Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Burası Konya Vergi Dairesi binası girişi:

th 84827 07092008019 123 536lo - Konya / Engelliler için uygun olmayan kaldırımlar, yollar, binalar ve kamu hizmetleri

Dikkat ederseniz kapı sol tarafta, engelli rampası sağ tarafta! olaki oraya cıktınız, sola dönecek kadar mesafe yok! tekerlekli sandalyenin ön tekerleri kapının kanadına carpıyor

Üye
    pc_murti Avatarı

Son Giriş
    16.09-2014
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında o yolu yapanları bir arabaya bindirip nasıl geçiyolar görmek lazım

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve dahası var şehrin merkezi olan alaadin tepesinin karşında 3 bsamaklı kaldırım var yada basamağa benzer birşey o daha güzel bir taraftan cıkış var 200 metre sonra kaldırım üstüne yapıkmış kaldırım var onuda fotolayıp geleceğim bi sonuç verirmi bilmiyorum ama üzerime düşeni yapmam gerek

Üye
    obuz38 Avatarı

Gerçek Adı
    osman buz
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YA ARKADASLAR BIZI BIZDEN OLMAYAN ANLAMAZ BENCE ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

SONHAN, Konya'dan da baya bir malzeme çıkacak bize desene! Trajikomik hizmetlerin resimlerini bekliyorunz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef cıkacak üstad özellikle yeni yapılan alt gecitlerde konya ankara hızlı tren projesi için bütün ana yollara alt gecit yapılıyor ve tren yolları trafiğe kapatılıyor. Neredeyse ayda bir tane acılıp 3 tanesinin temeli atılıyor ama hiç birinde engelilerin kullanabileceği yol yok
    aklıma geldi konyayı bilenler eski sanayii den ısparta yoluna giden çevre yola bir kaldırım yapılmış mükemmel bisiklet yolu falan var fatih ışıklardan tıp fakültesine doğru yola cıktım tabi kaldırımdan yaklaşık bir km gittim aslında şaşırmadım ama şaşırmış gibi yapayaım
    oda ne iniş yapmayı unutmuşlar tabi geri döndüm cıktığım yerden indim cevre yoldan ters şeritten gitmek zorunda kaldım anlattığım caddeyi bilenler diğer şeride 2 km kadar geciş olmadığını bilir. resimler için biraz beklememiz gerek. Akülü arabam bu arada oda belmo 2 ayda bir garantiye gidiyor bu vesile ile onlarada seslenmiş olayım

Üye
    hasan111 Avatarı

Son Giriş
    01.01-2009
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: obuz38
    YA ARKADASLAR BIZI BIZDEN OLMAYAN ANLAMAZ BENCE ?
    haklısınız

Üye
    BARBİE Avatarı

Son Giriş
    22.11-2008
    Saat
    08:03
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet sonhan sayın Akyürek çok güzel çalışıyor fakat engelli vatandaşları düşünemedi galiba :cry:

Üye
    ccc33 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2009
    Saat
    07:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eline saglık iyi yakalamıssın

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu resim de konya tıp fakültesi'nin bahçesinde olan ptt şubesi

th 25615 03112008003 122 51lo - Konya / Engelliler için uygun olmayan kaldırımlar, yollar, binalar ve kamu hizmetleri

malesef tek giriş var onunda önünde 30 cm yükseklikte bir kaldırım... ve bunun hastane bahcesinde olması garip ve bu ptt şubesinin bitişiğinde aynı kaldırım üzerine yapılmış birde banka şubei var ki o da aynı şarlara sahip

bu arada iyi haberlerim var. aladdin tepesi cevresindeki kaldırımlar ve aladdin tepesi dünyanın en büyük döner kavşağı ve bu döner kavşağın etrafındaki kaldırımların bir çoğunu hatta %95ini sağlıklı kullanamıyorduk, bir tanıdık vasıtası ile fen işleri müdürüne ricada bulunmak üzeredeyiz. farkındayım yapması gerekiyor ama rica edeceğiz ))
    eğer olmazsa mecburen fotolarını cekeceğim secim sırası ne kurtardık kurtardık değilse 3 yıl daha bekleriz )

Üye
    gullerindili Avatarı

Son Giriş
    17.12-2008
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde Konya'da ikamet ediyoruz...
    Tıp fakültesindeki ptt yerini yayınlamışsınız güzel bir yer var ki hem gülerim :roll: hem de kızarım :x her gidişimde A blogun önünde engelliler parkı var işte oradaki resmi en yakın zamanda çekp gösterceğim size bekleyin bakalım nasılmış ?

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

merhaba arkadaşlar ben de konya da yaşıyorum ve hergün işim icabı belediye otobüsü ne biniyorum daha doğrusu başkalarının acıyan bakışları arasında sürünerek binmeye çalışıyorum engellilere uygun otobüs alındı 20 adet fakat benim oturduğum semt diğer semtlere göre daha bakımsız yolları daha bozuk ve insanları daha fakir vu yüzden bir it kadar değerimiz yok insan olarak defalarca dilekçe verdim sözlü olarak gittim görüştüm belediye ile buradan Konya Büyükşehir Belediye'sini kınıyorum yazıklar olsun sizin gibi insanlara dilerim Allah dan sizede versin sizlerde bizim gibi otobüslere acıyan bakışlar arasında sürünerek binin konya nın meram ilçesi vardır meşhur mu meşhur zenginleri ile düzgün yolları ile kaliteli insanları ile dimi onlar dururken benim gibi kalitesiz bir it kadar değeri olmayan zavallı fakir nerde (bu otobüsler alınmadan önce nasıl biniyorduysan otobüse git öyle bin sürünerek biniyordum müdürüm git o zaman biraz daha sürünerek bin otobüsüne kardeşim).

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Konya'ya sıklıkla giderim.
    Engellilerin hiç düşünülmediği bir belediyecilik anlayışı mevcut.

İnsan merkezli bir ünvanı olan Mevlana şehrine,bu imaj hiç yakışmıyor doğrusu.

Üye
    bykadir Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir Durak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben konya yazır tokide oturmaktayım.Orada enteresan bir durum var o da binalara güzel özürlü rampası yapılmış.İşin garip yanı kaldırımlarda yok.Özürlü evin önüne nasıl gelecek bunu hiç düşünen yok..İşlerini gidip nasıl görecek o kaldırımlardan nasıl inip çıkacak hiç düşünen yok.İnceledim hiç bir kaldırımda rampa yok.İlginç.Ben tekerlekli sandalye kullanmıyorum ama tek başıma kaldırımlardan inip çıkamıyorum.Hep sorun yaşıyorum.Toki yönetimine iletecem bakalım ne olacak.

Konya yine Özürlüler ile ilgili azda olsa birşeyler yapıyor.Asıl siz bileciği görün bir.Bir özürlünün yaşamasının imkansız olduğu bir şehir.Ben bileciğin ilçesinde 7 sene çalıştım.Bilecik merkez kadar nefret ettiğim bir şehir olmadı.