Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aracımda engelli plakam yok ama raporum var kimliğim var. Ve de sürekli neredeyse her hafta cevahir alışveriş merkezine gider oradaki engelli park yerine aracımı çeker raporumun ve cep numaramın 1:1 orjinalini çıkarır aracın görülebilir pozisyonuna göre ön veya arka cama yerleştiririm. Ben bu hareketi bana kimse öğretmeden, uyarmadan yapabildiysem bu bendeki eğitim ve kültür seviyesini gösterir. Burada da kalkıp böyle haklı bir hezeyana laf edenlerin de neyini yansıttığını hep birlikte görebiliyoruz zaten.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Yılbaşından bir kaç gün eveli Beylikdüzü Carrefour alışveriş merkezine 2 arkadaşım ve annemle gittik, tıka basa dolu otoparkta tek boş yer engellilere ayrılmış yer ve ambulans park alanıydı, bizde engelli plakası olmayan aracı kukaları kaldırarak engelli park yerine çektik.Giriş kapısının önüne park eden taksicilerden birisi geldi bağırtılı bir sesle "buraya araç çekilmeyeceğini engellilere ait olduğunu söyledi" bizde durumu izah ettik araçta ben engelliydim orda beklicektim, arkadaşım ve annem benim için alışveriş yapacaklardı.

Hava hem soğuktu hemde durmazsızın yağmur yağıyordu ben inmedim araçtan, tuvalet sorunum olursa arabada bunu daha rahat halledebilirim diye düşündüm evelden BAUHAUS'ta gelmişti bu tuvalet sorunu başıma, zaten yağmurlu havada otoparkta gezen pek insan görünmüyordu... Bir kaç dakika sonra sarı bir taksi geldi alışveriş merkezinin önünde ki cadde diye tabir edeceğim yoldan araçların park edildiği sokak diye tabir edeceğim yere girdi, taksiden bir kadın indi, taksiciyle beraber tekerlekli sandalye indirdiler, taksici kukaları kaldırıp yanımıza park etti, engelli bir çocuk-genç indirip sandalyeye oturttular ve hızlıca alışveriş merkezine gittiler.

Yaklaşık 2-3 dakika sonra bizim aracın sahibi olan arkadaşım geldi ve içeride ki cafede yemek yiyeceklerini benide alacaklarını söyledi, araçta sıkılmıştım hemen araçtan sandalyeme transfer edildim... Önce alelacele yemeğimizi yedik sonrada almak istediğim ürünün bulunduğu yere gittik ürün içime sinmedi, o ürünün standında ki görevli REAL ve MİGROS alışverişin merkezine bakmamızı tavsiye etti orada aradığımız olabilirmiş...Hemen REAL alışveriş merkezine gitmek üzere otoparka çıktık aracın yanına geldik, ben arabaya transfer edildim, annem araca bindi sandalyemi bagaja attılar basıp gitcektik ancak arkadaşım dışarda sigarasını yakmış taksiciyle konuşup duruyordu, nikotin bağımlısı ne de olsa içmezse duramaz...

Adamın taksisini çakı, törpü, tornavida tarzı bir şeyle çizmişler, taksicinin engelli kişiylede alakası yokmuş. Eğer bizim araç o aracın yerinde olsaydı eminim çizeceklerdi çünkü bizim araca nazaran daha arada kalıyordu. O taksici belkide aracın sahibi değildi eğer değilse çizilen aracın masrafını ödemek zorundaydı, şimdi bu konuyu okuyunca aklıma geldi, taksiyi çizen çok şerefli büyük adam, kültür abidesi insan engellilerin haklarını savunuyormuş meğersem, hezeyana kulak veren bir kişilikmiş ki imzasını basmış taksiye. Taksiciden utandım bu konuyu okuyunca, bırak koyun gibi ister güvenlik alır ister anası taşıtır birisine, sen neden taksini bırakıp gidiyorsun ki, senin o taksini bilmeden sormadan çizecek o kadar çok engelli hakkı savunucusu, büyük adamlar, okumuş eğitim almış gün görmüş kültür abideleri var ki... Sen engellileri sahipsiz mi sandın insan bile değilsin haberin yok ! Seni gidi seni seni sen anladın mı şimdi o taksini çizen büyük insanın neyi yansıttığını... O engelli park yerleri engelli bireylere değil engelli araçlara hizmet için?! ayrılmış artık öğrendiysen bunu ne mutlu sana...
    Belki kulağına küpe olur bu olay.

Önce REAL'e ardından MİGROS'a gittik REAL'DE gene engelli park yerine çektik aracı güvenlik geldi gene anlattık durumu, bu sefer arkadaşımda bende araçta bekledik çayımızı arabada içtik. Neticede araca bırakılacak bir not işin aslını astarını bilmeden bir aracı çizecek bir şerefsize engel olamazdı diye düşündük.

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

vurun engelliye...

Üye
    HAZAN68 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    02:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

metehandro;

hayırdır kim kime vuruyor yaw neyi kacirdim))

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

hanım teyze bütün dünya engelli dostlara düşman valla...öyle bi refleks var...bende bu bağlamda ironi yapıyorum...Esen Hanım otopark avcısı oldu...

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

bLaCkRaCe;

Kimsenin o taksiyi çakı ile çizmeye hakkı olmadığı ve bunun suç olduğu gibi, engelli aracı harici hiç bir aracında o bölgeye park etme hakkı yoktur ve bu suçtur. Bu kadar basit bir kuralın neyini çözemediniz halen anlayamadım?

Üye
    polat01 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adanada optimum da alişveriş merkezine arabamla gittiğimde eşimle engelli yerine engelsiz bir çok aracın park edildiğini gördüm hatta bir arcın engelsiz arcın park ederken burasının engellilere ayrılan yer olduğunu söylememe rağmen ben engelli değilim ama park ederim kimse karışamaz dedi bende seni şikayet edeceği söylememe rağmen nereye istiyorsan şikayet et dedi ben de 155 poli merkezini arayıp durumu polis memuruna anlattım polis memuru bizim buna bakamıyacağını arasının özel bir alişveriş merkezi olduğunu ordaki güvenliğe söylememi söyledilier ben de sizi polisi yani 155 de ki,ni şikayet edceğimi söyledim o zaman bir ekip göndereceğini söyledi ekip gelin ce bende işte bakın bir çok aracın burda özürlü yerine engelsiz zaraçların park edildiğini söyledim ve gösterdim gelen ekip arabasında polislerin bizim bunlara ceza yazma yetkimizin olmadığını söylediler ve hiç bir işlem ve yaptırım uygulamadan çekip gittiler ben bu polisleri nereye şiket edbilirim ne yapabilirim hakkım nedir

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

polis sadece karayolu üzerindeki araçlara yaptırım uygular arkadaşım.
    eğer karayolu üzerinde engellilere ayrılmış olan yere park eden olursa polis müdahale eder.
    sana yapman gerekeni söylemiş işte.orası özel bir işyeri ve orada özel güvenlikçiler var.polisin görev alanına girmez özel işyerindeki otopark.
    hemen işin kolayına kaçma, polisi nereye şikayet edebilirim diye.

polisin görev alanına girmez

Üye
    polat01 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ben orda kaza yapsam otopark güvenlik görevlerim tutanak tutaca arası polisin görev yeri değil diye birşey varmıdır tükiye cumhuriyetinde bir yer se ki yer adana türkiyeye bağlı o zaman ben mağdurum elbet polis çağıracam trafik polisini ? asker de çağıramama zabıtata bu işe bakan trafik polisidir

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu ülkede polisi şikayet edebileceğin bir makam yok ayrıca görev yeri konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum canına yada malına kasıt olmadığı sürece özel mülkiyette yetkisi sınırlıdır diye düşünüyorum

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

polise şikayet edilemiyorsa o zaman optımum mudurluğüne yaz güvenlikler daha dıkkatlı olsun.İzmir optımuma gittim hafta sonu engellilerin park yerıne park ederken guvenlık geldi uyardı. Aracımda yok ama engellıyım dıye kartımı gösterdim. Güzel çalışıyorlar yani.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

asıl engelli bu araçlarla engellilere zorluk çıkaranlardır

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

alışveriş merkezlerinde otoparklarda eğer engelli vatandaşlara park için yer ayrılmış ve gerekli uyarıcı işaretler ve tabela konulmuş ise oraya park edecek olanları kontrol etmek için park yerine özel güvenlik personeli görevlendirmek alışveriş merkezi yönetiminin görevidir.o alana diğer araçları park etmeden men etmelidirler, diğer araçların park etmemesini sağlayacak tedbirleri almak zorundadır.park ettikten sonra maalesef onlarında yapabileceği bişi yoktur, sadece anons edebilirler.araca herhangi bir ceza ve çektirmek gibi yaptırımları yoktur.
    polat
    park yerinde kaza yaparsan maddi hasarlı kazalarda anlaşma olursa kendiniz tutanak tutacaksınız, anlaşamaziseniz mahkemeye başvuracaksınız
    yaralamalı kaza yaparsanız o zaman karakol polisi gelir gerekli tesbit tutanağı tutulur ve tarafların ifadesini alarak savcı gerekli görürse adliyeye intikal ettirir.
    ayrıca bu başlığın eski konuyla birleştirilmesi çok güzel olmuş.

Üye
    FORMULLA Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Benim başıma aynen böyle olay geldi engelli oto parka başka arabalar park etmiş bende güvenliğe söyledim bana verdiği cevap
    --dinlemiyorlar dedi yapacak birşey yok haa öylemi dedim haklısınız bende arabamı engelli otopark yerine park yapmış aracların arkasına bırakdım yane yolun tam ortasına herkez ne yapıyorsun dedi bende hakımı arıyorum dedim banadokunan olursa bu iş mahkemeye gider dedim yurudum cıkdım yalvar yakar yer bulduk aracınıza dediler lütfen zorluk cıkarmayın dedıler de aracı cektirdim oradan

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir keresinde engelli park yeri yüzünden kavga ettim adamın biri pişkin insnlardan nefret ediyorum adam bana pişkin pişkin benim kafam sakat dedi ..bende burdanpek öyle görünmüyor du ben senin kafanı harbiden sakat edeyim dedim bastonla üzerine yürüyünce arkasına bakmadan çekti gitti L..v..k

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon