Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm birkonuda bilginize ihtiyacımvar bir arkadasım bakım ücreti icin basvuruda bulundu heyet geldıkten sonra eve bıryazı gelmıs su sekılde bakım hızmetı esaslarının belırlenmesı ılıskın in 4 maddesı [4] fıkrası uyarınca uygun gorulmemıstır neden onaylanmamıs bır bılgısı olan varmı acaba simdiden tesekkürler

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aıle ve sosyal polıtıkalar bakanlıgının sıtesınden bakım aylıgı ıle ılgılı bılgılere bakın
    anlarsınız neden kabul edılmegını

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baktım ordan bulamadım bu sitede bu madteleri bilen uzman kısıler var

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ilgili Yönetmelik 4.maddede 4. fıkra yok. 1. fıkra var ve 1.fıkraya bağlı bentler var. kaldı ki bu 4.madde "tanımlar"la ilgilidir.

Arkadaşınıza gelen yazıda red gerekçesine dayanak olan madde/fıkra/bent yazan kısmı arkadaşınıza tekrar sorup doğru bir şekilde aynen buraya aktarır mısınız?

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PARDON COK ÖZÜR DİLERİM BEN YANLIS YAZMISIM C OLCAKTI bakım hızmetı esaslarının belırlenmesı ılıskın in 4 maddesı [C] fıkrası uyarınca uygun gorulmemıstır neden onaylanmamıs bır bılgısı olan varmı acaba simdiden tesekkürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Tamam şimdi oldu Ama "C" fıkra değildir. Arkadaşınızın evde bakım aylığı 4. madde 1. fıkra "C" bendine göre reddedilmiş:

"c) (Değişik:RG-23/10/2007-26679) Bakıma Muhtaç Özürlü: Bu Yönetmeliğin uygulanmasında, özürlülük sınıflandırmasına göre ağır özürlü olduğu belgelendirilenlerden; günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gereklerini önemli ölçüde yerine getirememesi nedeniyle hayatını başkasının yardımı ve bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede düşkün olduğu, her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle; kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendilerine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğu bakım raporu ile tespit edilenleri,"

Buna göre inceleyelim...
    Başvurunuz kabul edilmiş ve heyetten sonra red almışsınız. Buna göre raporunuzda sorun olduğunu sanmıyorum. Yani arkadaşınızın raporu % 50 ve üstü "ağır özürlü" ibarelidir zaten.
    Geriye 2 şık kalıyor. Ya gelir kriterlerine uygun bulunmadı ya da bakıma muhtaçlık kriterlerine.

bakıma muhtaçlık kriterlerini lütfen dikkatle incelesin arkadaşınız.
    Ayrıca gelir kriterlerini de dikkatle incelesin:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

Kişi başına düşen aylık gelir 423 TL'yi geçmiyor olması gerekior unutmayın.
    Yukarıdaki her iki kriteri buyuk titizlikle inceleyiniz. Her iki kritere de uygun oldugunu düşünüyorsanız o zaman itiraz konusunu düşünürüz. Siz şimdilik şu iki kriteri inceleyin lütfen.
    30 gün içinde itiraz edebilirsiniz karara unutmayın. İtirazınız değerlendirilir ve işleme alınırsa size ikinci bir heyet gönderilir ve bu ikinci heyetin kararı nihai karardır.

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kendim engelliyim ben bakım ücreti alıyorum arkadasım ben aldım ıcın bana sordu bende sıteye yazalım dedım ordan cevap alırız ben gelen kayıtta yazanı sıze aynı sekılde aktarım konuyla adıgecen özürlü hakkındaki evdebakım hızmetınden yararlanma talebınız 30.07.2006 tarıh ve 26244 sayılı resmı gazetede yayınlanarak yürürlüge giren bakıma muhtac özürlülerin tespiti ve bakım hizmeti esaslarının belirlenmesine iliskin yönetmenlik in 4 maddesi c fıkrası uyarınca uygun görülmemistir

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ufuk, tamam kastedilen maddeyi anladım ve yukarı yazdım ablam. Yukarıda yazdığım mesajı okur musun lütfen?
    Arkadaşının raporunda sorun yoktur. Diğer iki kriteri inceleyein bir lütfen arkadaşınızla. Gerekirse detayları sorun yardımcı olurum.

Bahsettiğim maddeyi Kurum size kısaltmış. Aslı 4. maddenin 1. fıkrasının "C" bendidir. Size gelen yazıda da 4/C fıkrası yazıyordur

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam abla cok tesekkür ederim verdiniz bilgiler icin

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kalem hanim bu 4 madde c fikrasi geregince reddedilen başvuru sonucuna karsi belirtmis oldugunuz kriterleri tasidigini düşünen kişiler nasil bir itiraz dilekçesi yazmalidir bir örnek verirmisiniz ilginiz için şimdiden teşekkür ederim saygilarimla
    Not: itiraz dilekcesi sadece bulundugu sosyal hizmetler kurumunami bunun yani sira bimer ve sosyal hizmetler il Müdürlüğü nemi yazılmalı son olarak görevli memurun art niyetli olduğu hissedilirse ne yapmak lazım
    Konu aliozdemir_57 tarafından değiştirilmiştir (22.10-2014 Saat 17:13 ).

Üye
    ezgili dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Kızımın adı Ezgi
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    00:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynısı banada geldi şimdi itiraz dilekçesi yazacam.

Üye
    ayhan212 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem hanım ben 3 senedir evdebakım parası alıyom annem bakıcı gözüküyor aynı binada annemin üstünde 2 daire var
    Bir tanesinde ben ve annem digerinde abim kalıyor benım üstümede 1 araba var eve giren para bagkurdan aldıgı annemın 1000tl evde bakım parasiylada istege baglı sigortamı yatırıp emeklı olmaya calişiyom bunları belgeli olarak bu sene basında tekrar istendi verdik ve evde bakım paramı kesmisler arabaya takıldılar sanırım yazılı olarak imzali belgede kız kardesımın aldıgını belıttım sizce kesilmesine ne sebep olmustur (ek olarak abim iflaz ettıgı için herhangi bir maaş ssk yok bosandı 1cocugu var)

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@ayhan212
    aynı hanede sadece annen ve sen kalıyorsun. annenin aylık maaşı 1000 TL. evde bakım aylıgıalıyorken sonradan araç aldın ve aracı aldıktan sonra bildirmedin mi aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne?
    istege baglı sigorta için ayda ne kadar prim ödüyorsun?
    aracı kaç liraya aldınız? tüm ödemesini kardeşin mi yaptı? peşin mi taksitle mi aldınız aracı?
    ne zaman emekli olacaksın?
    sorularımı cevapla devam ederiz.

Üye
    ayhan212 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem Evet ötv den faydalandık peşin alınca aud3 marka sıfır 2012 bildirdik 527 Tl istege ödüyorum 6 ay istege baglı sonra 2 yıl sigorta ödeyip 3600günü tamlayıp emekli olacagım bakım parasına ihtiyacim kalmıyacak inş
    Konu ayhan212 tarafından değiştirilmiştir (29.02-2016 Saat 03:31 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ayhan212
    e il müdürlüğü ne yapsın aylık gelir 1000 TL. peşin araç alınmış, aylıgın yarısı prime yatırılıyor. bakmışlar ki yaşam koşulları ile beyan edilen gelir arasında fark var. dellenmişler, kesmişler aylığı (ki böyle yetkileri var).
    bunlarla ugraşmaya degmez
    ablası şu an gelirinde sorun yok. sana tavsiyem git tekrar başvur
    hanede kişi başına düşen aylık gelirin 784,97 TL altında oldugundan aylıgın tekrar baglanacaktır

Sayfa 1 / 2 12 SonSon