Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deryadenizz Avatarı

Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,babamın bacağı kesildi 6 ay önce dün sağlık raporu aldım.d verdiler,bugün evde bakım ücreti için başvuruda bulundum derecemiz uygun olup fakat ağır özürü olmadığı için kabul etmediler.babam 57 yaşında yemeğini ve tuvalet ihtiyacını görebiliyor fakat ev kira bense asgari ücretle çalışıyorum rapora itiraz etme hakkım varmı?acaba varsa nereye başvurabilirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    89

bakıma muhtaçlık kriterleri

'Günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gerekleri' ifadesi:
    a) Öz bakım ihtiyaçlarını giderebilmeyi (beden temizliğini yapabilmeyi, tuvalet ve beslenme ihtiyacını giderebilmeyi, tuvalet sonrası temizliğini yapabilmeyi)
    b) Güvenlikte olmayı (kendisine ve çevresine zarar verme riskinin olmamasını, tehlike anında tehlikede olduğunu algılayabilmesini, tehlikeden kurtulmak için çaba sarf edebilmeyi)
    c) Hareket edebilir olmayı (yürüyebilmek, giyinip-soyunabilmek, merdiven inip çıkabilmek gibi kaba motor aktivitelerini)
    d) Ev işlerini ve idaresini yapabilmeyi (bir evde kendi başına yalnız ve başkasının yardımı olmadan yaşabilmeyi, alışveriş yapabilmeyi, yemek pişirebilmeyi, evi temizleyebilmeyi, bulaşık ve çamaşır yıkayabilmeyi, sobasını yakarak ısınabilmeyi)

hususlarını kapsar. Bu şartlardan en az birinden yada ikisinden kısmen muaf olmayan kişi Evde Bakım aylığı alamaz.

Sizinde söylediğiniz gibi ihtiyaçlarını karşılayabiliyormuş tek başına babanız. Tek bacak amputasyonları ağır özürlülük kapsamına girmez..

Üye
    Wii Avatarı

Son Giriş
    16.10-2012
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde amcam var vasisi babamdı vafet etti ve şu an vasisi benim, raporu çok eski ve yok yeniden rapor almam gerek yada devlet hastanesinde bu raporu bulabilirmiyim veya bulamadım diyelim yeniden heyete başvurdum ve 50 ve üzeri rapor aldım varsayalım bakım ücreti alabilirmiyim adliye vasi için devlet hastanesine başvurdu ve pskoloji ile ilgili bi şeyler yazıyor vasisi falan uygundur diye yazıyor ve adımada vergi var o verginin iptalmi olması lazım bakım ücreti için...?...Şimdiden teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

http://www.engelliler.biz/forum/evde...-ve-surec.html

Vergi mükellefi olmanızın doğrudan bir ilgisi yok Wii. Önemli olan gelir kriterlerinizin uyup uymadığı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...