Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm evde bakım aylıgında gelir hesaplanırken sıkortalı olarak calışan birinin geliri aile gelirr ortalamasına e devletteki aylık ödemedeki görünen miktar mı dahil ediliyor yoksa bankaya yatan net aylıgı mı dahil ediliyor bizim ikisi arasında fark var bilen arkadaşlar acil cevap verirse sosyal hizmetlere bildiride bulunacagım cezalı duruma düşmemek icin bülent abi ve kalem abla acil yardım edin

Üye
    harunresitdeveci Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    15:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-eve resmi yoldan giren para evde yaşayan kişi sayısına bölününce 423,00 tl yi geçmemesi gerekiyor.
    2-net eline geçen para esas alınır

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalışan birinin net maaşı için genelde bordro istiyorlar

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burada bir açıklama yapmak lazım örneğin birey 1400tl maaş alıyor gitmiş banka kredisi kullanmış ve her ay maaşından 400 tl kredi geri ödemesi kesiliyor bu para kişinin eline geçmese de hesabına para yatırıldıktan sonra bireyin yazılı talimatı ile yapılan ödeme olduğundan bu ve benzeri ödemeler hesaplanır yani 1400tl nin tamamı hesaba dahil edilir

Üye
    harunresitdeveci Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani ,

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadşlar cevaplarınız icin cok teşekkür ederim. benim tam olarak öğrenmek istediğim e.devlet de hizmet dökümü bölüne bakıldığında aylık ödeme 950 tl yazıyor ama kardeşimin banka hesabına 650 tl yatıyor yani aylık 650 tl alıyor eli. şim bu gelir hesabını yaparken e. devletteki yazan 950 tl den mi hesaplanacak yoksa eline aldıgı 650 tl den mi hesaplanacak cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kuruma vereceğiniz bodroda ne yazıyor ise o rakkam üzerinden hesaplama yapıp kişi başına bölecek ve kişi başı düşen gelir senenin ilk 6 ayı için 423 2. 6 ayı için 443 tl yi geçmemesi halinde evde bakım maaşı kritallerine uyuyorsunuz demektir

Üye
    harunresitdeveci Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım,evde bakım maaşı için başvurduğunda bankaları dolaştırıyorlaye,orda bankada maaşı çıkacak zaten bankanın yazdığı esas alınır

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2 yıldır bakım maaşı alıyorum kardeşim bakım aylıgı baglandıktan sonra işe girdi sosyal hizmetlere bildirdik sorun yok nufus kalabalık maaşı almaya devam edin denildi şimdi aile geliri kardeşimin net aldıgı aylık üzerinden hesaplarsak sorun yok amaa e devletdeki aylık ödeme bölümündeki miktardan hesaplanırsa aile geliri yüksek cıkıyor şim ben hangi hesap üzerinden hesap yapmalıyım

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nedenben, maaşlara bir de https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresinden bakın bu adresten hem brüt tutarı hem de net ele geçmesi gereken tutarı görebilirsiniz net ele geçmesi gereken tutar hesaplanacaktır. şayet belgede sadece brüt tutar yazılı ise net ele geçen hesaplanıp ona göre işlem yapılacaktır.

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar verdiğiniz bilğiler icin teşekkürler. sayın denetim verdiğin linkden maaşı inceledim net maaşdan hesaplayınca sorun yok bürüt maaşdan hesaplayınca limiti aşmış ğörüküyor. bir sorum daha olacak bu evde bakım maaşı gelir toplamına askerliğini er olarak yapan bireyin aldıgı maaşda hesaba dahil oluyor mu bilen arkadaşlar lütfen bilğilerini paylaşırsa sevinirim saygılar.

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askerde olan evlat gelir hesabına dahil edilir ancak toplam tutarın bölüneceği kisi sayisi da artacağı için problem olmaz

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal hizmetlere dün sordum askerligini er olarak yapan kişinin aldıgı maaş evde bakım aylıgında gelir hesabına dahil degil dedi.

hesaplamama göre gelir limitini askerdeki er kardeşimin maaşıda hesaba dahil edilirse 4. ayda gecmişiz ancak diyer kardeşimin yine 4. ayda işten cıkması sonucunda 5. ayda gelirimiz düştü. şim bu durumda ne yapmamız gerekiyor sosyal hizmetler askerdeki bireyin er maaşı gelire dahil deyil dedi sayın denetim hesaba dahil ediliyor diyor bu durum da ne yapmalıyım 6. ayın maaşını daha bankadan cekmedik bu durumda cekmelimiyiz yoksa cekmemeli miyiz..

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hanede yaşayan kişi başı 443 tl geçmiyor ise çekin yok eğer ki geçiyor ise çekmeyin kuruma bir dilekçe ile durumunuzu anlatın bakalım kurum ne diyecek şimdi kesin çekin birşey olmaz deriz kurum tutar kişi başı düşen gelir geçiyor diye cezalı duruma düşürebilir yok birşey olur çekmeyin desek yine olmaz anlayacağınız siz en net ve doğru bilgiyi kuruma müracaat ederek oradan öğrenmeniz siz açısından daha sağlıklı olacağını düşünüyorum
    ama birde şöyle birşey var kardeşler bir birlerine bakmak la mükellef olmadıkları için sorun olmayacağını düşünüyorum yani gelir hesabına dahil etmeden hesaplama yapın birde kardeşinizin gelirini

Üye
    nedenben Avatarı

Son Giriş
    13.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sadece 4. ayda 24 günlüğüne 437 tl düşüyo kişi başına 5. ayda350 tlye düşüyo gelir dün baglı bulundugumuz sosyal hizmetleri aradım askerdeki kardeşin aldıgı maaş gelire dahil edilmez dedi bilmiyorum ne yapmalıyız..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon