Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dagoguzhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    11:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %93 oranlı diyaliz hastası babam üzerinden annemin 1 yıldır aldığı evde bakım aylığı denetlemeye gelen memurlar tarafından hasta kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir diye maaşın kesilmesine karar vermişler. (resmi yazıyla bildirildi). bu karara itiraz edebilir miyim? veya itiraz için ne gibi bir resmi yol izleyebilirim? itiraz etsem acaba maaşı geri bağlarlar mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkrüler.

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onların karar verme yetkisi olmaması gerekir bu yıl için ağır özürlü raporu almamışmıydınız önce il sağlığa sonra da valiliğe müracat edin. herşey valiliğin elinde.

Üye
    dagoguzhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporunda ağır özürlü ibaresi var. ama eve gelen yazıda yapılan denetlemede hastanın günlük yaşamını kendi başına yapabileceği bu nedenle maaşın kesilmesine karar verilmiştir yazıyor.

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki baban kendi işlerini kendisi yapabiliyormu? onlar geldiklerinde otur kalk yürü gibi şeyler yaptırdılarmı? diyalizi ben sadece zamanı geldiğinde gidip diyaliz makinasına bağlanıyor onun dışında bir rahatsızlığı olmuyor biliyorum yanlışmı biliyorum komşumuz vardı o öyleydi.heyet rapora ağır özürlü yazdıysa valiliğe gidip durumu anlatın ihtiyacı olmayanlar da bu aylığı hileyle aldığı için bu yıl sıkılaştırdılar bende ağır özürlü olduğum halde heyet ağır özürlü değildir dedi itiraz ettim başka hastaneye gidip oradan aldım. sol taraftan felçliyim bana vermediler.yani hile hurda yok 2001 de beyinde damar tıkanmış, raporları anjiyoları hepsi var.işgüzarlık.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım maaşı bağlanması için ağır özürlü ibaresi olması gibi engelli kişinin genel ihtiyaçları kendisi karşılayamaması şartı aranıyor tabi bu illere göre memurların insiyaftine kalmış direk siz konuyu bimer e bir dilekçe yazarak anlatır iseniz konuya açıklık getirecektir bimer valiliğe şuruya buraya koşturmanıza gerek yok bu gibi sıkıntılarınızı bimer aracılığı ile çözebilirsiniz bimer e dilekçe yazmanız durumunda zaten valilik görevlilerini evinize yönlendirerek bir çözüm hal yolu bulunur tekrar geçmiş olsun umarım maduruyetiniz bir an önce çözülür

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mert heyetin maasi kesme gibi bir yetkisi var agir ozurlu olunmasi evde bakim hizmetinden faydalanabilmek icin bir kriter olsada maalesef yeterli degil ayni zamanda ozurlunun hayatin alisilagelmis gereklerini de yerine getiremiyor olmasi lazim Ozurlunun maasinin kesilmesine itiraz etme yolu acik normal prosedurde Aile ve Sosyal Politikalar il mudurlugune konuyu anlatan bir dilekce verilmesi baska bir heyet tarafindan incelenmesi icin yeterliMaalesef evde bakim hizmetleri en cok suistimal edilen Hizmetlerden oldu oyle ki sol hemiparezi teshisiyle %92 agur özurlu olan kisiyi kahvede okey oynarken yada cayirda hayvan guderken bulabiliyorsunuz rapora bakiyorsunuz ozurlunun yuruyememesi lazim sol kolunu oynatamamasi lazim ama bakiyorsunuz ki ya raporda bir sahtekarlik var yada ozurlu iyilesmis kolunu bacagini kullanabilir hale gelmis maalesef bunun gibi pek cok ornek var ki bu durumda saglik kurulu raporuna itiraz edilmesi ve tam tesekkullu hastaneden yeni bir saglik kurulu raporu cikartilmasi soz konusu olabiliyor....

Üye
    tiryakinim Avatarı

Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sorun bendede var 30 gün itiraz hakkı var ben itiraz ettim dilekçe yazdım eve tekrar heyet gelecek dendi onu bekliyorum gidip dilekçeyle itiraz edeceksin heyet tekrar gelecek zaten sürekli ibareli raporlarda nasıl bakıma ihtiyacı yoktur diyorlar anlamadımki
    eve gelen heyetin insiyatifine kalmış herşey

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazmamızın hiçbir anlamı yok! hastanın yürüyüp yürüyemediğini bile öğrenemiyoruz nasıl fikir verebiliriz?

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Turyakinim eve gelen heyetin insafindan cok hastanin hastaligiyla alakali bir durum bu degerlendirme formunda detaylica yazili olan kriterler var ozurlunun bagimsizca yapabirlirligi kismen yardim alarak yapabilirligi ve tam bagimli olarak bir baskasinin yardimi olmaksizin yapamamasi gibi her konu tek tek degerlendiriliyor ayrica konu gurubunda da en alta ortalamalari yaziliyor son olarak da genele bakiliyor ve ona gore ozurlunun bakim ihtiyaci vardir yoktur sonucu ortaya cikiyor

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günlük işlerinde başkasına bağımlıysa bunu ispatlayabiliyorsanız hemen valiliğe gidin itiraz edin.

Üye
    tiryakinim Avatarı

Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valiliğin heyeti yokmuş
    şimdide dosyamın sosyal hizmetlerde olmadığını kaymakamlıkta olduğunu söylediler kaymakamlığa gittim dosya yok gelmemiş dediler gelse bile henüz heyet oluşmamış oluşması uzun sürermiş heyettede 3 öğretmen bir hemşire olacak mış nereye gideceğimi şaşırdım valilikte hangi bölüm bakıyor

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal hizmetler bakar valilikte tiryakinim

Üye
    dagoguzhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bimere itiraz dilekçesi yazdım. bugün sosyal hizmetlerden aradılar bimere şikayet etmizsiniz dediler.bilgilerin kontrolü için babamın ve annemin adını filan sordular.arayan bayan görevli memur arkadaşa bilgileri verecem dedi başka da bişey demedi ben bişey anlamadım acaba şimdi ne olabilir?

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sosyal hizmetler yazıyı yazıp bimer'e gönderecek bimer de size aynı yazıyı gönderecek o kadar...

Üye
    dagoguzhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ve sonunda evimize sosal yardımlaşmadan mektup geldi. tekrar eve denetlemeye gelinecekmiş. bakalım ne olacak ne zaman gelinecek merak ediyorum bu arada bakım aylığımız kesildi...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon