Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evde bakım AYlıgı için eve boş yere gelen heyet
    kardeşim agır özürlü raporu var kişinin rapor yönetmenliginde agır özürlü demenin ozurlunun hayatin alisilagelmis gereklerini de yerine getiremiyor demektir zaten nasıl oluyorda eve gelen heyet özürlüyü normal görüyor raporla eve gelen heyet çelişiyor aslında olması gereken raporu alacaksın maaş otamatik baglanacak eve heyet falan gelmemesi gerekiyor bir de devamlı yılda bir kontrole geliyor heyet..3,4 sene bakım maaşı alan sonra ret edilen bakım aylıgıda var nasıl oluyor hasta aniden düzelebiliyor zaten yine raporda belirtilmiş süreklidir agır özürlüdür diye pasoooo paradox çelişkili bir sistem böyle saçma sapan bir sistem olamaz dedigim gibi raporu alacaksın maaş baglanacak hemen aylıgını alacaksın eve heyetin gelmesine gerek yok adı avrupa birligine girecegiz diyoruz bir yandanda hep göz boyama sistemin her tarafı koz dolu...

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dagoguzhan moralini bozmak istemem ama diyaliz hastalarına bakım parası verilmiyor geçenlerde bende bakım parası için başvurmuştum ben görme engelliyim bana dedikleri şu böbrek hastalarına ve görme engellilere bakım parası verilmez dendi başhekim yardımcısı bakım parası almak için yatalak olmak gerekir dedi yani WC ye gidebiliyorsan bakım parası alamazsınız dediler siz yine şanslı sayılırsınız ağır özürlü raporu alabilmişsiniz bana ağır özürlü raporuda vermediler bana dedikleri diyaliz hastalarına %90 bile rapor verilse ağır özürlü sayılmaz denildi hastanenin bana dediğini yazıyorum BİMERE ŞİKAYETİN BİR FAYDASI OLABİLİRMİ ?

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saglık kurulu raporuna itiraz edecekseniz il saglık müdürlüklerine başvurun bimerle vakit kaybetmeyin ayrıca diyaliz hastalarına evde bakım aylığı bağlanmıyor diye bir şey yok yeterli ağır özürlü raporunuz olsun ve eve gelen heyet sizin bakıma ihtiyacınız olduğunu teyid etsin Sayın paranoya,Maalesef Avrupa birliği amerika ve Avusturalya gibi daha etkin sosyal hizmetlerin olduğu ülkelerde evde bakım denetlemeleri bırakın yıllığı aylık ve ucaylik olarak yapılıyor mesela Amerika'da banka hesabınıza yapilan 20 USD üzerindeki her havale gelir hesabınıza dahil ediliyor ayrıca özürlü ve bakıcı ile yapilan görüşmelerde bazı eyaletlerde ornegin Michigan yalan makinesi bulunduruluyor uzun lafın kısası dunyanın hiçbir yerinde bağla maaşı sonrasında hiç kontrol etme diye bir şey yok

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

neyinn peşindesiniz bu işe en etkili merci bimer

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kanımca rapora ağır özürlü yazması yeterli değil eve gelen kontrol heyetinin ikna olması çok önemli adam geziyor dolaşıyor hatta rahatlıkla namaz kılıyor yani hareket özgürlüğü var ama rapor ağır özürlüü ben bu durmların olduğunu bilyorum dikkatlerden kAçmasın

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kısaca bakım parası alabilmek için yatağa bağımlı olmak gerekiyormuş başvurularınızı ona göre yapın ben görme engelliyim az görüyorum hastaneden denilen şu oldu bana isterse gözlerin hiç görmesin yatalak olmadığın müddetçe bakıma muhtaç sayılmazsın ve bakım parası alamazsın dediler Not (Yatalak olmayıpta bakım parası alanlar var adamın varsa oluyor demekki)

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

denetim sistemi bana savunma bal gibi biliyoruz avrupanın buradan sosyal haklarının gelişmiş oldugunu yalan makinası diyede bir şey yoktur benimde akrabalarım avrupada ve çok rahat insan gibi yaşıyolar bi engelli maaşı en azından 2000 euro falan çocuk aylıgı 400 euro nerde adalet burda 30 milyon çocuk aylıgı veriliyor ismin acayibime gitti DENETİMMMM

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin paranoyaKaynağınız nedir bilmiyorum ama Avrupa'da su an 2000 eur engelli ödemesi yapan bir ülke yok..Bahsettigin cocuk parasinin adı da ülkeye gore değişiyor ama en uzun donem ödeme yapılan Almanya da bile Federal cocuk yetistirme parasi en fazla cocuğun 24. Ayını doldurması ile sona eriyor.Uzun lafın kısası size baya bir abartarak anlatmışlar böyle seylere kanmayın

TOLGA_HAN;
    Adamla alakası yok aslında bakım ücreti ödenebilmesi icin özürlünün bakıma muhtaç olması gerekli bu muhtaclik belirli kriterlerde özürlünün tam bağımlı kısmen bağımlı olmasından veya bağımsız olmasına gore belirleniyor değerlendirme konularına gore heyet raporu çıkıyor yani yatalar olmadan da ( adamınız olmadan da) bu ücret alinabiliyor

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Denetim ben bakım parasına başvurmuş birisi olarak hastanenin bana söylediklerini yazayım sana ben görme engelliyim isterse gözünüz hiç görmesin dediler eğer ki wc ye gidebiliyorsan sen bakım parası alamazsın dediler. Yani bakım parası denilen maaş yatağa bağımlı olmadan kesinlikle verilmez denildi birde bana örnek verdi hastanede sayın başhekim yardımcısı diyaliz hastalarına böbrek hastalarına % 90 rapor verirler ama bakım parası vermezler dedi.

Ama ben yanlız başıma alışverişimi halledemiyorum gidemiyorum faturalarımı ödeyemiyorum bunların hiçbir önemi yokmuş bunlar bakıma muhtaçlıktan sayılmıyormuş

denetim bilmiyorum bakım parası alıyormusunuz ama bu bakım parasını kim hazırlamışsa baştan sona yanlışlarla dolu kanun uygulaması yok hatanade doktorların vicdanına bırakmışlar eve gelen memurların vicdanına bırakmışlar yani bakım parası alabilmek için insanların vicdanına kalmış ben bundan rahatsızım

inan ki adamı olan haketmesede alıyor bakım parasını ahbap çavuş ilişkisi dünyanın heryerinde var kimse engelleyemez bu tür işleri dünya döndükçe devam eder dayısı olan heryerde halleder işini

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TOLGA_HAN;

hastanede rapor alırken verilen bilgiler maalesef yanlış ve sizi umutsuzluğa sevketmiş gibi gözüküyor hastanede saglık kurulu raporları medula ya işleniyor her Hastalığı'nda artık uluslararası bir kodu var (İCD) her İCD kodunun da belli bir özür oranı var pek cok hastanede raporlar artık bu kodlama sisteminin ozur oranlarina gore çıkıyor Evde bakım hizmetleri inceleme ve denetleme heyetlerinin de elinde başvuruyu incelerken ve denetlerken kullandığı bir ölçek var yani tamamen vicdan meselesi değil yarın heyetin inceleme kriterlerini eklerim daha iyi anlarsınız ... Ahbap çavuş iliskisi mutlaka az da olsa vardır ama onlarda inceleme esnasında maaş bağlansa bile denetimlerde ortaya çıkıyor veya cevrede bu durumdan rahatsız olan birileri tarafından şikayet ediliyor tabi haklısınız arada gözden kaçanlar mutlaka vardır ancak su an çalısmaları devam eden aile danışmanlığı modeli ile bu ve benzeri sorunların giderilmesi hedefleniyor...

Üye
    baris33 Avatarı

Gerçek Adı
    Vural
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki eve gelen heyet sadece kişinin yatağa bağımlı olup olmadığınamı bakıyor yoksa evin eşyalarına filan da bakıp rapor tutuyor mu ??

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerlendirme çok yönlü olarak yapılıyor kimlik tespitleri,ikameti orda olanlar gercekten orda yasıyor mu ekonomik durum egitim durumu saglık durumu ve engellinin günlük islerinin ne kadarını nasıl yapabileceği ile ilgili değerlendirmelerde bulunuluyor

Üye
    dagoguzhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    11:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evimize ikinci heyet geldi ve dün itibari ile haber geldi tekrar maaş bağlanacakmış. bu arada aradaki aylıklar gitti tabiki, onları alamazmışız. yardımcı olan ve yorumlarını esirgemeyen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. adalet yerini buldu. bence herkes hakkını aramalı yoksa bakım aylığı güme gidecekti.

Üye
    tiryakinim Avatarı

Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben maaş tekrar bağlanınca arada ödenmeyen aylıklarıda alabilirsin diye biliyorum zaten tekrar bağlandığı ve raporunda sürekli olduğu için en mantıklısı bu benim bildiğim kadarıyla sosyal hizmetlere dilekçe yazıp aradaki boşlukları alabiliyorsun sen iyice araştır bence

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tekrar bağlanan maaşın hayırlı olsun aradaki maaşları da alabilmenin yollarını araştır san iyi olur

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12