Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuda topu Yönetmelik'e atayım dur

"MADDE 6 – (1) Özürlü sağlık kurulu; iç hastalıkları, göz hastalıkları, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi veya ortopedi, nöroloji veya ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanlarından oluşur.
    ..."
    siz hastaneye gittiğinizde raporalmak için kayıt oldugunuzda gerekli evrakları verecekelr zaten. Gezeceğiniz polinikler de yazılı olur.
    Sen verdiğim linkleri detaylı bir şekilde okumadın mı yoksa?

Üye
    gavazz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Kaleli
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annem başvuruda bulunabiliyormu ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

MÜmkünse yalnız gitmeyin. Ancak yetişebilirsiniz. tek başına halledilecek bir durum değil. Anneniz de gelsin tabi. ŞİŞli Etfal hastanesindeki tecrubeyi okuduysanız 3 kişi bile eziyet çekti. Lütfen verdiğim linkleri fırsat buldukça dikkatle okuyunuz. Boylece konuya yani savaşa hazırlıklı olursunuz

Pardon yanlış anlamışım ben. Annem de gelsin mi anlamışım. vasisi ise evet işlemleri anneniz de yapabilir. Vasisinin evrak işlemlerini takip etmesi daha kolay olur hem. Boylece hastanın yorulmamsı saglanır. Böylesi daha guzel olur. Vesayet altına alınmış mıydı hastanız?
    Vesayet altında değilse raporiçin kayıtta vs hastanın yapması gereken imza gibi işlerde anneniz yapamaz.
    Ama sorunuz evde bakım aylıgı başvurusu içinse evet anneniz başvuursuın tabi.
    Gordugunuz gibi sordugunuz bri sorudan kaç anlam çıkarabiliorum. Net soru sorarsanız memnun olurum.
    Hatta ilgili foruma gider sorarsanız daha memnun olurum

Üye
    gavazz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Kaleli
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok ben başvuruyu annem yapsa kabul edilirmi diye sordum normalde 4 kişi götüreceğiz.

Bide Başvuru Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

bu soruyu hastaneden özürlü sağlık kurulu raporu almak için mi soruyorsunuz? Yani "hastaneye başvuruyu annem yapsa kabul edilir mi?" diye mi soruyorsunuz?
    Yoksa "evde bakım aylıgı için sosyal hizmetlere annem başvursa kabul edilir mi?" diye soruyorsunuz?
    hangisi?

Üye
    gavazz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Kaleli
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 side

bide zahmet olmazsa bir sorum daha olacak başvuru sonuçlanması ne kadar sürer ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Madem öyle hazıra konuyorum ben de buyrun okuyun http://www.engelliler.biz/forum/sagl...oru-aldim.html Hastane işlemleri için tekrar okuyun bu da benim misillemem olsun size
    Ayrıca hastane iletişim bilgileri: Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi
    hastaneyi soru yagmuruna tutmanız için bu da
    Hastaneden randevu almanı zgerekecek başvuru için zaten. Hastanın T.C. Kimlik no bilgileriyle başvuru işlemini siz bile yapabilirsiniz annenizi bırakın
    hastaneye gittiğinizde dolduracagınız dilekçe vs evraklarda hastanın imzası istenirse hastayı goturur yaptırırsınız. Yapamıyor durumdaysa zaten hastanedekielr sizi ifare eder

Evde bakım aylıgı için evet, anneniz başvurabilir. Bakıcı olur hem. Aylık da bakım hizmeti karşılıgında annenize baglanır
    Zaten bakım Hizmetleri Değerlendirme heyeti hanenizde sizi ziyaret edecek eksiklikleri gidermenize yardımcı olacak ve rehberlik edecektir size

Üye
    gavazz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Kaleli
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Teşekkür Ederim Size Son soru soracağım çok zahmet oldu ama babaannem eziyet çekmesi için bunlara bakıyorum.

Başvuru Sonucu Çok uzun sürer mi ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Bunun için hastane ile görüşün. Poliniklerin gezilmesi ne kadar surer? Bir gunde butun poliniklerin gezilmesi imkanı var mı? hastanızın bakıma muhtaç ve aizemmer hastası oldugunu 4 kişi ancak getireceğinizi ve ilgilenmekte sorun yaşayacagınızı soyleyin. Ona gore olası sorunlar hakkında bilgilendirsinler sizi. hastaya eziyet ettirmesinler. Hasta polinikleri gezdikten sonra zaten sağlık kurulunun toplandıgı gun gorunur bir ve sonucu alırsınız. Bu sureci buradan öngormem mumkun değil. her hastane farklı. Bir hastane bir gunde ayarladı raporu verdi. Şişli Etfal'deki örnekteki gibi gunde bir poliklinik gezilebildi.
    O yuzden şişli etfal ile ilgili tecrubeyi de okuyun.
    hastaneyi arayın sorun durun. hastanızla en pratik ve rahat rapor almanın tüm imkanlarını hastaneden sormaya çalışın. Buna hastanızın hastaneye erişim sorunu da dahildir.
    hastane ile iletişim kurun kısacası.

Üye
    gavazz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Kaleli
    Son Giriş
    09.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok yine yanlış anladınız daha doğrusu ben yanlış sordum özür dilerim

bakım ücreti başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastaneye ve başka bir kurum'a da boyle yanlış ucu açık sorular sormayın olur mu? Kims ebu sorulara benim gibi tüm ihtimalleri düşünerek cevap vermez ve yarı yolda kalabilirsiniz uyarayım

Vallahi evde bakım aylığı başvurusundan sonra evini,ze Bakım Hizmetleri Değerlendirme heyeti'nin gelmesini bekleyeceksiniz. Başvuru evraklarınız sıraya alınır ve sıranız geldiğinde sizi ziyaret ederler. Tabi bu sıranın ne kadar süreceğini başvuruların yogunlugu belirler.
    O yüzden en kısa surede başvurun. Buradan bu işlemlerin ne kadar sürecegini öngörmem zor.
    Aile bakanımız "bu işlemler en geç 1 ay içinde sonlandırılsın" diye görüş buyurmuş ama bu görüşü tınan da yok "heyet, ancak yetişiyor" diyordur kurumlar da cevaben Bakan Hanım'a
    Dilerim Bakanlığın isteği dikkate alınır ve başvurunuz en geç 2-5 ayda sonlandırılır diyelim. 1 ay piyango olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12