Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprakkaleli Avatarı

Gerçek Adı
    Veli ACI
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bizim maasımızıda kestiler eve denetlemeye gelmişler ama babamın evine gelmişler benim evim ayrı ama adres babamın evi gözüküyormuş ordada beni bulamayınca parayı kesmişler tekrar bagladılar ama agustosda alabilirmişiz ozaman 4 aylık alamıyoruz sise sorum bu 4 aylıgı toplu geri verirlermi? vermezlerse hangi yolu izlemeliyim bilgisi olan yada benim gibi olan varsa cevap yazarlarsa çok memnun olurum...şimdiden teşekkürler

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toprakkaleli yeni bir konu acsaydin daha iyi olurdu senin konun gozden kacmazdi gelelim konuya evde bakim dosyanda adresin babanin adresi olarak gozukuyorsa ve sen baska adreste yasiyorsan bu adres degisikliginin uzerinden de 15 gun gecmisse maas kesilir ( bakici taahhut sozlesmesinde yer alan adres degisikligini kuruma 15 gun icerisinde bildirmekle yukumludur hukmu yerine getirilmedigi icin)Size paranin tekrar baglandigini yazmissiniz ama sureci yazmamissiniz siz adres degisikligini bildirdiniz heyet geldi ve yeniden mi maas aldiniz yada nasil oldu da yeniden maas baglandi? Yeniden maas baglanmasi icin yapilan islemleri yazin ona gore geriye donuk para alip alamayacaginizi soyleyelim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Denetim sorularınızın cevabı ilk sayfada var. Toprakkelinin ilk mesajını ve sonraki mesajlarımızı baştan okur musunuz?

Toprakkaleli ablam bakım aylığına başvurduktan sonra evinize inceleme ve tesbit için Bakım Hizmetleri değerlendirme Heyeti gelmişti. O sırada heyet o evde yaşadığınızı biliyor muydu? Yani geçici olarak mı oturdugunuzu söylediniz onlara?
    Bu incelemeden sonra dosyanız da onaylanıyor evde bakım aylıgınız baglanıyor. Adres değişikliği olursa bildirmeniz isteniyor yazılı olarak taahhütname imzalattırılıyor.
    Ama bizim kardeşler adres değişikliği yapmadıklarını düşünüyor çünkü aynı evde yaşıyorlar. Ama ikamet adresleri de farklı
    Adres bildiridk diyorlar ama bildirdikleri adres fiilen yaşadıkları adres sadece. asıl ikametleri babanın evinde.
    İkamet adresine göre işlem yapıldıgını bilselerdi bu magduriyeti önleme şansları olurdu çünkü. Daha heyet ilk geldiğinde bilselerdi daha aylık baglanma surecinde ikamet değişikliği yapıp ona göre durumlarının incelenmesini isteyebilirlerdi.

O yüzden bu olaya basit bir adres değişikliği vakası olarak (adres değişikliği olması ve bildirim yapılmamsı sebebiyle aylık kesilme işlemi yapılması) bakmam imkansız. Böyle önemli konularda tüm sorunluluğun size yüklenmesini kabullenemem.
    O yüzden ablam yazılı olarak bakıcının bakım hizmetini hiç aksatmadıgını, durumunuzun değerlendirilip alamadıgınız evde bakım aylıkların ödenmesini talep edin.
    Aslında denetim arkadaşımız bu işin içinde birisi. O da önceki yazışmaları okuyacaktır ve fikrini belirtecektir.

Üye
    Denetim Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Forumu tlefondan takip ediyorum forum yazilima cep telefonu destegi henuz eklenmediginden bazen bunun gibi aksakliklar yasayabiliyorum umarim telefon destegi gelir de bu engelimden kurtulurum. Onceki yazismakari okudum ancak evde bakim dosyasinda adres tek yerde gecmez basvuru formunda, degerlendirme formunda gelir beyaninda bakim raporunda daha sonra denetim icin gelindiyse denetim heyetinin degerlendirme formunda vs en az 4 yerde gecer ve bunlardan en az 2 si bakici tarafindan imzalanan formlar burdan hareketle size okuyup imzalamişsiniz denilebilirGuncellenen ybs sistemi adres degisikliklerinde otomatik olarak maasi durduruyor yani kisisel bir insiyatif sozkonusu olmuyor yeniden aktif odemeye gecilebilmesi icin de baska bir heyetin onayi gerekiyor siz yine de bir dilekce ile sansinizi deneyin ama geriye donuk odeme mumkun gozukmuyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12