Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her yerde rampa önüne araç park eden o kadar çok düşüncesiz insan var ki. Onlar bence araçlarını nereye park ettiklerini, rampamı var ne var görmüyorlar bile.

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yer ANKARA. Bir Türkü var bilirsiniz muhakkak.

Ankara'da yedim taze meyvayı
    Boşa çiğnemişim yalan dünyayı
    diye devam eder.
    Ama sanırım sözlerini değiştirmek gerekir bu durumda.

Ankarada yedim taze meyvayı
    Ula Allahsız niye görmedin sen bu rampayı.
    (Devam etmiyeyim sonu kötü olabilir. O zaman hiç iyi olmaz.)

Üye
    hikos Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    19:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar;
    Bir sakatın karşılaştığı güçlükleri ya kendisi iyi bilir yada çok yakınları.Ben önceleri sapasağlam iken daha sonra maalesef sakat kalan insanların"meğer ne zor şeymiş bu sakatlık "dediklerine çok tanık oldum.
    Ben Hatayın bir ilçesinde oturuyorum;son derece görkemli bir ticaret ve sanayi odası inşa edildi ancak on beş basamakla çıkılan bu binaya engelliler için bir giriş yeri yada rampa konulmadı.Binayı yaptıran kişiler "ama nasıl yaptırdık"diye geğirip duruyorlar.Be çirkin herifler o binaya engelli bir ticaret erbabı girip çıkmayacakmı?Yarın başına bir iş gelip sakatlanırsan o kuruluşta ki işine nasıl devam edeceksin?Elbette o zaman mal gibi merdiven başında bekleyeceksinBu tutumda olanların sanal da olsa önce bir sakat olmaları gerekiyor sanırım.

Üye
    mavisel_18 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birgün rampanın önüne araba park etmiş emniyet müdürümüzde sivil kıyafetiyle gezerken görmüş rampanın önününe park ettiniz demiş araba sahibide orası yıkıntı değilmi o nedenle park ettim demiş. emniyet müdürümüz ise hiç ora yıkıntıya yada harebeye benziyormu demiş

kısacası türkiyenin her tarafında engellilerin çıkış rampalarının önününe ya araba park ediyor.yada bina çöplerin dökülüyor.

yerlerimizi alıyorlar birde engellerimizi alsalar.

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Eşek ve semer arasındaki bağlantıdan başka bir konu değil bu ya..Hele Ankara sınırları içerisindeyse bu olay olayın icraat sahibi eşek x 2 boyutunda..Burda yaşıyorum ama bu tarz olaylar yüzünden kaçasım gelio doğup büyüdüğüm yere bir nefret hasıl oldu bendenizde...

Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Rampalar yapılmış... Amaca uygun yada değil... Ama var sonuçta...
    Bakıyorsun "hıh bu rampadan inerim" diyorsun, delinin biri park ediyor arabasını, zaten engelliyle barışık olmayan mimari daha bir küstürüyor bizi...
    Başa gelmeden bilinmezmiş, ne diyelim...

Üye
    lvntglcn Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böylelerin gecerken arabasına tüküreceksin

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Böylelerinin araçlarına tükürürsen iyilik yapmış olursun abi gördünmü arabayı sen..Tükürürsen temizlenir Bide şöyle düşünmeye başladım şimdi bu tükürme mevzuundan sonra..Adam kendi kullandığına bakma zahmetinde bulunmuyosa takmıyosa o rampayıda takmaz sanki..

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Yer Kadıköy Haldun Taner sahnesinin önü; orda iskelenin önüne çıkan yol değilde paralelindeki yolda engelliler ve bebek arabalarının geçmesi için yapılmış tam yolun ortasında bir yer varr (gidiş ve geliş yolunun tam ortası) ordan geçmeyeye niyetlendiğimde Pınar sütün aracının oraya park edilmiş olduğunu görüyorum.
    Önce 155 i arayıp trafik ekibinin gelmesini sağladım ama sonra şöyle bir düşününce, şu ekonomik krizin teğet geçtiği ülkemizde, Pınar gibi süt üretiminde, ülke çapında tanınmış bir markanın iş gücü yükünü azaltmak için kendi bünyesinde çalışan Öküzü direksiyona oturtmasından daha doğal ne olabilirdiki?? Kendime kızdım ve hemen kavşaktaki lambaları kullanmak üzere geldiğim gibi geri döndüm...

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaldırım geçitlerine,rampa önlerine araç park eden her kim olursa olsun polis, bldye aracı veya şahış hiç farketmez bir vatandaş olarak ve bir vatandaşlık görevimiz olarak insanca gerekli açıklamayı yaptığımızda inanın o kadar güzel sonuçlar ortaya çıkıyor ki Geçen alışveriş için çıktığımda bir polis aracının tam geçmem gereken bir yere aracını park ettiğini gördüm ve memur bey'e gayet olumlu şekilde bir açıklama yaptım, açıklamamın sonunda da bu park etmenizin diğer vatandaşlara yanlış bir örnek olduğunuda ekledim uzun uzun konuştuk. Gerçi acil durum karşısında park ettiğini açıkladı haklıda olabilir fakat benim konuşmam karşısında o kadar mahcup oldu ki anlatamam. Bu düşünceli uyarı için ayrıca tşkr etti, defalarca özür diledi ve sonuçta haklı olarak davamı kazandım ) Karşımıza çıkan her engeli şiddet içermeden gerektiği gibi aştığımız da, mantıklı açıklamalar yaptımızda inanın kimse duyarsız kalamıyor ve duyarlılık konusunda da çember git gide büyüyor Bir kaç yerde tartışma, ceza kestirme veya çektirme gibi eylemlerim de oldu ama aşırıya kaçmadan tabiki Herkese engelsiz günler

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Meyilsu :

Eğer burası Ankara olmasaydı dediklerinde haklı olabileceğini düşünebilirdim..Yaşadığım çevre açısından bu olayı değerlendiriyorumda senin anlattığın şekilde bir açıklamayı burada yapacak olursan büyük ihtimalle kocaman bir kargaşanın ortasında kalırsın..Burda insan yaşıyor demeye bile çoğu zaman çekiniyorum..Öylesine acayip ve hayvanların bile yapmıyacakları kadar kaba davranışlarla karşılaşıyorum ki..Görmüş olsan sende aynı tepkiyi verirdin..

Bir de şöyle bir durum var onu belirtmeden geçemiyecem eğer uyarıyı yapan kişi bayansa o zaman dinleniyor erkekse yandı...Meydan dayağına kadar gider bir durum var sonunda bu yüzdende uyarı falan yapamıyor ancak buradan yazabiliyoruz bunun olmaması gerektiğini..

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Karabükte yaşıyorum bütün kaldırımlar engelliler için uyqun + şöyle bir durum war tam yaya qeçitlerinde var rampa buda daha qüsel bir kOlaylık.

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GeBeRMiYeSiCe:
    Söz konusu Ankara olunca haklısın demekten başka bir şans kalmıyor malesef. Çünkü Ankara'ya ne zaman gitsem müthiş bir sinir kat sayısıyla döndüm ve filmlerdeki gibi toprağımı öpesim geldi ))))) Dün bu sözleri yazdım ve dışarı çıktım 50 m ilerde tam kaldırım girişine araç park edilmiş ve hemen araç sahibini buldum ve bu yaptığının yanlış olduğunu burası yayalar için yapılmıştır açıklamasına araç park alanı olmadığını da ekleyince adam o kadar utandı ki anlatamam sessini çıkarmadan paşa paşa çekti aracını. Bir daha yapamaması gerektiğini açıkça söyledim yani gereken her varsa söyledim Özür diledi bundan sonra dikkat edeceğine de söz verdi. Alışveriş merkezlerinde yada engelle karşılaştığım her alanda birebir yetkili kişilerle muhatap olduğumda anında sorun ortadan kalkıyor buda beni tüm engelli arkadaşlarım adına çok mutlu ediyor. Trafiğin en yoğun olduğu bir yerde taksi durağındaki beylerle inanırmısınız baya bir mücale verdik ve kazandıkda Hemen hemen her yazımın içeriğinde de belirtiyorum KOCAELİ bir engellinin yaşayabileceği en güzel bir yerleşim merkezi gerçekten.

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman size bu güzel yerin sefasını sürmek kalıyor sanırım bizede hakaret edecem ama kullandığım kelimelerdeki canlılara ayıp olacak bunlar farklı

Üye
    Miyan_ser Avatarı

Gerçek Adı
    Fikriye
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İyisimi sakin ol derim ))

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon