Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MALESEF BİZ BÖYLE BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ!

Türkiye'de engelli seçmen olmanın fotoğrafları / 1 - Hürriyet

A29112607 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

A291126070 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

A29123417 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D29124417 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D291307320 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D29131524 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D29141739 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D291430180 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D291528380 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D29152840 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

D29172201 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

OZURLUKAL1 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

OZURLUKAL2 - Yer: Türkiye Cumhuriyeti Olay: 2009 Yerel Seçimleri Mağdur: Engelliler Suçlu: YSK

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilkez geçen yıl oy kulanmaya gittim yürüyemediğim vede rahatsızlıgım dolayısıyla okulun 3.katına çıkamayacagımı belirttim.oyumu aşşagıda kulanabilirm dedim fakat kabul etmediler zorluk çıkarmak için elelrinden geleni yaptılar.polislerimiz saolsun ilgilendiler ama o kişiyi aşşa indiremediler ben aşşa inecegime sen yukarı çık dediler yada kullanma ozaman dediler.ne yaptıysam görevlileri indiremedim aşşaya sonunda babam onlar yaptıklarından utansın diye beni 3 üncü kata kucagında çıkartarak oyumu kulandım.benim bu rezilliği çekmeme ne gerek vardı .bu yılda bu rezilliği çekmek istemiyorum .evlerde sayım yapmak için evimieze kadar gelen görevliler neden biz engeliler için evlerimize gelmiyolar.bizler okulun merdivenlerinden kucakta çıakrılmak zorunda kalıyoruz. benim gibi binlerce engellli var evinden çıkamicak durumda olan.bu yıl kullanabilecegimi sanmıyorum .

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Sky satar çok tşkinanın sevindim ilgilenmenize .çok dern bir konu bence ilgilenilmelidir.

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sevindim ilgilendiğiniz için .teşşekürler saolun.bugün izlermiyiz acaba

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önceki seçimlerde oyumu (oy kullandığımız okul sarp bir yerde olduğu için) okula girmeden, kapısında kullandım..
    ama bu sene, geçen seçimlerde defalarca aynı şekilde oy kullanmama rağmen, sandık görevlileri kolaylık sağlamadı ve oyumu kullanamadım..

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Bu gün Oy kullanmaya gittim ve İstanbul Üsküdar Burhaniye İlköğretim okulunda oyumu kullanamadım.Benim Yerime Eşime kullandırttılar.
    Okula Sabah erkenden gittimki kalabalık olmadan oyumu kullanayım.
    Okulun Gitişinde 10 tane merdiven vardı onları zor bela indim düz ayak 1. kat sınıflarda sandıklar var ama benim oy kullanacağım sandık alt katta dediler.çıktım birde baktım ki saymadım ama nerden baksan 100 e yakın merdiven.Ben buraya inenmem dedim.
    Gel sana yardımcı olalım biz seni indirelim dediler kabul etmedim.çünkü ben cam kemik hastasıyım başkasının bana bilinçsizce yardımı benim biryerlerimi kırabilir.
    kendim insem kelleyi koltuğa almam lazım.Biraz tartıştık.sandık başkanını falan çağırttırdım ama o da geldi bana yardımcı olamadı.Ben kendim kullanmak istediğimi ve benim için oy pusulalarını bu kata getirmelerini bu katta bulunan paravanlarda oyumu kullanıp eşim veya başkasının benim yerime sandığa atmalarını söyledim ama kabul edilmedi.
    Oy kullanmadan gelecektim ama eşimin ısrarı ile onun benim yerime kullanmasına razı oldum.
    Ne zaman bu sandılardan kurtulup acaba digital oy sistemine geçeceğiz bilmem

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aslında engelliler için okulun giriş katını hazırlayabilirlerdi ama bunu kim düşünecek onların gözünde engelli değiliz ben 11 de oy kullanmaya gittim 3,5 da sıra bize geldi sırada vermiyorlar ben vatandaşlık görevimi yerine getirmek için haliyle ayakta duramıyor sıra istedim vermediler.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Oyumu görevlilerin yardımı ile kullandım.ama bu hiçte kurallara uygun olmadı tabi.mesela ilk başta gizlilik kuralına uyulmuyor.onca insanın ve görevlinin gözü önünde kullanmak zorunda kaldım.Ben oyumdan utandığım için değil ama sonuçta ortada bi gizlilik ve kişiye özel olma ilkesi var.bu tamamen ihlal ediliyor.Sonra görevli benim adıma oyumu kullandığıma dair imza atıcanı söyledi. Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış?Ne kadar adil ne kadar değil artık..?

Evet kesinlikle engelliler için özel bir yer yapılmalı.Seçim demek çok önemli bir konu demek.ülkenin kaderini belirliyoruz sonuçta.ve bu büyük sorumluluk gerektiren görev için de engellileri zora sokmak yada görmezden gelmek çok yanlış.tek bir oyun bile çok değiştireceğini biliyoruz.ancak biz engelliler nereye gitsek "yanınızda refakatçı yokmu"diye sorarlar hemen.çok fazla hazıra kolaya alışık bir toplumuz.girişte küçük bir kabin yapıp bir görevli koymak çok zor ve masraflı değildir her halde...

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

HATAY: ENGELLİYE YARDIM ARBEDESİ

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkan adayı Mehmet Özçelik’in, engelli bir yakınına oy kullandıran kişiye tepki göstermesi üzerine çıkan kavgada, 5 kişi yaralandı.
    AKP adayı Mehmet Özçelik beraberindeki 6 kişi, Yeşilada Mahallesi’ndeki bir okulda çalışmaları yerinde inceleme yaptı. Bu sırada Özçelik, bedensel engelli bir yakınının oy kullanmasına yardımcı olmak isteyen kişiye tepki gösterdi. Bunun üzerine çıkan tartışma okul bahçesine taşındı. AKP’li adayın yanındakiler ile mahalliler arasında çıkan kavgaya polis biber gazıyla müdahale etti. Kavgada 5 kişi de yaralındı.
    Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak:Hürriyet

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bende çok zorluklar çekmiştim ve sandık başaknına kagıtları aşagıya indirmelerini söylediğimde ısrarla inmiyecekelrini söylediler .polisler bile indiremedi adamı.sonra büyük zorluklarla abim beni kucagına alarak 3 üncü kata çıktık ve kulanmıştım. bu yılsa o rezillikelri göze alamadım ve kullanmaddım oyumu.sayım için evlere gelmesini biliyorlarda oy kulanırken evlere gelemiyolarmı.neyse çözüleceiği yok bunun biz engelielri görmezden geliyor büyükelrimiz

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim oy kullandığım sandıkta bir sandalyeli engelliyi 2 kat yukarı taşıdılarda oyunu öyle kullanabildi.

Hemde işin garibi beni ayakta bekleip ona sıramı verdiler o engelli diye bende bu seçimde sağlam sınıfına girmiş oldum.

Yemin ediyorum bu hükümetin uygulamaları ile yakında kesinlikle ülkede sakat falan kalmayacak.

Bir üyemiz benim yerime eşime kullandırttılar demiş. Kesinlikle yanlış ve yasal değil.

Adrese dayalı sayım yaparken sakatları tespit ettiler neden bu durjma göre sandıkları ayarlamadılar. Bu resmen adam yerine konmamaktır.
    Ailelerinize durum anlatıp oyları ile dürtme şansımız vardı inşallah birilerini dürtebilmişizdir.

Seçimler Türkiye' mize hayırlı uğurlu olur inşallah.

Üye
    yanlızlık06 Avatarı

Son Giriş
    13.06-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yıl ilk kez seçmen kağıdım geldi benimde,ama ne yazıktırki bende oy kullanamadım,çünkü kullanacağım lisede oy işlemi 3. katta idi
    benim oraya çıkmam imkansızdı okadar üzgün ve kızgınımki anlatamam,kullanmayı çok istemiştim ve bu benim vatandaşlık hakkımdı,madem devlet engellileri bu konu hakkında düşünmedi,oy kullanmayada gerek yoktur..!!!!!!

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben Ankara-Çankaya bölgesinde oyumu kullandim. Seçimden bir kaç gün önce ilçe seçim kurulunu arayarak engelliler için nasil bir kolaylik sağladiniz diye telefonla sordum. Bana TC kimlik no mu sordular, kimlik no mu verdim, onlarda bana özürlü olarak görüldüğümü okulun giriş katinda oy kullanacağimi söylediler. Gerçektende oy kullanacağim sandik giriş katindaydi. Hiç sira bekletmeden oyumu kullandirdilar. Ayrica başka bir özürlünün yakini sandiğa gelemiyeceğini yardim etmelerini istediler. Onlarda iki sandik görevlisiyle özürlünün yanina giderek arabada kullanmasini sağladilar.

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk defa bu sene oy kulandım... sorun olmadı ama sırada çok bekledim ve çok yoruldum yaaaaaa

Üye
    volkan19 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende ilk defa oy kullandım. iki merdiven çıktık sadece. tam 5 e bir dakika kala kullandım kimse yoktu o yüzden.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon