Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 109 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    asilçocuk Avatarı

Son Giriş
    20.01-2014
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    En geç 2013 de evde bakım maaşı alanın primlerini devlet ödeyecek diye biliyorum,ama annemin komşusunun tanıdığı 400 tl emeklilik maaşı bağlanacak demiş.Bu kişi ya sigortacı ya da muhasebeciymiş (annem ne mesleği olduğu konusunda emin değil).Acaba doğrumudur,ben bu konuda hiçbir yerde yazı bulamadım da.

Bilen duyan olmadı herhalde.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kulktan dolma şeylere pek itimat etmeyin malum türkiyede ağzı olan konuşma merağı çok herkez bilerek bilmeyerek bir taş atıor ortaya yetkili ağızlardan böyle bir açıklama yok bekleyip göreceğiz bakalım nasıl ve ne yönde olacak inş bu girişim de diğerleri gibi sadece dilde kalmaz icrata dökülür bekleyelim ve görelim temennimiz bizlerin çok çok lehine olaması

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

güzel bi haber bakım sigortası sadece sağlık içinmi yoksa yakınları yada özürlülerin kendileri emekli olabilecekmi onu merak ettim doğrusu.... detayı yazılı bi şekilde nerede yazıyor bu haber dışında...

Üye
    yakomoz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet 2013 e girdik hala sigorta için başlangıç yapmadı düşüncelerinizi paylaşın ne yapabiliriz ?

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda çalışmalar devam ediyor yani daha bekleyeceğiz az kaldı.

Üye
    hayrikocas Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    23:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2013 de Evde Bakım Maaşı Alanlar Sigortalı Olacaktı bir gelişme var mı arkadaşlar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Valla halen bakım güvencesi deyip deyip duruyolar. Güya çalışmalar halen devam ediyor. Bu arada 2022 yönetmeliği rezaleti devam ederken bu konuda çalışmalar yapılıyor diyip avutmaya bile çalışıyolar engellileri bu noktada ama, ama işte

Ama halen bir gelişme yok, halen bu çalışmaların tamamlandığı yok. Hepsi eylem planında bahsedilenlerden ibaret halen.

Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim..sizin yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum..merak ettiğim bir durum var.saçlarını taramaktan,tırnaklarını kesmekten aciz olan evladıma bakıyorum..ebeveyn olarak bu benim görevim..ama bakım maaşı konusunda kabullenemediğim şeyler var..kişi başı gelir 50 yada 100 lira geçtiği için bakım maaşını alamıyorum vede çalışmıyorum..bir anne olarak bunu hakettiğimi düşünüyorum..ama bu konuda hiç gelişme yok..siz bu mevzuatları iyi biliyorsunuz..bu konuda bir çalışma var mı,varsa ne gibi gelişmeler var.maaşı alamasak bile bu bakıcı sigortasından yararlanabilecekmiyiz..pozitif ayrımcılık adına verilen vaadlerden henüz gerçekleşen olmadı.sizden paylaşımlarınızı bekliyorum,saygılar

Üye
    yakomoz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bu konuyu itinalı bir şekilde takip ediyorum toplu bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım . her kesimin hakkı bir şekilde veriliyo .ama bizim geçen ömrümüz .geçen günler zamanımıza işliyo . kimse bizim sigortalı bir hayatımızı geleceğimizi düşünmüyor yarın yaşlanınca bunlar ne yapar umurlarında değil .biz hakkımızı geçmişle birlikte istemek zorundayız. sosyal devletin bize verdiği hakları kullanarak yapmalıyız.fikirlerinizi belirtin .bize erken emeklilik getirilebilir .en zor ve en vefalı birişi yapan kesimiz kimse bizi şükürnazsızlıkla suçlamaya kalkmasın. görev yapmamış milletvekiline faiziyle verilecek para varsa bende geçmiş yıllarımın sigortasını bile ararım.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşlar inanın bu konuda ilgili çalışmalar yapılıyor, haberlere de zaman zaman konu oluyor ama hepsi bundan ibaret. Net bir gelişme olursa duyururuz buradan zaten.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni oluşturulan bir bakanlık. Primsiz ödemeler genel müdürlüğü, SHCEk gibi birçok kurum bunyesine katıldı. Dolayısıyla mevzuat çalışmaları vs gibi çalışmalardan bu konuya yakın vadede sıra geleceğini düşünmüyorum.
    Evde bakım yöntemeliği de değiştirilmek zorunda. Yakında bu yönetmelik değişikliğini de yaparlar diye düşünüyorum.
    O Yönetmelik de yayınlansın bir ipucu var mı görürüz en azından.

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşı ile ilgili bazı mağduriyetler oluyor .....diyaliz hastaları %90 ve üzeri raporlu oluyor .sahil kıyılarında da bir çok diyaliz merkezleri ya üçretsiz ya da çok cüzi bir ücret ile süresiz konaklama sağıyor apartlarında ...tabii ki; o merkezde tedavi oldun sürece .
    Haliyle genç hastalar ya da emeklliğini hak edememiş hastalar geliyor ..çoğu da 2022 maaşı ve aileden aldıkları katkılarla ...
    Bu ara da diyaliz aşkları ortaya çıkıyor ..hazır apartlar ve güzel kıyılar varken evlenmeye ya da beraber yaşamaya başlayan çiftler oluyor ..Tabii ki ;evlenince bu 2022 maaşları da kesiliyor..,onun için bir kısım hastalar evlenmeden beraber yaşamayı sürdürüyorlar ..

Aslın da devletin ,her vatandaşın sosyal ve kültürel iyi yaşam hakkı vardır diyerek engelli arkadaşlarımıza bütceden katkıda bulunsa ,desteklese ve en azından asgari ücret düzeyinde yardımda bulunsa ,engelli arkadaşlarımızın mutlu yaşam olanağı olur ..
    Öyle aileler var ki;...Çukurova da yüzlerce dönüm pamuk tarlaları olan ,iyi bir geliri olan bir aile ,diyaliz hastası olan oğullarına haftada 50 lira harçlık veriyor evlenmek istemesine de '' sen hastasın ,ne yapacaksın evlenip de.!! '' diye çıkıştıkları oluyor ,aynı durum da olan sanırım sayılamayacak kadar ,engelli çocuklarını aciz görüp onların mutluluğu için maddi-manevi yatırım yapmayı zul görüp ya da miras bölünür kaygısıyla dışlamaları ortada .
    Kısacası ortaçağ avrupasının engizasyon anlayışı günümüz de halen sürdüğünü bir gerçek ...kısacası engelli olmak bir tabu ...Haaa ..bir de devletden maaş alabileceğini bilseler evdeki çocuklarını sakatlayabilecek zihniyetlerde var ..

Böyle bir ortam da bakıcıların sigortalı olmaları sanırım ,rehabiltasyon merkezlerine engellileri terk etmekden daha sağlıklı ,insani ve ekonomik olur düşüncesindeyim...

Üye
    asilçocuk Avatarı

Son Giriş
    20.01-2014
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliye bakan yakınına en geç 2013 başında çıkacak yasa ile emeklilik getirilecekti hani ya.Engelliye ve yakınına toplu taşıma ücretsiz oluyor diye yenimiş gibi önümüze konuyor,oysa bundan çoktan beri yararlanılıyor.

Üye
    dumm Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    09.08-2013
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

berhaba arkadaşlar evde bakım parası misan da istanbolda nezaman yatr acaba yardımcı olursan sevinirim

Üye
    dumm Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    09.08-2013
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evde bakım parası istanbolda yatımı nisan yaın acaba

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon

Başlığın Etiketleri