Sayfa 3 / 26 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 389 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    reyhan hanım verdiğiniz emekler için gerçekten en içten duygularımla teşekkür ediyorum bizlere verdiğiniiz bu değerlerin tüm insanlığa yayılması dileğiyle işlerinizde ve hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum allah yardımcınız olsun bende raporların bir defaya mahsus alındığında bunun bütün işlerimizde geçerli olmasını ve bizlere verilen raporların bir kartla onaylanmasından sonra bürokrasiden kurtulmak istiyoruz teşekkür eder size çok candan teşekkür ederim.....Allaha emanet olunuz

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Reyhan Hanım ben ortapedik özürlüyüm benim 5 tane raporum var
    1Tekerlekli sandalye alırken
    2Babamın aylıgına basvururken
    3İşkura basvururken
    4Özel rehabilitasyon merkezine kayıt olurken
    5Evde bakım aylıgı baglınırken vs…..
    Ben bu raporları alırken maddi manevi zorluklar çektim bu kadar rapor olmasın 1 tane olsun her işime yarasın istiyorum Reyhan Hanım size bu konuda yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Reyhan Gazel,

Ben foruma katılan diğer arkadaşlar gibi "şöyle olsun, böyle olsun" mealinde şeyler yazmayacağım. Aşağı yukarı sorunların ne olduğu, nerelere çözüm getirileceği, nasıl olması gerektiği katılanlar tarafından dillendirildi. Öğrenmek istediğim mevcut yasa çıkarılırken ÖZİDA'nın görüşü alınmış mıdır? Ya da ÖZİDA bu yasaya hayır diyebilmiş midir?
    Sayın Gazel,
    Bu tür birimler özerk olmadığı sürece işlevsellikleri kalmaz. Biliyormusunuz, 5510 sayılı yasadan bu yana kaç kişi bu yasadan yararlanarak emekli edilmiştir? Ya da kurumlar bu insanları süründürürken(!)
    ÖZİDA'nın ne gibi bir çözüm yolu vardır?
    ÖZİDA öncelikle ayrımcılığa son vermelidir. Bilgilendirme toplantısı diye düzenlediği sempozyumları bile bürokratlar-özürlüler/özürlü yakınları diye ayırmaktadır.
    Sayın Gazel,
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Üye
    yerdogan Avatarı

Son Giriş
    26.04-2015
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

70 yıldır değiştirilmeyen bu yasa niçin şimdi değiştiriliyor.Size soruyorum hayatını sıva yapmakla kazanan bir kişi elini kaybedince bu kişinin sakatlık oranı kaçtır.Sürekli ayakta duran birisi ayağından herhangi birisini kaybedince bu kişinin sakatlık oranı kaçtır bence % 100 dür.Sosyal hayatta sağlam bir kişi ile bir ayağı olmayan bir eli olmayan bir olurmu.Devlet kendi kurumlarına engelli elman almamak için uğraşıyor.özel şirketlere iş ve işçi bulma kurumu aracılığı ile işe gönderiyor.Tabi onlarda formalite icabı bir görüşme arkanızdan iş ve işçi bulma kurumuna bir yazı .aranılan şartlara uymuyor diye.Bu engelliler ne yapsın Allah aşkına.Zaten iş yok güç yok birde engelli sayılmıyorlar.Benim sol ayağım diz altından yok raporum %34.2000 yılından önceki aldığım raporlarım %66 .burda siz bir art niyet aramazmısınız.Birde olayın şu boyutu var.Ben şimdi kpss ye girdim.Bir yere memur olarak başlasam ben engellimiyim engelsizmiyim.her yerde rapor istiyorlar.Arada kaldım %34 de olsa sen engellisin ama biz %40 ve üzeri istiyoruz diyorlar.Bir sürü ayet ve hadis var bir engelli ile engelsiz birisi aynı kategoride olurmu.Biz heryerde aşağılanıyoruz.okulda futbol maçı olur senin ayağın sakat sen izle.evlenmek için kız istemeye gidersin sen sakatsın olmaz.inanın dünyanın hiç bir yerinde yoktur bu haksızlık.Eminim bu kanunu çıkaranlara 7 milyon engelli insan ve onların aileleri beddua ediyorlardır.İnşallah bu haksızlık bir an önce düzelir.

Üye
    saygun Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Reyhan Hanım tekrar merhaba..

Aklıma her zaman gelen ama bir türlü burada yazmadıgım bişey söyliyeceğim...

Özürlülük hesaplama yönetmeliği AB YE uyum adı altında ordakinin aynısını buraya getirilmesi konusunda bir itirazım yok..fakat bu ölçütleri getirmeden önce devlet olarak özürlü vatandaşının sosyal hayatta aynen avrupada oldugu gibi rahat haraketini sağlanması ne aynen oradaki gibi engelli bir vatandaşın yasam sartlarını kolaylastırmalı.özürlülük ölcütü hesaplama yönetmeligi bunları sağlanmadan getirilmemmeli...önce halledilmesi gerenken yapılsın sonra bu yönetmelik değissin...ama biz her zaman oldugu gibi sondan basa dogru haraket ediyoruz....
    Çünkü amac engelli sayısını az göstermek hiçbişeye uyum sağlamak falan değil...

yerdoğan kardeş kimse beddua etmez bu ülkede...bu ülkede sırf cumaya gidiyor bu müslüman diyip oyunu veren var...engelliler içinde de var böyle insanlar..adam iş istemiyor beleş nasıl yasarım diye bakıyor...bu yüzden hiç kimse birlik beraberlikte olmuyor....

REYHAN Hanım sizin sahsınnıza yapılan bir sitem yok emin olun...sizde olmasanız hiç bir umudum kalmazdı bu konuda...

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostlarım,

yazmaya devam edin lütfen. tüm yazdıklarınız bir gün hepimizin işine çok yarayacak.

Sevgiyla kalın

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Reyhan Hanım,
    Sizin bu içten ve samimi söylemlerinizi, azimli ve gayretli çalışmalarınızı bütün yüreğimle destekliyorum. Aynı zamanda göstermiş olduığunuz mütevazı yaklaşımlarınızıda takdire şayan buluyorum.

Elbette sorun engellinin sorunuysa, bunun için azimli bir mücadele vermemiz gerekmektedir. Engelliler olarak birbirlerimizi eleştirmek yerine birbirimize kenetlenmek yapılanları en güzel lisanla youmlamak bizim birliğimizi sağlaması adına çok önem arz edecektir.

Üye
    reyhan gazel Avatarı

Gerçek Adı
    Reyhan
    Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostlarım,

yazdıklarıma pişman olup hemen geri çektim yazıyı. Beni anlayın lütfen, gün içinde onlarca sıkıntıyla boğuşup, eve gelip aynı sıkıntıları kendi yaşamımda, çevremde görmek biraz yıpratıcı. Ama biz birbirimi anlarız. Arada bir sitem de ederiz. Anlayış göstermeliyiz. Bizim yüreğimizdeki sitemi yaşamayan anlayamaz. Kimsenin de anlamasını isteyiz elbette.

Şimdi önümüzde çözülmesi gereken büyük bir sıkıntımız var. El birliği ile tüm engel gruplarımızın daha rahat yaşam sürmesini sağlayabiliriz. Bu fırsat sadece bana değil hepimize verildi. Çünkü göreve başladığım gün olabildiğince herkesin tercümanı olmaya söz verdim, vermeye de devam ediyorum. Ben Kurumda oldukça herkes olacak. Ötesi yok. Ama yapıcı çözümler bulalım ve tüm engellilerimizin sağlık kurulu rapor sıkıntısını birlikte çözelim.

Sevgiyle kalın

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en açık haliyle yazıcam. reyhan hanım üstüne alınmasın. özida kukla bir kurumdur. bizlerden görüş istenmesi dostlar alışverişte görsün mantığıdır. ben de dahil bir çok arkadaşımız görüşünü belirtmiştir. özida türlü amaçlar için ve başka bir rapora ihtiyaç duyulmayacağı iddiasıyla verdiği özürlü kimliğinin bile işlevsiz hale gelmesinin baş sorumlusudur ve on binlerce engelliyi kandırmış ve utanmadan yalan söylemiştir. ne söylenirse söylensin ne yazılırsa yazılsın hiç bir işe yaramayacaktır. hiç birimiz boşa nefes tüketmeyelim. özida şimdiye kadar ne yaptı ki? sistem değişmedikçe bu aciz kurumumumuz da böyle gelmiş böyle gidecek. budur !

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

öyle bir rapor hazırlayınki o nalet olsaı raporu aldıktan sonra gidip özür oranımkaçsa o raporla nüfüs müdürlüğüne gidip o raporun oranını nüfüs kağıdıma işleşinler bundan sonra bütün işlemlerimde nüfüs kağıdımı göstererek özürlülerin yararlandığı haklardan sadece nüfüs kağıdımı göstererek faydalanabileyim...

ey çok sayın eli öpülmesimi yoksa başka yerleri öpülmesimi gerekli olan yetkililer yahu bu kadar zormu bu devletin doktoruna hastanesine malzemesine rontgenine tıbbi cihazına zamanına emeğine yazık değilmi bir özürlü vatandaşı hayatı boyunca 50 kere rapor almaya mahkum eden düzeni sistemi değiştirmek bu kadar zormu bunu yapabilmek için uganda cumhuriyetinde okuyan insanlarımı getirmek lazım ya sizler bu ülkede yaşayan insanlarsınız ve bu konuda yetkili oldu iseniz bu özürlü insanların gereksinimlerini az çok biliyorsunuz bunu yapabilmek bu kadar zormu ya....elinizi vicdanınıza koyun bu özürlüler için şu basit düzenlemeyi artık yapın nüfüs kağıdına işletin 1996 da 18 yaşımdaydım o tarihten beri rapor almaktan bıktım ....
    bu yazıyı okuyan tüm yetkililere sesleniyorum bu düzenlemeyi beceremedikçe bu devletten aldığınız tek kuruş dahi olsa aldığınız maaşı bence haketmiyorsunuz

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kunta,
    özür oranlarının nüfus cüzdanlarına işlenmesi anayasaya aykırılık gerekçesiyle iptal edilmiştir.

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 öncelikle birbacagı olmuyan yada birkolu olmuyan %40 la sakat sayılsın
    2 herne olursa olsun özürlünün haklarını sırf baba sının sıkortası oldugundan dolayı haklardan yararlanamaz denmesi kaldırılsın
    3 özülü kendi sıkorta emekli vs haklarından yararlandırılsın fakir olmasını baba sıkortasında olmamasını şart koşmamaları saglansın fakirde olsa durumu normal şartlardada olsa özürlü haklarına dokunulmasın
    4 tekbir raporla her yapacagı işte geçerliliyini korusun
    5 ücretsiz seyahat haklarını elinden almasınlar yanında bir kişi götürme hakkı tüm özürlü guruplara tanınsın üctersiz
    6 elektirik,su,dogalgaz, telefon ev vergisi vs haklardan %50 yararlandırılsın

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Makri;
    o zaman anayasa değiştirilsin bu kadar basit yani anayasaya uygun hale getirilsin nasıl bu ülkede özürlü insan araç alinca plakasına kocaman bir engelli arabası konuluyorsa engelli raporunuda alınca nüfüs cüzdanına işetilsin ...ne gerekiyorsa yapılsın anayasada gerekiyorsa değişsin de kurtulalım şu rapor alma çilesinden bitsin artık bu çile...ülke yararına ülke insanının ferahına özellikle özürlü insanın rahatına ilişkin yetkililer bişeyler yapsın lütfen bu ülkede

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Danıştay, özürlü vatandaşların nüfus cüzdanında özürlülük bilgisinin yazılmasını öngören yönetmeliği iptal etti

ANKARA - Danıştay 10. Dairesi, özürlülük bilgisinin nüfus cüzdanına yazılmasına olanak tanıyan yönetmelik hükümlerini iptal etti. Daire, düzenlemenin, kimliğin her ibrazında kişinin özürlülük oranının başkaları tarafından bilinmesi ve bu suretle özürlü vatandaşların kişi hak ve hürriyetinin zedelenmesi sonucunu doğuracağına işaret etti.
    Bazı özürlü aileleri, Resmi Gazete’de 30 Ekim 2005’te yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlüler Veritabanı Oluşturulmasına ve Özürlülük Bilgisinin Nüfus Cüzdanında Yer Almasına Dair Yönetmeliğin, 2. maddesinde yer alan "özürlülük bilgisinin nüfus cüzdanlarında yer almasına ilişkin usul ve esasları kapsar" ibaresinin, ikinci bölüm başlığının alt başlığında bulunan "Özürlülük Bilgisinin Nüfus Cüzdanında Yer Almasına" ibaresinin ve 7. maddesindeki "Nüfus cüzdanında özürlüğüne ilişkin bilgi yer alan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı" ibaresi ile nüfus cüzdanına özürlülük oranının yazılmasını öngören anılan maddenin 2. fıkrasının ilk cümlesinin iptali istemiyle Danıştay’da dava açtı.
    Danıştay 10. Dairesi, söz konusu yönetmelikteki, "özürlülük bilgisinin nüfus cüzdanlarında yer almasına ilişkin usul ve esasları kapsar", "Özürlülük Bilgisinin Nüfus Cüzdanında Yer Almasına" ve "Nüfus cüzdanında özürlüğüne ilişkin bilgi yer alan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı" ibareleri ile "Özürlü olduğunu istenen belgelerle beyan eden ve il müdürlüklerine başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının nüfus cüzdanlarının arka yüzünde, ’% ... oranında özürlüdür’ ifadesi yer alır" cümlesini oy çokluğuyla iptal etti."
    Kunta,
    Anayasayı değiştirecek bir durum yok. İptali istemiyle dava açıldı, ve Danıştay 10. Dairesi iptal etti. Etmeseydi ne olurdu, birşey olmazdı çünkü nüfus cüzdanlarına özürlü oranlarının yazılması ya da yazılmaması şimdiki problemlerin ana nedeni değil.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın reyhan hanım benimde tek göz sıfır ikincisi 0.6 ayrıca şeker kollestrol ve tansiyon var eski raporum 0/075 şimdi tek gözü 0/020ye düşürmüşler öyle saçma iş olurmu göz gidince zaten dünyan kararıyor bu oranlar bir çözüm ben 2001-2002tarihlerinde 0/075 ankara eğitim hastanesi raporum olmasına rağmen emekli etmediler yeni rapor istediler samsun 19mayıs araştırma hastanesşnden oysa benim 2002yılında alınmış ankara eğitim araştıma hastanesinden alınmış 0/075 iş gücü raporum var neden samsuna sevk edildiğimi anlamış değilim oranlar çok kötü eskiden tek göz32-34 arası verirken şimdi 0/020 bikendi başlarına gelsede anlasalar tek isteğim o biz böyle gezeletenler inşallah bir gün kendileride gezeleyecek selamlar saygılar

Sayfa 3 / 26 İlkİlk 123456713 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 28.06-2009, 19:57
  2. 03.04-2009, 17:49