Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem abla benim sana bazı sorularım olacaktı senin bu konularda bilgin var ve bana yardımcı olursun diye düşündüm.benim bir yıllık yüzde 83 ağır özürlü raporum var ve ms hastasıyım.şimdi bu raporumun süresi dolduğunda yenisini çıkarttırmaya gittiğimde mesela bir çok şey için lazım oluyor bu rapor.elimdeki raporumda sosyal yardım işaretli olduğu ve süreli olduğu için belki ömssye giremiyceğim.asıl sormak istediğim raporu alırken sadece bir şey içinmi alabiliyoruz yoksa aynı anda sosyal yardım, istihtam ,özürlü kartı işaretlenebiliyormu.benimkinde sosyal yardım yazıyor hastaneden ömss için rapor istiyorum bunun süresi dolmadan yenisini veremeyiz diyolar.ama rapor ayrı ayrı konularda lazım oluyo h sınıfı ehliyet,çalışmak,ötv,sosyal yardım gibi.ama ayrı ayrı rapor vermiyolar.bir raporda hepsi belirtilebilirmi.biraz karışık oldu ama inşallah anlatabilmişimdir derdimi.şimdiden çok teşekkürler

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kantutar benim eşim rahatsızlandığında 1500 gün yatırılmış primi vardı.İsteğe bağlı ile 1800 güne tamamlayıp %80 rapor ile malulen emekli oldu.Ama bizimkinin sigorta girişi 1989 idi.Bizim 10 yıl sorunumuz yoktu.Senin günün zaten 1800 den fazla.Sana gün değil yıl lazım Emeklilik için % 60 üzeri olması lazım ona da uyuyor kriterlerin.Sen gene sosyal hizmetler md.lüğüne sor ama tavsiyem riske girme (riskten kastım evde bakım parasından olma)

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sunayca;
    teşekürler tavsiyen için kardeş m.emekli olmaya çalışıyom şayet SGK ezeyetleri biterse işi nete baglayacagım 2 ay içerisinde belli olur diyorum 2011 3. ayında ilk basvurum olmuştu red aldım 11. ay da ikinci başvurumu yaptım raporum bu sefer sonuç yüksek olunca mızıladı SGK bu seferde hakem hastanesine yolladı FTR VE NOROLOJİ BAKALIM HAFTAYA YOLLAYACAK SONUCU HASTANEYE sgk na eger sonuç yine red olursa onun için çabalıyorum başım belaya girsim istemem sonra borç ödeyecek halim zaten aldımız bakım maasını yiyiyoruz telaşam odur yazdıklarımı okumussundur saygılar bizden

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar; bundan birkaç gün önce mynet te bir haber vardı devlet engelliye verdiği maaşı geri istiyor diye. kadın çocuğuna baktığından dolayı evde bakım parası alıyor. başka gelirleri yok,geçinemedikleri için sgk yaptırıp bir işe giriyor. ama bu tespit ediliyor ve bu kadından faiziyle birlikte 20.000 tl geri isteniyor. zaten evde bakım parası engelliye bakılsın diye ödeniyor. eğer sen engelliye bakacağım diye bu parayı alıyorsan başka bir iş yapmanıda istemiyorlar. sadece evde oturacak ve engelline bakacaksın diyorlar. ha sgk yaptırmayıp çalışırsan o zaman sorun olmayabilir ,çünki resmi olarak çalıştığın ispat edilemez. bence sgk yaptırıp çalışmak evde bakım parasının kesilmesi ve faiziyle birlikte geri ödenmesi riskini göze almaktır.

Üye
    kantutar42 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seyhansonay;

seyhan sonay kardeş benimki farklı bir durum yazımı iyi okursan sevinirim anlıyorum senin dedigini de bak özürlü olan benim eşim benden dolayı maas alıyor sgk kurumu emekli olmam için 2 yıllık sigorta daha isterim diye tutturdu yani prim günü yatacak maasta baglıyacak iş yerim fakat benim çalışma gücüm yok 2 sene boyunca iş yeri bana maas ödüycek diyorum maksat pirim günüm yeterli sigortalık yılım 10 yıl olması gerek resmiyette çalışıyor gibi gözükecegim ama evde oturacagım çalışmıyacagım 2 sene boyunca anlatabildimmi

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    melek hanım ben yetim maşı alıyorum % 60raporum var malül emekli olursam yetim maşım şimdiden size teşekkür ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12