Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben ve abimde geçen seçimde kullanmamıza rağmen bu seçimde seçmen listesinden çıkarıldık nedeni ise evde bakım için vasi göstermiş olmamızmış dolayısı ile oy kullanamadık.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Seçimlerde sandık görevlisiydim.Çok yoğun bir gündü...Hiç boş kalmadık.Yetişemeyen çoktu...Birkaç kişiye refakatçiler oy kullandı.Oy kullananlar arasında engelli yoktu.Olsaydı orda 6 kişiydik pusulayı engelli arkadaşa bir polis eşliğinde götürmek ve oyunu kullandırmak zor olmazdı.Sandık başkanımız bir öğretmendi.Ben yardımcısıydım.O belki durumun nasıl çözülebileceğini bilmeden "olmaz" deseydi bile konuya müdahale edebilrdim.Bunu anlayışla karşılayacağına ve beraber hareket edeceğimize inanıyorum.Sandık görevlileri çok korkak oluyor.Başkan olur verse bile diğerlerini (parti görevlilerini)ikna etmek zor...Öküz altında buzağı arayan tipler oluyor söz konusu oy olduğunda...

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar fazla bilgim yok ama sanal alemde alışveriş veya bazı müraacatlar oluyorda neden oy kullanma olmasın veya sandık görevlileri eve gelip oy kullandırsın
    ben omirilik felçlisi olarak hastaneye gittiğimde bile fazla oturamıyorum bu yüzden genelde cebe sarılıp özel sağlık kuruluşlarını seçiyorum yani bu sene ben kullanamadım sanal alem olsa kullanırdım bir kereye mahsus bi kullanıcı adı posta yolu ile engellilere Y.S.K lu tarafından gönderilsin ne olur yurt dışından gelenler gümrüklerde kullanıyor yanlış hatırlamıyosam bizede böyle bi özerklik olsun
    sayın site yöneticisi bu konuda yapılabilecek bir şeyler varmı?

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mezopotamyali hangi bolgede gorevliydiniz sasirtici degilmi hic bir engelliden oy icin
    gelmemesi ...yeri geldiginde milyonlariz deniyor ... belkide boykot etmislerdir )

Üye
    readblue06 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    15:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende ankarada kullandım oyumu yeni mahhalle belediyesinde araç geldi evden aldı seçim bürosuna götürdü hatta orada öncelik istediler görevlilerden ( engelli diye ) oyumu rahatlıkla kullandım

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Beykoz'da görevliydim Kuzey... Bilmiyorum belki de tepki için gelmedi arkadaşlarımız.Ama benim sandığıma böyle bir başvuru olsaydı kesinlikle çözüm bulurdum...Oturan Boğa'nın da başına böyle bir tatsızlık gelmiş.Çok üzüldüm... Ama burda yazdığım ilk mesaja dikkatinizi çekerim.Sandık kurulunda parti üyeleri de var.Onlara müşahit deniyor.Bırakın sandığın aşağıya indirilmesi,kıpırdatılması bile birçoğunun ayaklanmasına neden oluyor.Bir polis eşiliğinde aşağıya pusula götürülebilirdi.Seçmen de vatandaşlık hakkını kullanabilrdi.Çözümsüz problem olmaz.Anlayış ve hoşgörü sorunların panzehiri...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Bende oyumu evime yakın bir ilkokulda ailemle birlikte giderek kullandım okul bahçesine girdim baktım nerden baksan 10 tane merdiven ve çok dik,annem koluma girdi birlikte çıktık ohh bitti derken meğer ikinci kattaymış bizim kullanacağımız oda hadiii birde oraya çıktık şükürler olsun çok zorlanan bir engelli değilim kendimden çok yaşlı insanların ıkına sıkıla çıkmaya çalışmalarına üzüldüm.sabah erken saatte gittiğimiz için kalabalık değildi odanın kapısına sıramı beklemek için yanaştığımda görevli bey beni fark edince buyrun ayakta beklemeyin içerde oturabilirsiniz dedi bayanlar girebilirler deyince annem kızkardeşim ve birkaç bayanla girip oturduk birkaç dakika sonrada oyumu kullanmak için ilk zarfı aldım girdim kabine diğer zarfı almak için çıkacakken görevli bey bekliyormuş kabinin yanında hemen uzattı onuda aldım kullandım sandığa kendim attım imzamı alıp teşekkür ettiler,bende evimin yolunu tuttum tekrar..

Üye
    atmaca58 Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004 ve 2007 seçimlerinde zar zor gittim oy vermeye perişan oldum bu seçimlerde gitmedim dile kolay okulun 3.katı kimlikte bile yazıyo özürlüdür diye ama bi önemi yok sanırım

Üye
    parapleji33 Avatarı

Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    MERSİN-Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de oyumu çok rahat kullananlardanım. 1. kat ve rampa sayesinde sorun olmadı. ama ulaşması zor bir yer olsaydı gitmezdim.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

sırada bekledim önümdeki amca sandık başkanı ile tc numarası olmadığı için kullanırım kullanamassın die tartıştılar sonuç kanunun gücü kullanamadı sıra geldi oyumu kullandım rahat bir şekilde

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar öncelikle engellilerin oy kullanamayacağından çok,nasıl oy kullanabileceklerini konuşalım.artık yeter diyerek bu sefer oy kullanmadım. gerçek hizmet verebilmek için mahalle halkından oy istiyorsa bir muhtar,öncelikle mahallesinde yaşayan yaşlı ve engelli insanları düşünüp,ona göre oy verilecek yerleri belirlemeli.artık birilerinin kucağında katlar çıkıp bizlere daha iyi hizmet vermesi için birilerini başa getirmektan ben artık çok sıkıldım.en küçük hizmet yeri olan muhtarlık kendi mahallesinde yaşayan engelli vatandaşına bu küçücük hizmeti vermekten acizse ,diğer makamlardan ne bekliyebilirim inanın hiç bilemiyorum.

Üye
    emine cevik Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    09:05
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hiç oy kullanmamıştım hayatımda ilk defa 29 mart 2009 da oy kullanmaya gittim ama çok pişman oldum keşke gitmeseydim rezillik dizboyu

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iskender modernlik cagdaslik bu iste arti olarak insan olmak yardim sever olmak boyle birsey ..

Yukarida antakyada yasanan olay korkunc birakin cagdasligi bu insanlar tas devrinden gelmis olma olasiligi cok yuksek ...

insan vardir seni gordugunda ayaga kalkar yardim etmeye calisir insan vardir duvara bakar gibi sana bakar yasliya hamileye yer vermez birazda insan olmakla ilintilidir...
    bazi seyleri yasalara kurallara baglamak kisinin keyfiligini beklemek sandigi bes metre oteye goturmeye usenmek bahaneler uretmek insan olmakla ilitilidir biraz vicdanin varsa cozumsuzlugu degil cozumu bulursun ...

ingilterede secim oldugunda engelli vatandas oyunu evde kullanir nasil mi acarsin bilgisayarini girersen web sayfasina oyunu kullanirsin bunun kadar basit ...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gerçekten çok düşündürücü fotoğraflar olarak değerlendiriyorum. Ama bu konular sadece seçimden seçime gündeme gelioyr. Daha sonra unutulup gidiyor. Oysa bu konuda bir mağduriyet söz konusu ise; bunun böyle olduğu kesindir. O zaman bu konuda gerekli tepkilerin ortaya konularak, gerekli girişimlerin yapılması gerekir. Sadece bir sorunun olduğunu söylemek yetmiyor. Bu sorunun çözülmesi için gerekli girişimlerin yapılarak, takip edilmesi de gerekiyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon