Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir çok marketin engelli girişi yok.
    Sanki engelliler hiç alış veriş edemezmiş, etmesinler zaten ne işleri var markette derler miş gibi

Ben resim koyamadım.
    Mesela gültepe de dia (sa) , 2 tane aynı bim lemar kayalar gibi birçok büyük marketlerin engelli girişi yok ve hatta merdivenliler...

kim market, dede yoktu ama orayı feryat ede, ede kaç kere yetkililerle konuşup tadilatan sonraki açılışında mikrofonu elime kaptırdıktan sonra engelli girişi yapıldı şükür...

Ama resimleri ekleyebilsem görseniz bu kezde kuş beyinli kişiler gelip araçlarını o engelli girişi,ne park ediyor.
    birde araştırdım park eden araç sivil toplum platformundan bir beyefendininmiş.
    Uyarıldıgında ne dese begenirsiniz: : Orası belediyenin yolu engellinin değil demiştir..

Buna ne denir ............................

Üye
    pc_murti Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daylight Arkadaşım çok komik anlatmışsın bizimde burada onlarca market var ama dediğin gibi hiç birinde engelli girişi yok
    o yüzden markete hiç gitmiyorum ne alıcaksam bakkalın önüne gidiyorum ve içerdekine sesimi duyurana kadar bağrıyorum ne istersem adam getirip veriyor

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmetermiş çok teşekkürler begendiğinize sevindim..
    Ama çok dogru nereye başvursanda bunun gibi olayları anlıyor gibi davranıp hiç i,lğilenmiyorlar hepsi palavra...

pc_murti arkadaşım napim aglayacak halleri komediye çevirmek belki daha çok ilği çekebilir dedim
    Birde bu yolu deneyelim istedim...

Bizim buralarda önünden bagırıcak bakkal yok gibi bişey, her taraf büyük marketler dolu..

Hee üstelik ben öyle avaz, avaz bagıramam dogrusu sesimde çıkmaz Duyucak bak gördünüz kimse duymuyor...
    hem kargalar kaçar

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canım arkadaşım.
    Ben daha evvel bu konunun tartışıldıgını bilmiyordum: aslında bilmeden bile olsa yeniden gündeme getirmişsem bile iyiki, yapmışım...
    Çünkü biz bişeyleri ne kadar birilerinin illa gözüne soka, soka anlatabilirsek okadar anca faydasını görüyoruz.
    çünkü hep anlaşılıyor gibi davranılıp kısacık bir sürede unutuldugumuz...
    Hepinizin de benim oldugu gibi eminim dikkatini çekmiştir yeri gelip.. bunun için isteklerimizi olana dek tekrarlamakta yarar olabilir..

Hoşçakal arkadaşım.
    SEVGİLER

Üye
    13_Sair_Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Teker
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bence de marketlerde engelli girişi olmalı.bu şart olmalı.sonuçta ne zararı var,çok mu masraflı?
    küçük bir yerde yaşıyorsanız bazı pratik uygulamalar hayatı kolaylaştırır.örneğin:
    marketi telefonla arayıp eve sipariş vermek.
    gittiğinizde market çalışanına listeyi uzatıp yardım istemek
    komşunun çocuklarına alışverişi yaptırmak(ekmek özellikle)
    aylık alışverişi real,carrefour,kipa...gibi büyük mağazalardan yapmak veya yaptırmak.
    alışverişe sağlam biriyle gitmek
    annenin babanın yanında yaşamak evleninceye kadar
    alışveriş yaparken çabuk bitenleri çok almak:şeker,un,çay gibi
    bunlar sadece öneri,bazılarını uyguluyoruz işimize geliyor.
    ama bu konunun önemi gerçekten gözardı edilemez.mola yerlerinde ve bazı büyük mağazalarda özürlü wc'nin kapalı tutulması ve ricayla açılması da bize resmen hakaret.süekli açık dursun,sanki herkes saldıracak...

Üye
    gulcanmanisa Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın ama elden ne gelir ki KİMSENİN CANI YANMADAN BİZ ENGELLİLERİ ANLAYAMAZ
    ATEŞ DÜŞECEK Kİ CANLARI ÖYLE BİR YANACAK Kİ O ZAMAN BİZİ ANLARLAR ANLAMASINA DA ZAMANI DA GEÇMİŞTİR.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef ki!... Arkadaşlar,bu konuda ben de çok muzdaribim,ben hayatın içinde aktif biriyim,çalışıyorum,her işimi kendim hallederim ama marketler,alışveriş merkezleri,hastane,postane,banka...vb daha bir çok yerde ulaşım zorluğu çekiyorum,topluma açık olan yerlerde engelli insanların düşünülmemesi çok acı,rampa olsa bile önüne araba park ediyorlar,ben her gün evime girip çıkarken bile,apt. girişine araba parkettikleri için her defasında sorun yaşıyorum,kaldı ki market girişleri vb birçok yerde aynı durum söz konusu,hatta ben İş Bankası'na gidip de hesabımla ilgili bazı bilgi değişikliklerini üç senedir, banka girişinde rampa olmadığı için hala yaptıramadım.... (illa beni göreceklermiş!!!!) Maalesef ki!...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Sevgili İpekezgi rampaların nasıl yapıldığını ne kadar bize uygunsuz olduğunu o rampayı yapanın tırmanabilmemiz için sanırım yanına birde tarabzan yapması gerektiği gibi engelli adına yapılacak hizmetlerde gerçekten onların kullanımına uygunluğunun ne kadar gözardı edildiğinide söylesek haksız olmayız sanırım.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye'de engelli olmak zor.engelliyken tekrar engelleniyorsun.mağdurken yine mağdur oluyorsun.evet ne marketlerde,ne mağazalarda ne de bi çok kamu ve kuruluşlarda ne rampa var ne de asansör.en azından ne yazıkki tokat'ta öyle.diş tedavisi için gittiğim doktorun muayenehanesinde asansör olmadığı için 2.kata kucakta çıkarıldım.rezalet.asıl en komiği beni 2008 yılında sağlık bakanlığı yılın hemşiresi seçmişti.bende ödül töreni için ankara'ya gittim.ortada ne rampa vardı ne de başka bi düzenek.maalesef görevliler beni sahneye sandalyemden tutarak yukarı çıkardılar.

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bir de bu alışveriş merkezi ve marketlerde zemin acayip şekilde kaygan.bir de üstüne üstelik cila olayı yapıyorlar.ne bir uyarı levhası zemin kaygandır diye ne de benzeri bir uyarıcı levha.
    yürümeye mi çalışacak engelli yoksa gezecek,alışverişmi yapacak muamma.?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İstatistiklerde yaklaşık olarak %12 engelli kitlesi olan ülkemizde hangi uygulamalar da engelliler göz önünde bulundurularak yapılıyor. Sadece bir kaç tane göstermelik uygulama var.

Marketlere gelince marketler engellilerin alışveriş yapacağını pek varsaymıyor her halde veya işlerine öyle geliyordur. Burada bana göre market yönetimlerimden böyle bir uygulamanın neden yapılmadığını, engellilerin neden düşünülmediğini sormak gerekir. tepkimiz burada sınırlı kalmasın.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben türkiyenin en büyük hiper marketlerinden birinde 6 yıl görev yaptım herşey engelliler için dizay edilmiş küçüklerde zorluk lar var ben market ve alış veriş merkezleri yönünden oldukça gözlemler yaptım asıl sorun yönetimlerin de birde baglı bulundugu yerel yönetimlerde yaptırım ları yok anlayacagınız zihniyet meselesi

Üye
    sevgidenizi Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

engelliler sadece engelli günlerinde 1 2 saat hatırlananrak geçiştiriliyor zaten...bana kalırsa

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Marketleri yapan firmalar ne zaman para endeksli olmaktan çıkap insan olduklarını hatırlarlarsa o zaman sizim engellerimiz kalkar?

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim sorunum da alışveriş arabaları. O kadar ağırlar ki ; itmek mümkün değil. Sepetleri taşımakta da zorlanıyorum. Bunun yerine küçük alışveriş arabaları da yapılsa en azından onları itmek daha kolay. Bir de yerlerin kaygan olması büyük bir sorun. Kayıp düşmemek için büyük efor sarfetmek gerekiyor. Boy problemi nedeniyle çok yüksek raflara ulaşmakta da zorlanıyorum. Ama market çalışanlarından rica ederek bu sorunu çözmeye çalışıyorum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon