Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞ

Bir kıvılcım düşer önce
    Büyür yavaş yavaş
    Bir bakarsın volkan olmuş
    Yanmışsın arkadaş

Dolduramaz boşluğunu
    Ne ana ne kardaş
    Bu en güzel bu en sıcak
    Duygudur arkadaş

Ortak olmak her sevince
    Her derde kedere
    Ve yürümek ömür boyu
    Beraberce el ele

Olmayacak o ta içten
    Gülen gözlerde yaş
    Bir gun gelir ayrılsak da
    Seninle arkadaş

nedense bu kareleri gördüğümde bu şarkı geldi aklıma

bir tohum gibi canlanır yüreğimiz aşk yüreğe düştüğünde
    dualar ederiz yalan çıkmasın insan evladı olsun diye
    dilimiz damağımız kurur heyecandan içeriz suyu kana kanaa
    bir bakarsın volkan olur yerden kesilir ayaklarımız göklerdeyizdir
    Sonra sevgiye kavuşur dinginliğe geçeriz doya doya yaşarız sevgimizi bir ömür boyu inşalllah inşallahhh

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uykulu bir hal ile uyanıklık arası biçimsiz hülyaların hışımına uğramış bir bitkin biriyim şimdi.Bilincin ARAF'ında hiç bir mutlak duruma ait olamayacak kadar gerçeklik dışıyım.Odamın camına atılan ufacık taşlar saniyelere sarılmış,onlarla aynı periyodun izini sürüyor.Dost insanlar ellerinde sanayii kirleri ve makine kulpları çevirmekten elleri nasır bağlamış.
    'O'nunsa sol ellerinin parmak uçlarında bir sertlik sezdim...Otopsi raporlarına göre bir müzisyen olabileceğinden dem vuran dedektifler toplu bir biçimde akciğer kanserinin amansız ellerine(nasırsız eller) yakalanmış olsa gerekti ki...Toplu eyleme karar kılınmıştı...Pipo yasaklanmış!Tütün toplayan ellere inat!

Tütününse karasal iklimde yetişebildiğini öğrendiğimde ilk deneyimimi çoktan yaşamıştım.Mahalle bakkalı türlü yalanlar haricinde vermezdi parasıyla da olsa.Daha o zamanlardan türk tütününe heves salmıştım ki.Tohumlarını bulup saksıda yetiştirsek diye söylenip dururdum.

Hep boyumdan büyük işlere kalkıştığımdandır diye düşünürüm...Ülkemde yaş ortalamamları hep düşük olmuştur nedeni ben miyim acaba diye?Anne babaların taze sevişmelerine suç bulmazdım hiç.Çocuklarını başı boş bırakmaları hiç aklımdan bile geçmezdi.Suçlu bendim,vicdani hukukum nihai kararını o yaşta vermişti.

'Kırılgan bir çocuğun zihnine doluşan kızılderili ruhları'...Algı kapılarından, buyrun içeri girin.Şimdi taşlaması durmuş.Pencereme şeytan muamelesi çeken ,viziteyi çoktan ödemiş sakallılar diyarındayım.Cesaretimle gurur duyarım.Ne kadar korkak yetiştirilsem de...Pencereyi açtım ve sırtın koyun kendimi bıraktım.Sahne-dalış(stage-diving) hayallerimi gerçekleştirmenin peşinde.Vücudum helyum gazıyla dolu ve bir çocuğun elinden ipi kayıp gitmiş bir balon kadar hain.ÇOCUK GÖZÜ YAŞLI KALIR GERİDE..gözleri uçuşan balona kilitlenmiş..
    Heads are turning towards the sky!!!!
    Çocuk bir kere almıştır tadını yükseklere bakmanın.İlk tecrübesinden yaslıdır,hırslıdır.Göğün sırrını merak eder...
    Astronot olmaya merak salar.Yaygın bir çocuk hayali olmakla birlikte bulaşıcıdır bu.Fizyolojik olarak hacimce genişleyen bedenler karar değişikliğine doğru yol alır.
    Astronomi yerini doktorluğa bırakır(doktorluk toplumsal bir üstünlüğe sahip olarak yükselmektir onun toy zihninde)
    Kalpazanlığa döner amaç-kısa yollu yükselmeler vardır aklında-
    Esrar'a döner sonunda...
    Don't drink and drive,please smoke and fly....Uç bakalım..
    Algı kapıları,batının ön gördüğü dozda girişebilirsin.Yine nasırlı ellerin toprağa iliştirdiği ceteneleri görmezden gelirler.Gök şahittir,ben de şahitim.Kanada bayrağına esin kaynağı olmuş yaprağa benzettiler.Akasya dediim..cık...

...Akli dengemin yerinde olmadığı tespit edildi,serbest bırakıldım...Ne anlattım ki ben?

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Dilin kemiği yok ama kemiği kırar, demiş atalar.

Sözün gücü anlatılmak istenmiş.

Şimdi gel de anlat bu sözle burada hissettiklerini.

Hangi kelimelere yüklesem elimdeki anlamları, çoğu elimde kalıyor yine.

Çaresizliğin en büyüğü bu mudur?

Üstelik kelimelere yüklediğim anlamlar da gittiği yere girmeyecek biliyorum.

Gidilen diyarların vasfınca çoğalıp azalacak sözcüklerimin taşıdığı anlamlar. Belki de bambaşka bir vasfa bürünecek.

'Araba' desem ne belirir ki zihninizde? Mercedes de olur bizim Levent n hurdası da. Sizce, bizce şekillenir anlam.

Yani diyeceğim o ki; zordur anlatmak. Gel bana aşkı anlat hadi. Yükle kelimelerin sırtına, bak taşıyabilir mi dizleri kelimelerin...

İşte, sözcükler yetersiz olunca, yürektekileri anlatmaya böyle fotoğraflar gerekir. Söylenenlerden çok daha fazlası hissedilir çünkü.

Ben bişey demeyeceğim, 'hissedececeğim' desem ancak hani.

Aşk mı kardeşlik mi desem dağların omuzdaşlığına...

Birlikte olmanın tamamlanmanın dayanılmaz büyüsü nasıl hissedilmez ki...

Tıpkı kozanın (Dünya) dışında görülen devasa boşluk karşısında ürkülmesi gibi.

Ama bu ürküntünün içinde bir yerlere serpilmiş umut tohumları...Kozanın sıcaklığı ve dışarının gizlediği olasılıkların çekiciliği.

Ve geleceğin inanılmaz yolculuları. Kahramanlıklar da değişecek mi?

40 bin kelime girdi ingilizceye ikinci dünya savaşında. daha önce hiç bilinmeyen.

Dünyayı terketsek ve açılsak derinliklerin kahredici sonsuzluğuna nece olur dilimiz?

Bambaşka gerçeklikler karşısında nasıl bir çaresizlik yaşarız. dilde karşılığı olmayınca nasıl düşünebiliriz ki?

Bambaşka diyarlardan dönerken ya da dönmeden çıkarken diyelim, hepimizin ermeni ya da türk olması ne kadar önemli olacak ki?

İnsan tasavvur edebildiğince düşünür. Tasavvur edemediklerimi tasavvur etmeye çalışıyorum. Dünyanın küçüklüğü, kozamızın küçüklüğü, Platon un mağarasından çıkmak gibi gölgeler dışı bir dünyanın fotoğrafını seriyor önümüze.

Bunları düşündükçe büyüyor ve küçülüyorum. Aynı anda büyümek ve küçülmenin duygusunu kelimelere dökmeyi bilmiyorum.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet sevgili arkadaşlar yine sizlere inanılmaz görüntülerle dolu bir link gönderiyorum dünyamızla ilgili,

Büyük bir keyifle izleyeceğinizi düşünüyorum.

http://www.lifethroughtime.com/

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canımmm Öretmenimm Parmağımı kaldırıp havaya bir şeyler istemek ve yazabilmek için izin istiyorum. Müsade edersen eğer

Formun Bu Bölümün de Fotograflara bakarak yorum yapmak çok güzel bir durum olmak ile birlikte,Bu form da yazan yada bu formu takip eden üyelerin çekmiş oldukları fotografları bu bölümde mercek altına alsak nasıl bir durum olur acaba ?

Demem o ki; formu izleyen ve burada olan tüm dost ve izleyenler belkide duygularını yada düşüncelerini bu yolla dışa vurabilir ve daha açık bir ortam oluşur kanısındayım.. Yani Nacizane efendim

saygılar sevgiler.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostum,

Bildiğin gibi özellikle üyelerimize ait her türlü olgu benim tarafımdan muhabbetle karşılanır. İnternetten fotoğraf kopyalamaktansa arkadaşlarımızın kendi el emeklerinin sergilendiği alanların çoğalması benim en büyük düşüm burada.

Zaten üyelerimize ait eserleri burada yayınlamaktayız. Burada biz çok daha farklı bir şey yapmayı amaç ediniyoruz.Üyelerimizin fotoğraf dilini çözmesini sağlayabilmek ama daha önce, yorumda bulunabilmesini sağlamak.

Bu bizim için çok önemli. Biz fotoğrafları belirlerken belli bir konu etrafında bir yol üzerine kurguladık gelişimi.Ve amaç fotoğraftan çok düşünmeyi ve üyelere ait kelimelerin gelişimini sağlamak. Kısacası biz burda fotoğrafı bir amaç için değil bir araç gibi kullanıyoruz.

Bunun dışında internetten fotoğraf ekleyip burada bence fazla ağırlaşmaya sebep olan bir nedeni kendi fotoğraflarımızla yapsak dünya benim olacak.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

p0000000269up0 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

indeximage1ku3 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

p0000000288yy6 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

p0000000678vx3 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

p0000000344ai3 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

Steve Mc Curry İn objektifinden bu dünyada her renkten ve çeşitten başka güzellikler....

Ne kadar masum ve güzel değil mi? fotoğrafları bu sebeple seviyorum bir de, hiç bir şey değişmiyor, bu çocuklarda büyümedi değilmi? :wink:

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi size baktıkça şunu düşündüm. Bize yani büyüklerinize bize nasıl bir dünya bırakacaksınız dediğinizi. Ne derseniz haklısınız size bıraktığımız dünya bize bırakılan dünya değil. Sahip çıkamadık ve ne kadar kötülük varsa yaptık. Yarınlarımız olan sizlere en kötü haliyle bıraktık. Umarım siz sizden sonra gelen nesile güzel bir dünya bırakırsınız çocuklar.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazık size be çocuklar....

Kocaman parıldayan gözlerinizdeki ışıltının aydınlığında mahzun bakmaya devam ederken; yalnız kaldınız.......

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çocuk oyunlarıdır hayatın prototip kurguları.Kostümsüz provalarıdır evliliklerin evcilikleri,

arz ve talebin kovalamacaları, Hipokrat dans eder ‘tıp’ denince donar kalır

‘felç’ geçirir de işe yarar, antik çağın heykeltıraşları yontarlar bu felçli

adamı çocuğun gözleri önünde olur bunlar.Çocuk tiyatrosu izlencelerinden

etkilenip yazar tarihi Heredot belki de Odyssey i dertli dertli okurken kör

ozanımız reenkarne olup Şatıroğlunun körlüğüne ruhunu gizleyiverir.Kör

çocuk ne yapar eder kavrar dünyayı.Görebilseydi yine kavrardı;sözümona

sanata yordamı vardır çocuğun sıkı sıkı kavrar güzelliği tazecik zihniyle

Körlüğün görememekle ilgisi yoktur bazen.Çocuk olmanın da yaşla alakası

yoktur.Kimi çocuk olamadan büyütülür,hayat sevincini ‘absorbe’ eden

aygıtın emeçleri çocuğun her bir yanını iyice kavrar.Sülük bile daha

merhametlidir.Ebeveyn bir vampirden daha acımasız,bir parazitten daha

noksandır.
    Çocuk düşünür:Mutualist rejimin gerekçelerini görür.Pasta yemesi

öngörülen kişi de çocuktur.

Çocuğum olsun ismi Magna olacak;nüfus müdürlüğüne bir iade-i ziyarette

bulunup onbir haneden oluşan numaralı bürokratik varlığımın bana verdiğ

haklara dayanarak soy ismimi Carta yaptıracağım.

İsmiyle yaşasın derler.

Doğsun.Sol kulağına bir Şaman türküsü fısıldayayım.Pagan kardeşlerinin

yanına salayım;özgürcülük oynasın,orkide taklidi yapsın,görsünler kızımı

nasıl da yakalıyormuş haşeratları.Canlarını acıtmadan salıveriyorlarmış

tekrar doğaya.

Bir ‘Beşeriyatname’ yazmak gerekli.Tüm gerçeklikleri hapsetmeli

içine.Emperyalizmi,liberalist demokrasiyi,diyalektik yoksunu dogmatik

kutsallıkları….

Çocukları salmalı kalan boşluğa.

Atom çağının kıyamete tekabül ettiğinin habercisiyim.İsrafil sur’a

üflemeden önce netten download ettim sur taksimlerini deccalin göz

bebeğinde yansıdı ‘tracklist’i.beşeri inanışlar takviminin son yaprağında bir

çocuk resmi olsun istediler,kamuoyu çocuktan yanaydı.Deklanşörler önem

kazandı,çocuğa tetik çeken parmaklar çocuk fotografileri çekiyordu .

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 Mart 2007 tarihinde bir eylem planı vardı ülkemizde..

Ve sitemizde de duyuruldu bu eylem;

Bugün saat 19:55'de tüm dünyada küresel ısınmaya dikkat şekmek için küresel bir eylem gerçekleştirilecek.
    Saatler 19:55'i gösterdiğinde herkes enerji tüketen tüm araçları kapatacak ve dünya 5 dakika boyunca tüket(il)meyecek!
    Bilgisayarlar, elektirkli ev aletleri, otomobiller... Aklınıza ne geliyorsa. Sadece 5 dakika ayırarak bu küresel eyleme destek verebilirsiniz...
    Dünyamızın bugününde yaşarken geleceği oldukça karanlık gören ben, yapmamız gerekenler var diye fotoğraf bölümünde arkadaşım Oya ile birlikte bu çalışmayı başlattık.

Ne yazık ki bu eylem değil ses bir fısıltı bile getirmedi aslına bakacak olursanız. Ne denli bir vurdumduymazlık içersinde olduğumuzun , yada bizlere bir şey olmaz mantığımızın bir yansıması mı bu nedir bilemiyorum.

Ya da o seneye daha çokkkkk var diyemi düşünmekteyiz?

Bilemiyorum ama ben şu karikatürü çok seviyorum;

hastadunyaxc2 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

Evet hasta olan dünyamıza bakan doktor; korkarım ki size insan virüsü bulaşmış diyor.

İnsan olmanın onurunu anlatttığımız günler epey geride kalmışa benziyor. Bu vurdumduymazlık ve önemsememe sürdüğü sürece de insanlığımızdan daha kaç kere utanacağız?

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18d852biyolojikhz6 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

1881kreselsnmaayib5 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

buzullareriyecekdenizselg6 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

0704061555alplerdekibuzpy2 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

soyutkenmekte1or1 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

okyanusmercanlaryokoluylh5 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

gnetebyleptalayacakbzlpia7 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

kasirga03kreselsnmakasrat7 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

itebura6 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

6851f1f5fec5934daddc327mw1 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

veimdieylemvx2 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Resimlere bakınca bir utanç tablosu var karşımızda ve bu utanç tablosunu biz yarattık ne yazık ki. Bunu görüyorum ve utanıyorum insan olduğuma. Ama diğer yandan duyarlı olduğum için kendimle gurur diyorum. Bu yok oluşun neresinde olduğumu bildiğim için ve buna tepki verdiğim için kendimle gurur duyuyorum.

Biz bu başlığı açarken Sanemle bir anlamda bir şeylere hep beraber parmak basarız diye düşünmüş resimlerle gündemi yaratıp bu kadar önemli hayati bir meseleyi engelliler.biz olarak ta işleriz diye düşünmüştük. Ama ne acıdır ki aynı Türkiye’de yapılan eylem gibi bizim sayfamızda da sönük geçti eylemimiz. Toplum olarak böylesi önemli bir konuda bu kadar duyarsız kalışımız bizim insan olarak bir utancımız diyorum ben.

Dünyada ki saat farklılığına rağmen herkes bu eyleme katılırken Fenerbahçe- Gençlerbirliği kupa maçı nedeniyle Türkiye bu eyleme gerekli ilgiyi göstermedi. Parmakla sayılacak kadar az insanla bu eylemdeki utanç yerimizi aldık. Aynı bu sayfalara yansıyan gibi. Sanemle biz yazdık, biz çizdik. Bir iki duyarlı dostlarımızın katkısıyla bu konuya dikkat çekmeye çalıştık. Peki bu kayıpta bu yok oluşta bizim hiç mi payımız yok. Şimdi daha fazla bir şey söylemeyeceğim sadece resimlere şöyle bir kere dikkatlice bakın diyorum. Mesela birinci resme bakın biyolojik değişimi görün, mesela eyvah diyen ayıya bakın anlayın onlara yaptığımızı, mesela nesli tükenen pandalara bakın onları yok ederken ne kazandığımızı yada ne kaybettiğimizi düşünün, mesela okyanustaki mercanların yok oluşu neye sebep olur bunu düşünün, güneşe bakın bakın ki görün bir gün böyle patlayıp söneceğini öleceğini görün ve dünyanın en sondaki resimde nasıl yok olduğuna bakın bakın ki bu eylemde ve bu sayfada neden yer almadığınızı ve neden yer almanız gerektiğini düşünün. Çok geç kalmadan düşününün. Yarın artık çok geç kaldık dememek için düşünün. Tabii düşünmek için geç kalmadıysanız…

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olur mu hiç! muhteşem fotoğraflarla kendimizi kandırmak varken geleceği görmek olur mu?????

Şimdi de Jill Freedman, Ken Light, Sebastion Salgado gibi tanımış fotoğrafçılardan siyah beyaz kareler...

Henüz yok olmayan ama bazı konularda çoktan yok olmuş dünyamızdaki karanlık noktalar. :!: :shock:

396bombaylz2 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

029sudanoc6 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

057rwandasf1 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

dr02iz8 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

dr05db3 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

image2fc4ce76f0b911d8ih2 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

imagec496bef0efd011d8hf9 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

lightpromise04bp9 - Fotoğrafların Diliyle Gündem (1)[Hadi Konuşalım/ DÜNYA]

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaaa bayanlar!.. Bu sayfaya gelip de sitem dolu mesajlarınızı okuduğumda, gülmekten cevap yazamıyorum.. (Kusura bakmayın ops: ) Çünkü aslında, daha önce de birkaç yerde belirttim, genele yapılan sitemlere "ifrit" olurum. :evil: Burada o konuya girecek değilim..

Sevgili Oya, "düşünmek"ten dem vuruyor da.. Sanem Hocam, geçenlerde birkaç yerde yazmıştık hatırlarsın: Ülkemizin ortalama eğitim düzeyinin ilkokul 3 seviyesinde olduğunu.. Sen daha iyisini bilirsin, değil ilkokul 3'te, üniversite düzeyinde dahi "düşünmek" nasıl olur, nasıl yapılır, yolu, yordamı nedir? Öğretiliyor mu acaba? E.. bunu ilkokul 3 düzeyindeki insanlardan istemek haksızlık olmuyor mu? Düşünmeyi bilmeyen insana da "niye düşünmüyorsun" demek komik oluyor, bence..

Sonra, "kişisel tepki"den gurur duymayı anlayamıyorum. :? Çağımızda tepki: ancak ve ancak bilinçli + örgütlü olduğunda işe yarar! Sonucundan gurur duyulur.. Çünkü ancak o zaman ses getirir, kalıcı olur.. Yoksa "tavşan dağa küsmüş, dağ duymamış" modunda kalır..

Haa.. Bir de "Muhteşem Fotoğraflar" başlıkları bundan böyle olmayacak!! Kendimizi kandırmayalım, diye..

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon