Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 99 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    DOSTLARIM BENDE VARIM ..İNŞALLAH İŞE YARAR.TEPKİMİZİ BİLMELİDİRLER..

Üye
    mucahit1981 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    19:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben iki adresede gönderdim inşallah hayırlı sonuç alınır biz memur olmasakta bir sürü engelli veya engelli adayı memur kardeşimiz var

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben de gönderdim. Umarım çözümü noktasında katkımız olmuş olur.

Saygılar.

Üye
    Kimyaci Avatarı

Son Giriş
    16.05-2012
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de gönderdim umarım katkısı olur.

Saygılarımla....

Üye
    engelsiz_engelli Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz gec gördüm uzun zamandir gelemiyordum ama gorur gormez iki adresede gonderdim

Üye
    arif_kenan Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yolladım inşallah dikkate alırlar

Üye
    kenan744 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2008
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

göndedim inşallah dikkate alırlar valla

Üye
    musip adıgüzel Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar gönderilen mesajlar dikkate alınıyormu acep hiç bir gelişme yok galiba bu konuda

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;
    Bana ulaşmış herhangi bir durum yok. Diğer arkadaşların bu konu hakkında yeni bilgileri var ise sanırım bizimle paylaşırlar

Üye
    ayseemre6 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2008
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar.ben de bir değişiklik haberine rastlamadım.5510 Sayılı SSGSS mecliste bölümler halinde görüşülmekteymiş.Geçici 4.Maddeye henüz sıra gelmedi galiba.Ancak bu arada dikkatimi çeken konumuzla ilgili ihtisas komisyonlarında değişikliği dile getiren bir tasarı ya da önerge de yok.Ne zaman ve nasıl gündeme getirecekler bu konuyu?Kulak arkası yaparlarsa ne oyumu ne de hakkımı helal etmem...

Üye
    fatabi Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gönderildi..

Üye
    gunkor Avatarı

Son Giriş
    08.01-2014
    Saat
    08:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her iki adrese gönderildi, umarım sesimiz duyulur.

malumunuz fakat örnek dilekçenin başlığında "Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na" yazıyor bu başlıkla dilekçe ikinci adrese Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanlığı'na" gönderilirse dikkate almayabilirler sanırım.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşlar,

Dün akşam Meclis Genel Kurulunda Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik öngören kanun tasarısının görüşmelerine devam edildi ve önümüdeki haftada devam edilecek.

Özellikle şu an çalışmakta olan engelli memurları ilgilendiren 68. maddeyle değiştirilen Geçci 4. maddeyle ilgili olarak yapılan görüşmeler sırasında verilen önergenin kabul edilmesiyle, çalışmaya başladıktan sonra engelli olanlarında engel oranına göre 16 veya 18 yılda erken emekliliği sağlanmış gibi gözüküyor.

Eğer doğru yorumluyorsam, memur olarak çalışan engellilerle ilgili farklı uygulamlar ortadan kalkmış olacak. Bilgi ve değerdirmelerinize sunuyorum.

Geçici 4. Maddenin 6. Fıkrası: (Plan ve Bütçe Komisyonundan Çıkış şekliyle Mevcut durum)

Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce 5434 sayılı Kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az % 40 oranında özürlü olduklarını gösterir sağlık kurulu raporu bulunanlar ile en az yüzde 40 oranında doğuştan özürlü olduklarını belgeleyenlerden aylık talep tarihinde bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı olanlara; en az 5400 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş ya da emekli keseneği ödenmiş olması kaydıyla, istekleri halinde bu madde hükümleri esas alınarak yaşlılık aylığı bağlanır.

10.04.2008 günü Meclis Genel Kurulundaki görüşmelerde aşağıya çıkardığım önerge verilmiş ve kabul edilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

119 sıra sayılı Kanunun Tasarısının çerçeve 68 inci maddesiyle değiştirilen 5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesinin 5 inci fıkrasında yer alan "aylıklarının" ibaresinden sonra gelmek üzere "bağlanması" ibaresinin, 6 ncı fıkrasının sonuna "Ancak çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır."
    8 inci fıkrasının sonuna "Bunlar için Kanunun 81 inci maddesinin (h) fıkrası uyarınca ödenecek ek karşılıkların hesabında, genel sağlık sigortası primi tutarları dikkate alınmaz." cümlelerinin eklenmesini, 11 inci fıkrasının 1 inci cümlesinde geçen "malullük", "bu Kanunun geçici 1 inci maddesi çerçevesinde" ibareleri ile 2 nci cümlesinde geçen "malullük veya" ibaresinin metinden çıkarılmasını arz ve teklif ederiz.

Mustafa Elitaş (Kayseri) ve arkadaşları.

BAŞKAN - Komisyon katılıyor mu efendim?

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU SÖZCÜSÜ MUZAFFER BAŞTOPÇU (Kocaeli) - Uygun görüşle takdire bırakıyoruz.

BAŞKAN - Hükûmet katılıyor mu?

ÇALIŞMA VE SOSAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK (Bursa) - Katılıyoruz efendim.

BAŞKAN - Gerekçeye mi okutuyoruz?

MUSTAFA ELİTAŞ (Kayseri) - Gerekçe okunsun.

BAŞKAN - Buyurun efendim.

Gerekçe:

Bu düzenleme ile analitik bütçe sınıflandırmasına uygun hale getirilmesi, daha önce 5434 sayılı Kanuna göre iştirakçi olanlardan çalıştıkları sırada sakatlananlara uygulanacak hükmün bu Kanunun 28 inci maddesindeki hükümlerden faydalandırılmaları amaçlanmış olup çıkarılan ibarelerle madde metnindeki çelişki ortadan kaldırılarak maddede bütünlük sağlanmıştır.

BAŞKAN - Önergeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler… Kabul etmeyenler… Önerge kabul edilmiştir.

Kabul edilen önerge doğrultusunda çerçeve 68'inci maddeye bağlı geçici 4'üncü maddeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler… Kabul etmeyenler… Kabul edilmiştir.

Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kısaca, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun Geçici 4. maddesinin 6. fıkrası, verilen önergenin kabul edilmesiyle aşağıdaki şekle dönüşmüştür. (Kanunun tümü üzerindeki görüşmeler haftaya sonuçlanacak gibi gözükmektedir)

Geçici 4. Maddenin 6. Fıkrası:

"Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce 5434 sayılı Kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az % 40 oranında özürlü olduklarını gösterir sağlık kurulu raporu bulunanlar ile en az yüzde 40 oranında doğuştan özürlü olduklarını belgeleyenlerden aylık talep tarihinde bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı olanlara; en az 5400 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş ya da emekli keseneği ödenmiş olması kaydıyla, istekleri halinde bu madde hükümleri esas alınarak yaşlılık aylığı bağlanır.

Ancak çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,

gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır."

Saygılarımla..

Üye
    ayseemre6 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2008
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar,ramazan beye hızlı sonuç takibinden dolayı teşekkür ediyorum...10.04.2008 tarihli meclis görüşmelerinde verilen önergenin kabulü ile işçilerin sahip olduğu haktan memur da yararlandırılmış görünüyor.özür oranına göre ve kademeli olarak da olsa erken emeklilik hakkımıza ulaşacağız gibi...yıllardır çözüm bekleyen bu sorunun nihayet ele alınmış olması içimde buruk bir sevinç yarattı.soruna duyarlılık gösteren mail gönderen tüm arkadaşlara selam olsun.sayın oturan boğaya da çabalarından dolayı teşekkür ederim.saygılarımla...

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon