Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güncel (18 Haziran 2009): Bu başlıkta konu edilen kaldırım, geçtiğimiz hafta yaptığım ısrarlı takip sonucu nihayet (!) düzenlenmiştir. Güncel bilgi bu başlığın 13. mesajında mevcuttur.

Belediyeler pek çok yerde kaldırımları engelliler için düzenliyor. Ancak İzmir'in merkezdeki büyük ilçelerinden olan Buca'da tam bir kaldırım rezaleti yaşanıyor. Bırakın bir engellinin kullanmasını, sıradan sağlıklı bir kişi bile kullanamaz bu kaldırımları.
    Resmini çektiğim yer, Buca'nın göbeği Şirinyerde Forbes caddesi.
    Belediye binasına 500m mesafede
    , başkan neredeyse hergün bu yolu kullanıyor.
    Yeşili sevmek ve korumak güzel şey tamam, ama kaldırımda yeşili korumak, insanı 2. plana atmak olur. Yeşil, olması gereken yerde güzeldir, olması gereken yerde faydalıdır.
    Nasıl ki ana yolun tam ortasına araba geçemeyecek şekilde ağaç dikmiyorsak, yayalarında geçeceği yerlere ağaç dikmemeliyiz.
    Kaldırımdan in, caddede yürü ve araba çarpsın tarzında düzenlenmiş kaldırım rezaletin en bariz örneğidir.

Büyükşehir belediyesi bu uygulama ile, engelli yayalara evinden çıkma diyor, sağlam yayalarada kaldırımdan in caddede yürü engelli adayı iken engelli ol diyor.

pict7138 - İzmir - Buca / Engelliler yok sayılarak inşa edilen kaldırımlar!

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

KALDIRIMLARDA ALDI NASİPİNİ CEMDEN :mrgreen:

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 ay izmir karabağlarda kaldım ve çevresinde gezdim inanın 2 defa kaldırımdan gittim desem yalan olur o yüzden inadına samsun

Üye
    softheart Avatarı

Son Giriş
    29.04-2011
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bornovada oturuyorum..bu güzel ilçede maalesef kaldırımlar bir rezalet..ana arterlerde bile bir tane standarda uygun rampa bulamazsınız diğer caddelerde ise durum vahim ötesi..tekerlekli sandalye ile yolun motorlu taşııtlara ayrılmış bölümden gitmek zorunda kalmamın riskini idrak edbilecek bir yetkili çıkmadı henüz. Vaat bol ama bir rampa eşiğinin meyilinin nasıl yapılacağını bilmekten uzak demiyeyim de ilgisizlikten yakalarını kurtarabilmiş değiller..

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç merak etme istanbul da aynı, birçok yerde kaldırımda bırak engelliyi saglıklı kişiler bile yürüyemiyor.
    Güya engellinin giremeyece hiç bir yer bina, mekan kalmıcaktı, ama malesef sözde kaldı...

Üye
    LEWO Avatarı

Gerçek Adı
    www.ejdermuzik.com
    Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    Ä°zmir, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harikasın cem cemil şeboy gördümü acaa bu resimleri))

Üye
    sonerix Avatarı

Son Giriş
    24.02-2010
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende izmir gaziemirde yaşıyorum.buca yapısı itabarıyle dar sokakları sıkıs pıkıs bır yasam duzenı olan yerdır.izmirin heryerınde böyle sorun oldunu sanmıyorum ama.fotolar hiç hoş değil can sıkıcı.

Üye
    13_Sair_Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Teker
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

izmirde ve birçok ilde kaldırımları işgal etmişler.dükkanlar cafeler nerdeyse geçecek yer bırakmıyor.tekerlekli sandalye,cihaz kullananlar için yolda yürümek bazen zor.belediye görmüyor bunları.yaşlılar için de kaldırım çıkmak zor.sanırım cadde,yollar yapılırken yurtdışını örnek almadığımız sürece düzelme olmaz.sadece iyileştirme olabilir.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Memleketein her tarafında aynı manzarayı bulabiliriz.
    Kaldırımın tam ortasında yürüyecek yoldan gayri her şey mevcut.

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakami bu :S
    BU INSANLAR DELIMI YA KALDIRIMIN ORTASINDA AGACLARIN YERI NE .iNSANLAR NEREDEN GECECEK ACEBA.SANIRIM BIZIM ÜLKEMIZDEKILER KALDIRIMI INSANLARIN KULLANABILECEGII BIR YOL OLARAK GÖRMÜYORLAR .

Üye
    GÜL GÜZELİİ Avatarı

Gerçek Adı
    aysel
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet malisef öyle. bırakın kaldırımları engeliler için yapılan ranpayı denden yapıldığını düşünmeden arabalarını parkedebiliyolarr aman arbalarına zarar gelmesindeee engelliler ne yaparsa yapsınn düşüncesiyle ve bunu yapanlarr cahil falanda değil biryerde eğitim veren insanlarr ben bunu herhafta yaşıyorum o kadar ikazlarıma ramenn yinede anlamıyolarrr.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

16 Haziran 2008 tarihinde belediyenin şikayet masası konumundaki HİM (Hemşeri İletişim Merkezi) telefonuna bu kaldırımı resimleride yollayarak şikayet etmiştim. Geçtiğimiz günlerde oradan kızımla alışveriş için geçiyordum. Bir senedir hiçbir gelişme olmaması beni sinir etti. Eve girdiğimde telefona resmen saldırdım. Yasal olarak başıma iş açmayacak kelimeleri özenle ayıklayarak, telefondaki görevliye ağzıma geleni söyledim. Kızcağız ilk başvurudan telefon edildiği ana kadar bir sene geçtiğinide görüyor, bilgisayarına gönderilmiş fotoğraflarıda görüyor. Benim haklılığım karşısında belediye lehine tek kelime edemiyor.
    Telefonu ilk açtığınızda şöyle bir otomatik ses var: Sizlere daha iyi hizmet edebilmemiz için görüşmeler kaydediliyor.
    Bana göre bu aba altından sopa göstermek, edepsizce konuşursanız gerekeni yaaprız ona göre haaa demenin kibarcası.
    Ben bu otomatik sesi görevli bayana hatırlatıp, bunu dinleyenlerede iletin lütfen dedim; eğer o ağaçları siz kaldırmassanız, ben kendim keseceğim. Ne yapıyorsanızda bana yapın haydi bakalım...
    İnsanlara, kaldırımdan yürüme, yolun kenarından bile yürüme, resmen caddenin ortasından yürü diyorsunuz, birisi ezilecekmiş umrunuz değil. O ağaçlar yüzünden yola ineceğiz, yoldada park etmiş arabalar olduğu için caddenin ortasından yürüyeceğiz, peki bir araba bizi öldürünce yada öldürmeyip etimizin bir kaç kilosunu sakata atınca ne olacak? Ben söyleyim ne olacak, belediyeniz 15 dakika içinde 15 işçi 15 araç gönderip, orayı normal kaldırım haline getirecek. Ama illaki birileri ya ölecek, ya ezilecek.

Bu konuşmayı benzer kelimelerle yaklaşık yarım saat yaptıktan sonra, görevli bayan olayla bizzat kişisel çabası ilede ilgileneceğini söyleyip telefonu kapattı.

Bir hafta sonra ağaçlar yerinden kalktı.
    Artık sandalye kullanan bir arkadaşımız o kaldırımdan insan gibi geçebilecek.

Şimdi tüm saçma salak kapatılmış kaldırımları, hepiniz ihbar etmeye başlayın.
    Bunlar onların görmediği, görmek istemedği aksaklıklardır. Gözlerinin içine içine sokarsak, elimizden geldiği kadar dürtersek, sanırım birşeyler değişmeye başlayacak.

HİM Telefon: 445 66 55
    HİM Faks:0.232 446 48 18 E-posta: him@izmir.bel.tr

pict8465 - İzmir - Buca / Engelliler yok sayılarak inşa edilen kaldırımlar!

Üye
    erzkara Avatarı

Son Giriş
    30.06-2009
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladığım kadarıyla IQ'sü düşük bir milletiz..

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir ülkenin geilişmişlik düzeyiyle kaldırım yüksekliği ters orantılıdır. şehirlerimizin okadar çok bakıma ihtiyacı varki ama bunları izmir için duymak beni daha bi üzdü.çok ağır konuşmak istiyorum şu kaldırımları adam akıllı yapamıyanlara karşı.ilk iş olarak bu kaldırım işini ele alsalar kim itiraz edebilir acaba.

Üye
    mehmet_barcin Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    izmir/buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konuda tüm suçu belediyeye bulmak yalnıştır bucada olan iki engelli derneği birisi çöyder buca subesi biriside buca engelliler merkezi ikiside bu konularda hiç çalışmıyorlar sadece kendi yerlerini korumaya çalışıyorlar doğru düzgün bir engelli derneği olsa buca suan o halde olmazdı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon