Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    15 Aralık 2010 Güncel: star Gazetesi İstanbul Eki bu konuyu haber haline getirdi

staristanbul kaldirimlar - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

34 ZV 4876 plakalı minibüsün saygısızlığı:

resim003ud5 - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

resim004wc0 - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

resim006gk3 - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Böylesi durumların olmaması için rampaların bulunduğu yerlere özellikle park edilmemesi gerektiğine dair bi işaret koyulmalı bence.

Kınıyorum 34 ZV 4876 plakalı aracın sahibini. Google'da plaka araması yaparken bu başlık çıksın da, anlasın hatasını...

Not: Bu arada, olay yerini, tarihi ve saati de yazar mısın lütfen.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler bülent bey.

Tarih 17 ekim 2008 cumartesi olmalı, işim vardı.

Levent'te Metro Citi alışveriş merkezine gitmek istiyordum.
    Tabii ki sadece kaldırımda engellinin çıkıcağı yerlere park edilen araçlar degil sadece, dikkat ederseniz.
    Kaldırımların çoğunun da engelli çıkışı yok resimlerde ve ben araçların içinden trafikten gittim o gün....
    Ama ne gündü saat öğlen 13:00 gibi evden çıkıp normalde 15 dkk.lık olan yolu, 15:00 gibi gidebildim.

Belediyelerimiz saolsunlar: Her yolu kazarak sürekli yol çalışmaları yaparak ne çokk çalıştıklarını ıspatlamaya afiş,afiş resimlerini yapıştırmayı akıl ediyorlar ama.

Kaldırımları, engelliyi hiç akıl edemiyorlar.
    Çünkü engellinin dışarıda ne işi olur diyorlar.
    Çünkü engelli ailelerin engelli çocuklarınızı çıkarmayın der gibiler.
    Çünkü engellinin ist.lun duvarlarını belediye başkanları, resimleriyle donattığı, bilboart ve afişler kadar degeri yok, önemi yok derler

Ben üzgünüm o günü ben yaşdıgım için ben ne söylesem hakkım var hatta söyleyemediğim çok şeyin oldugunu bilmenizi isterim arkadaşlar..

SEVGİYLE KALIN...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hala aynı kaldırımlar duruyor engelli çıkışları hala yok arkadaşlar.
    Çözüm, ben o yol (Cad,)yi kullanmıyorum elimden elimden geldiği kadar...

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aysel hanım yapmanız gereken 155'i aramaktı. ve trafik polisi gelip ceza yazıyo. ben öyle yapıyom.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Neredeyse her kaldırım dibinde aynı hak ihlaliyle karşılaşıyoruz. İstanbul'da (aslında tüm Türkiye'de) evinden çıkıp hiç bir engelle karşılaşmadan okuluna-işine-sinemasına-gezmesine gidebilecek tekerlekli sandalye kullanıcısı yoktur herhalde! Evin önünden başlar, gideceği yere kadar tüm kaldırımlarda bi engelle karşılaşır. Ya girişinde rampa yoktur, ya çıkışında; ya ortası göçüktür ya ağaç ya da tabelayla bölünmüştür; ya girişine araç park etmiştir, ya çıkışına! Mecburen araç yolundan gitmek zorunda kalırsınız. Pis arabaların altında ezilmemek için şoförlere görünmeye ve ezilmemeye çalışarak, daracık yerlerden geçmeye çalışırken leş gibi arabalara sürtünerek, yamuk-yumuk yollarda ha düştüm ha düşeceğim diye debelenerek, bir de üstüne yayalara "pardon, pardon" diye diye... Toplu ulaşımdan yararlanmak zaten neredeyse imkansız. Hasbelkader binsek, ineceğimiz durapı seçemeyiz; artık hangi durakta barikat yoksa, orada iniveririz! İETT şoförlerininin ve taksicilerin kaprislerini çekmek zaten farz bize! Mır-mır-mır-mır...
    Yani, zor sahiden İstanbul'da sakat olmak! Bir de üstüne bütünlüklü bi çözüm iradesi olmayınca...

Konuya dair bugün (15 Aralık 2010) star Gazetesi İstanbul Eki'nin haberi:

İstanbul’da sayıları bir milyonu aşan engellilere yapılan yatırımlar yetersiz kalıyor. Üst geçidi kullanamıyor, kaldırımdan gidemiyor, dilenci muammelesi görmek istemiyorlar
    Doğduğu günden beri hayatla mücadele içinde olan engelliler, kendilerine yapılan yatırımların yetersiz olduğunu söylüyor. Engelliyken tekrar engellendiklerini, mağdurken yine mağdur olduklarını belirtiyorlar. Bir çok marketin engelli girişi yok. Ne mağazalarda ne de bir çok kamu kurum ve kuruluşlarda ne rampa var ne de bir asansör. Bu kurumlarda işi olan engelliler kucakta taşınmak zorunda kalıyor.

MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPMAK MÜMKÜN DEĞİL
    Sadece İstanbul’da bir milyonu aşkın engelli kitlesi var iken, çoğu uygulamalarda engelliler göz önünde bulundurulmuyor.
    Sadece Engelliler Günü olan 3 Aralık’ta hatırlanıp bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ancak birkaç gün sonra tamamen unutuluyorlar. Engelli vatandaşların sorunları ise her yerde aynı. Sosyal belediyecilik anlayışıyla son zamanlarda hizmet vermeye başlayan yerel yönetimlerin çabaları da yeterli olmuyor. Yıllardır görmezden gelinen engelliler için gösterilen büyük çabalar kentin her yerinde engellilerin var olduğu düşünülürse eksik kalıyor.

Bankamatikten para çekemiyorlar
    • Kaldırımlar ve camiler engellilere uygun değil istisnasız, her kaldırımın ortasında ağaç, direk vs var. Bozuk yapılanmanın bedelini engelliler ödüyor. tekerlekli sandalye ile kaldırımdan geçemiyorlar, camiye gitmek isteseler bile cami engelliye uygun değil. tekerlekli sandalye ile geçebilecek kadar rampa yok.
    • Temiz hava almak için sokağa çıkan engellilere maalesef dilenci muammelesi yıpılıyor, bu da onların gururunu incitiyor.
    • İnsanlar için çok faydalı olan metrobüslerde engelli asansörleri yetersiz.
    • Bankamatikler engellilere göre yapılmadığı için tekerlerli sandalyeyle para çekemiyorlar.
    • Duyarsız vatandaşlar yüzünden hakları olan yoldan bile geçemiyorlar.
    Star İstanbul

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Malesef her yerde olduğu gibi burda da engelliler düşünülmemiş sadece enegliler değil hasta yaşlı hamile anneler yapılan işlerde ön çalışma yapılmadan yapılsa bile engelliler göz ardı edilerek yapılır.
    Böyle bir olaya bizzat ben şahit oldum bağcılarda belediye kaldırım çalışması yapıyor tarih sanırım 1 sene vs oldu çalışanların yanına gittim ve yetkili birisini sordum mütahit dediler vs derken başkan özel kalemine ulaştım telefonla dedim bu kaldırımlar yapılıyor tamam rampada yapıyorsunuz ama önce sizin gelip burdaki rampaları test etmeniz lazım tekerlekli sandalyeyle siz çıkabilirseniz engelli olan biriside çıkara ozaman durumu net bir şekilde izah ettim daha sonra kaldırım rapmaralarının tekrardan düzeltileceğini söyledi asfalt gelecem vs dedi ama hala aynı tek başına çıkmakta engelli bir kardeşimiz zorlana bilir

özellikle yetkili insanları daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Aslında engelliler bakanlığı diye bir bakanlık kurulması ve engellilerin bütün sorunları ile ilgilenilmesini isitiyorum.
    Bunun için bana düşen ne var sa yapmaya hazırım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

star İstanbul'da konuya dair son yayın bugün yapıldı:

stardevam - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

stardevam2 - İstanbul'da araçların kaldırım işgali ve biz tekerlekli sandalye kullananların çektikleri!

ImageShack Album - 2 images

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

star gazetesine çıksa ne olçak, büsürü engelli kanunu var birine uyan varmı..star gaztesine değil,Cumhurbaşkanına cıksanız bişey değişmez.Da gecen sene dilekçe verdim bu konuda hemde KAYMAKAMA,BELEDİYE,TRAFİK EKİBİNE hatta yerel gazateye bile cıktım...
    Sonuç ne oldu=ewe iki polis geldi bu işin takipçisiz deyip gitti,değişen bişey yok
    bügün da yufka almaya kaldırıma çıktım yufkamı aldım ne göreyim koca minübüs rampayı tıkamış 20 dakka bekledik kaldırımda...

Üye
    yegane Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbulda tekerlekli sandalye kullanan bir arkadaşımı zyarete gitmiştim.aman allahım bu ne eziyet

bu kadar kötü mü olur kaldırımlar, bu kadar kötü mü olur yollar.otobüslerinde rampaları bozuktu.bir yerden bir yere ulaşmak, bir yerde oturup çay içmek bile sorundu.zira ben istanbulu bilmiyorum, ve uygun yerler bulamadım:S

Allah sabır versin , ve yetkililerede merhamet versin

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

http://www.baktabul.net/turkce-sarki...n-sarkisi.html

Kopyaladım o yüzden fark etmedim özür d,lerim sözlerin yanındaki kötü kelimelerden dolayı ama haketmiyorlar mı ya

Üye
    mavisel_18 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engellilerin sesi yok deniyor sesimizi çıkarsak bir işe yaramadığını gördük.çankırıda bile kaldırımların önünde araba park etmiş. yada çöpler dökülmüş. sadece istanbulda değil bu olay bizde zorlanıyoruz çoğu kaldırımlardan geçerken

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar biz bu gibi sorunlarda kimi arıyoruz? trafiği mi? gelir mi ? gelmesse ne yapmamız lazım kimse başvurmalıyız.Okadar başıma geliyor ki o yüzden benimde bir katkım olsun bu konularda.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boya çok tşkler starda ki haberimi (resmimi) sayende gördüm.

Ama şunu biliyoruzki, nereye çıkarsak çıkalım engellierin sorunları bitmek tükenmek bilmiyor.

Bir hafta önce katıldığım, bir toplantıda ki şikayetlerin 10 yıllık şikayetlerle aynı oldugunu gördüm, herşeyin başı ulaşım, ulaşabilirlik olduğunu anlamıyorlar.
    Egitim sorunu ulaşım olmazsa, istihdam sorunu ulaşım olmazsa, sosyal hayat vs. vs. ulaşım olmadıktan sonra nasıl olsun ki.

En başı her zaman dediğimiz gibi ulaşım, ulaşım, yine ulaşım getiriyor.
    Şu vardı, orada en az on (10) tane engelli olupta sorunlarını dile getirirken içeri hiç bir basın mensubu özellikle içeri alınmadı gelen olduğu halde, ve yönetimlerden hiç idarelerden bi kişi gelmemişti.
    Herşey gizli saklı oldu.

Neden diye düşününce de akla ilk gelen cevap, birkaç ay sonraki seçimler için gizlice engellilerin en başlıca sorunlarını, şikayetlerini ögrenip sloğanda vaad de onları yine kullanmak istendiği geliyor akla.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu oaylara hak gasplarımıza tek tek karşı çıktığımızda netice alınmıyor.
    Biz koca bir orduyuz tek tek yeldeğirmenleri ile mücadele etmeye çalışıyoruz.
    Gelin bu gücü kullanalım en ufak bir hak kaybı veya istismarı halinde topyekün devletin her kademesine her parlomento üyesine her belediye başkanına olaydan sorumlu yada sorumsuz makam sahibi her zevatla yazıyla gerekiyorsa dava yoluyla mücadele edelim.
    Ancak ozaman biz bie gücüz diyebiliriz.

Her rampayı kapatanla mücadele etmeye ikaz etmeye çalışıyoru bir arkadaşıma lazım olur diye çoğu kez dayakla tehdit ediliyorum.
    Ferdi duyarlılık çare olmuyor. Bu kıdemli bir sakat olarak edindiğim tecrübe bu.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon