Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    alafranga tuvalet caiz değilmi?
    1-yer kağıthane güllü oğlu.çok modern.asansör bile var .ama tuvalet alaturka. çıkarken engelli için uygun değil siteminde bulunuyorum. yetkili ah.. baştan söyleseydiniz dedi şaşırdım.
    2-istanbuldan antalyaya,aydere kadar adım adım gezdim.benzinci,lokanta, umumi tuvalet,pansiyon.cafelerde,vs,
    Çoğunda klozetli tuvalet yok. marmara adasında br motele rica ettim.
    3-istanbul belediyei sosyal tesiseri güzel ve temiz,tuvalet sorunuda yok.ama dikkat ediyorum,çalışan personel hep alaturkaya giriyor.
    4-5 vakit namaz kılan bir toplumuz.neden tuvaleterimiz bu kadar kötü.gürede tümü muhafazakar vatandaşların oturduğu han gibi yerde çok sıkıştım. tuvalet kapalıydı.bağırdım,çağırdım,br engell ne yapar dye.dükkan sahiplerinden biri anaharı verirken ,,çok pis tutuyorlar onuniçin kilitli tutuyoruz..dedi
    5-amacım polemik yaratmak değil. engelli olarak hayatımızı kolaylaştırmak için hepbirlikte sesmzi duyurmak.

Üye
    engelli_eskisehir Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    alabama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonuna kadar haklısın. bu memlekette alafranga tuvaletin oturulacak kısmına ayakla dikilen var, sanırım henüz alafranga tuvalete adapte olamadı millet

images?q=tbn:ANd9GcTtqSvImAISoF etvHXOyvd UxMrxGuewweEoZOYxzOKQa68EOD - Kamuya açık mekanlarda alafranga tuvalet neden kullanılmaz!?

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herhalde birdaha kullanacagı aklına gelmiyor toplum bilinçsiz yazık aslında

Üye
    skocak2006 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben asla alafranga wc ye oturmam evimden başka yerde temiz olduna kesinlikle inanamam temiz bile olsa kalbim inanmaz onun için oturmam
    ama umuma acık yerlerde alafranga wc olması şart ihtiyar ve bedensel engelli olanlar için

Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimzin sorunu olduğunu zannettiğim bir konuda bir faaliyet başlatayım dedim. Kimse pek umursamadı..peki siz her konuda hemen onlarca mesaj gönderen sevgili engelli arkadaşlarım.ya siz hiç evden çıkmıyorsunuz,ya da bu dışarıda abdesthane işi için çok pratik yöntemleriniz var.rabbim ve resullah aşkına(bu sitede çoğunluk için bu çağrıyı seçtim)bu yöntemleri açıkayın.ha bayramda eyüp sultandaydım.bırakın engelliyi alafranga tuvalet yoktu.ama 1 ytl yi mümin tuvalet bekçisine bıraktım.bayram günü türbe tadilatdaydı.

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mesut cura kardeşim kendimi öyle bir alıştırdımki öyle bir düzen kurdumki yaşantıma gün boyu hiç büyük çişe çıkmıyorum her sabah yataktan kalkıp evimdeki tuvalatimi kullanır yaparım büyük çişimi böylece gün boyu ihtiyaç duymam.

küçük içinse her tuvaleti kullanabiliyorum deyneklerle yürüdüğüm için sorun olmuyor, sorun olsaydı altıma işemekten başka çözüm kalmazdı diye düşünüyorum.

ben namazda kılıyorum. öğle namazını abdest alamadığım için akşam kaza ediyorum.