Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    internette yeni bir site açılmış ... tekerlekli sandalye kullanan herkezin başına geliyodum rampasız basamaklar ya da çok dik rampalar ... bence destek olmakta yarar var ...
    Burada Engellendim

'' 5378 sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 07 Temmuz 2005 tarihli ve 25868 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunun geçici 2. maddesi hükmü uyarınca; kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, mevcut tüm yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yedi yıl içinde özürlülerin ulaşabilirliğine uygun duruma getirilmesi öngörülmüştür. Öngörülen süre 07 Temmuz 2012 tarihinde sona erecektir. "

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

betw reasonably small - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

Trafik kazası sonucu sakat kalan bir annenin kızı Tuğba Çetinkaya. Tam 17 yıldır kendi deyimiyle 'hayatı sekteye uğramış' insanların arasında. İki gün önce Burada Engellendim isimli bir web sitesi kuran genç kadın, engelli vatandaşların ulaşamadığı alanları tek tek deşifre etmeye başladı.

Tuğba Çetinkaya 17 yıl önce geçirdiği trafik kazasında bilinçsiz yardımseverlerin uyguladığı ilkyardım sonucu omurilik felci olmuş bir annenin kızı. Henüz 30 yaşındaki genç kadın, annesi Semra Çetinkaya'yı gezdirirken İstanbul caddelerinde yaşadığı zorluklar üzerine harekete geçti. Akşam Gazetesi'nden Seda Kılıç'ın haberine göre amacı, aslında her insanın bir engelli adayı olduğunu anlatmak, toplumda farkındalık yaratmaktı. İki gün önce Burada Engellendim adlı bir web sitesi kurdu.

Ardından da kendi deyimiyle 'hayatı kötü tesadüflerle sekteye uğramış' insanlara engel olan yol, kaldırım ve binaları deşifre etmeye başladı. İnternet sitesine sadece iki günde eklenen fotoğraf sayısı 50. Çetinkaya, sistemin nasıl işlediğini şöyle anlattı: Sitenin en önemli amacı engeli göstermek olduğu için sadece fotoğraflardan oluşuyor. Burada büyük bir ayrıntı var. Fotoğrafı ekleyen kişi googlemap'ten adresi işaretliyor. Böylelikle engelin hangi lokasyonda olduğu belirtiliyor. Eklenen fotoğraflara yorum yapılıyor. Düzeltildiği bildirildiğinde 'Burası engelsiz' notu düşülüyor. Sizlerden isteğim telefonlarınızla ve fotoğraf makinenizle gördüğünüz engelleri resimlemeniz ve siteye eklemeniz. Engelli mekan, yol, kaldırım bulmakta zorlanmayacağınızı biliyorum, çünkü binlercesi gözümüzün önünde.'

BÜYÜKŞEHİR TAKİPTE
    İnternet sitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de takibinde. Belediye yetkilileri, yeni kurulan www.buradaengellendim.com'da tespit edilen sorunlara hemen müdahale edileceğini, engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için çözüm üretmek adına web sitesinden yararlanacaklarını söylediler. Anne Semra Çetinkaya, kızıyla gurur duyduğunu belirterek, ekledi: Bir sabah kızımla dışarı kahvaltıya gittik. Evimize çok yakın olmasına rağmen yollardaki engeller nedeniyle epey dolandık. Sonuçta bu 'Annem engelli, İstanbul Özürlü' projesini yapmaya karar verdi.'

7 Temmuz 2005'te yürürlüğü giren 5378 sayılı 'Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarına yedi yıllık bir süre tanınmıştı. Buna göre resmi yapılar, tüm yol, kaldırım, yaya geçidiyle umuma açık hizmet veren alanlar, engelliler açısından ulaşılabilir hale getirilecekti. Öngörülen sürenin dolmasına sadece yedi ay kaldı. Burada Engellendim adlı sitede, işte bu geri sayım da hatırlatılıyor. Yedi yıllık sürenin bitimine ne kadar kaldığını gösteren bir sayaç bulunuyor. Çetinkaya, 'Sanırım bu maddenin farkında olan bir tek ben değilim. Üzerine vazife düşen herkes çalışıyordur. Bu site aracılığıyla ne kadar düzeltilmeyen yer varsa takipçisi olacağız' dedi. Öte yandan internet sitesine Türkiye Omuriliği Felçlileri Derneği'nin bin 300 üyesi de destek verecek.

Fotoğrafını çek engelini kaldır / Türkiye / Radikal İnternet

E-posta info@buradaengellendim.com

twitter.com/burasiengelli

Burada Engellendim | Facebook

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Bu fikri inanılmaz beğendim Haydi herkes fotoğraf makinasıyla işbaşına

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece istanbul değil tüm türkiyedeki il ve ilçe belediyeleri de takip etmeli.
    istanbuldan değil türkiyenin neresinde olursanız olun "burada engellendim" diyorsanız fotoğraf çekin ve siteye ekleyin.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

ben ekledim BODRUMdan 2 tane

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Harika.Eminim bende birkaç foto ekleyeceğim....

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Güzel düşünce ,tebrik ederim.

Sitedeki geri sayım,7 yıllık sürenin biteceği zamanı gösteriyor.Daha önce bir başlık açmıştım,bu konuyla alakalı,kimse dikkate almadı.
    7 yıllık süre bitince bizler ne yapacağız?
    http://www.engelliler.biz/forum/dige...k-bir-ses.html

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ekleyelim tabiki nedeolsa tofd ye katkımız olmuş olur .

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2865f - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

1.GÜYA ENGELLİ RAMPASI YAPILMIŞ

28674 - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

METROBÜSLERE İNİŞLER KADAR ÇIKIŞDA SORUN, ENGELLİ GEÇİŞLERİNDEN SANDALYELER ZOR SIGIYOR.

2869m - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

YORUMSUZ!

286bz - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

Türkiye'yi İstanbul'u kimler Engelliyor”
    Engellilerin sokaklarda yaşadığı sorunlar,
    “Burada engellendim” hareketine dönüştü

30 Ocak 2012 Pazartesi

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam burada engellendim bölümüne foto nasıl ekleniyor acaba?

3e9oy4q7 - Tekerlekli sandalye kullananlar için bir site; Burada engellendim!

sELAM ARKADAŞLAR BEN BU RESMİ BURADA ENGELLENDİM SİTESİNE EKLEYEMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

YER KIRIKKALE ZAFER CADDESİ ÖZÜRLÜ PARK YERİ