@NAZDEMİR Hanım size canı gönülden katılıyorum, Eylül 2022 den bu tarafa sürekli, sürücü durumundaki engellerin sürücülüklerinin iptal edildiği, bu konuda birlik olup, yetkililere sesimizin duyurulması için çabalıyorum,
Fakat ne hikmetse, Site Yöneticisi Sayın Bülent Bey bu konuda hala suskunluğunu korumaktadır.

Matrah yükseltilmesini bekliyenlerin bir çoğu % 90 engelli yakınları, çünkü onların sayesince keyiflerince araba alıp gezmek.
Hayatım hastanelerde geçti, % 90 engelli olanların zaten % 90 nı normal araçla değil bir yerden biryere, hastaneye dahi gidemiyecek durumda olanlardır, bir çoğu 112 amblans veya Belediyelerin hasta nakil araçları ile gidebilen durumdaki engellilerdir, bunların içinde sadec görme engelliler araçlarını yakınları sayesinde istedikleri gibi kullanabilen engellelerdir.

Asıl, araba benim gibi ortopedik, yürümesi zor, nefes alması zor, ama % 90 engelli sınıfına giremeyenler için gereklidir, 1997 de almış olduğum tam 25 yıllık ehliyetimi iptal ettiler, gerekçeleri ise, doğuştan engelim olan kifo sokolyaz dan dolayı boynumun dönmediğinden dolayı, peki 25 yıl boynum dönmüş, ÇOK ŞÜKÜR ELHAMDÜLLİH bir kazaya sebebiyet dahi vermez ken, sırf Sağlık Banlığının çıkartmış olduğu, Yönetmeliğin 1, ci maddesinde yazan, doktorların Cumhuriyet savcılığınca işlem yapılacak denilmesi üzerine, doktorların kendilerini kurtarmak babında, engellerin sürücülüklerini iptal etmekten hiç tereddüt dahi duymamalarıdır.

Bu konu neden, bu sitede hiç bahsedilmiyor, neden mağdurlar birlik olamıyoruz.
Araç almak ve kullanmak bizim hakkımız, % 90 engelli yakınlarının bir çoğunun zaten özelde kendi araçları var ki, alınan araçları engelli belkide hiç görmüyor, binmiyor dahi.

İSYAN EDİYORUM ARTIK, HEM BAKANLIKLARA
HEM BU SİTEDE SUSKUNLUĞUNU BOZMAYANLARA...