrada gönderdim demek...

Her gönderen üye gönderdim diye yazarsa sayfa sürekli güncel kalır...

Üye
    tan_yeri Avatarı

Son Giriş
    12.05-2017
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bu girişiminizi destekliyorum.tüm işitme engeli olnalar ve olmayanların da birgün bu duruma düşebileceklerini düşünerek bu kampanyaya katılmalarını bekliyorum.bu hususta ulaşabileceğimiz tüm aeş dost ve rakadaşlarımıza uulaşılmasını rica ediyorum.Selam ve saygılar.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Genelge yayınlanmıştı danıştay kararı ile ilgili nasıl oluyorda mahkeme kararı uygulanmıyor anlamıyorum eski uygulamanın dönmesi lazım eskiden cihaz bedelinin %20 ini ödüyorduk ne güzel cihazın değişme zamanı geldi 1,500 tl çıkacak cepten geriye dönen para 340 tl sosyal devlet neede kaldı kardeşim söyüşlene söyüşlene bi hal olduk

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili tan_yeri desteğinizden dolayı teşekkür ederim...

Üye
    yahyaalbaba Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    18:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Böyle bir büyük yaraya parmak bastığınız için teşekkür ederim. Ben hala cihaz alamadım maluım asgarş ücretle çalışanız. 1500 tl gibi bir rakam ödeyip cihaz almak bize mercedes araba almak kadar çok uzak. O yüzden inşallah sesimizi duyurup buna bir son vermelerini görmek.. (Belki biz göremeyiz ama hiçyoktan başkasına bir faydamız dokunur)

Üye
    eKayretli Avatarı

Son Giriş
    29.10-2013
    Saat
    21:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İki kulağımdada cihaz var 7 yıl oldu artık performansı baya düştü ve cızırtılar çıkartmaya başladı, İşitme Cihazlarının fiyatlarını öğrenmeye gittim ve test ettikten sonra cihazların fiyatını öğrendim bana uygun olan cihaz 6 ile 8 bin tl arasında. Fiyatı aldıktan sonra sgk ya gittim.

Cihaz alacağımı söyleyip ne kadar ödeyeceklerini sordum verdiği cevap 340 tl Alacağım cihazların fiyatını söyledim fark etmez SGK 340 tl ödüyor dedi.
    Bu fiyatları neye göre ödüyorsunuz, mantığı nedir dediğimde ise verdiği cevap PİYASA ARAŞTIRMASI YAPTIK. Dedi ben şimdi soruyorum 4 5 6 7 8 bin liralık cihazların piyasa araştırmasına göre ortalaması 340 tl mi ? böyle mantıksızlık olmaz. Birşeyler yapıp mutlaka buna çare bulmalıyız.

Ben çalışıyorum kredi çeker alırım yıllarca öderim yapabileceğim bişey yok bu benim için "HAYAT" ama birde alamayacak durumda kredi çekipte ödeyemecek durumdaki arkadaşlarımız ne yapacak ?

SGK nın dediği resmen şu "PARA YOKSA DUYMAYACAKSIN!!!"

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cihazın kaç para olduğu onlar için önemli değil verecekleri rakam 340 lira çünkü sen görme engellisin sana iş vermisiz daha ne istiyorsun diyen bir bakanın emriyle 340 lira ödenmekte...

Bizler ne kadar nankörüz ya bize 340 lira ödüyorlar daha ne istiyoruz !

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

2005 aralık ayında 60 tl ödedim cihaz için kanal içi digital cihaz aldım şimdi emsaline 1200 tl ödeyeceğim 1500 tl olsa cihaz şimdi 300 tl ödemem gerekiyordu eski matığa göre ki bu bile pahalı bi rakam ediyor öte yandan enflasyon bu kadar mı artmış ya da maliyetler bu kadar tavan yaptı ben bir şey demiyorum

Üye
    yahyaalbaba Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın bülent bey
    bende aynı dertten mağdurum. Çok teşekkürler böyle bir konu için. Bende işitme cihazı kullanarak duyabiliyorum. Şimdi işitme cihazımın süresi dolmak üzere yani az duyuruyor bana oyüzden acil olarak değiştirmem lazım artık telefonda bile konuşurken zorlanıyorum. aldığım 800 tl maaşla bırakın cihaz almayı ayın sonu bile gelmiyor. İnşallah yetkililer duyar sesimizide sorunumuz çözülmüş olur. Ama benim acilen cihaz almam gerekiyor. Firmalar ise kredi kartı istiyor illaki bizdede kredi kartı kullanacak para yok oyüzden ne yapacağımı şaşırdımm

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende gönderdim.ayretten işitme engellilere verdiği destekten dolayı oturan boğayada çok teşekkür ederim

Üye
    yahyaalbaba Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme cihazları bedelini SGK ödeyecek 10.01.2011

T.C.
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

SAYI : B.13.2.SGK.0.11.02.00/17 10.01.2011

KONU: Danıştay Kararı
    GENELGE 2011/4
    Kurumumuz aleyhine işitme cihazları ile ilgili açılan dava neticesinde; Danıştay Onuncu Dairesinin 24.11.2010 tarihli ve E.2010/5725 sayılı kararı ile “...25.03.2010 tarihli ve 27532 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nin İşitme Cihazları başlıklı 7.3.7. maddesinin sekizinci ve dokuzuncu fıkralarının ve bu tebliğin eki EK-5/C listesinin 267 nci ve 268 inci sıralarında yer alan analog işitme cihazı için 210 TL , dijital işitme cihazı için 420 TL ödeme yapılacağına ilişkin sınırlamanın yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 28 inci maddesinde “Danıştay, Bölge İdare Mahkemeleri, İdare ve Vergi Mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur” hükmü doğrultusunda Kurumumuz kapsamındaki kişilerin kullanmakta oldukları işitme cihazı bedellerinin ödenebilmesi için; söz konusu mahkeme kararının Kurumumuza tebliğ edildiği 22.12.2010 tarihinden itibaren 2010 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nin “7.2.2. Ayaktan tedavilerde reçete karşılığı hasta tarafından temin edilen tıbbi malzeme bedellerinin ödenmesi” maddesinde yer alan hükümler doğrultusunda işlem yapılması uygun görülmüştür.

Bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederim.

p#aff a,p#aff a:link,p#aff a:visited,p#aff a:active {text-decoration:underline;color:#0000ee;}p#aff a:hover{text-decoration: underline;}
    M. Emin ZARARSIZ Kurum Başkanı

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connec...df?MOD=AJPERES

Bülent bey bu konuda bilginiz varmı? İnternette cihaz fiyatlarına bakarken gördüm. Böyle bişey varda bizim haberimizmi yok acaba diye düşündüm bi bakarsanız sevinirim.

Üye
    sdt Avatarı

Gerçek Adı
    SEDAT KORKMAZ
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu aldım faturayı kestirdim sgkya verdiğimde fark olan paramı ne zaman alırım kaç gün içinde verirler,

Üye
    yahyaalbaba Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.5 yada 2 ay kadar beklemen gerekecek.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli sdt,

Cihazı kaça aldın ?
    Hangi marka cihaz ?
    Ne kadar fark alacaksın ?

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bunlar 350 tl yi bile 3-4 ay sonra millete ödüyorlar.
    Öyle ya 1 milyon işt. engelli olsa 350.000.000 tl nin fazini işleticekler.
    Ben böyle rezil engellisine zulmeden devlet görmedim, duymadım!..

Aha da buraya yazıyorum!.
    Bu yöneticilere veya bundan sonra gelicek ve engellinin işt.cihazı, protezi, ortezi, t. sandalyesini kimsenin cebinden para çıkmayacak şekilde günümüz şartlarında temin etmeyenleri!. Destekleyenleri ALLAH'a havale ediyorum. Esefle kınıyorum...
    Hadi şimdi gidin sandığa destekleyin.. Benim hakkımdan çal git başkasına ver...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.04-2011, 14:04