Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nil. Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    http://www.shcek.gov.tr/userfiles/Ba...aporuFormu.doc

Linkteki rapor örneği şizofreni hastası kişinin,/ruh sağlığından mağdur olan kişinin, ilgili yerlerce düzenlendiğinde

bakıma muhtaç olduğunu gösterir bir rapor mudur?

Bu belge ile evde bakım aylığına başvurup olumlu sonuç alınabilir mi?

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

evde bakım aylığı için malesef ağır özürlü ibareli rapor almanız lazım geliyor hastanıza ..bunuda almanız için yatalak olması isteniyor şizofren insan yatalak olmaz ben hastam için çok uğraştım yatalak olmadığı için çıkaramadım ...en iyisi kendim yataga düşmeden vazgeçtim bu işten.bilirsiniz şizofreni hastaneye götürmesi zaten dert

Üye
    Nil. Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yok idrak ettim zaten. devlet yardım ediyor mu ediyor, engelli bireye ayda 600 tl maaş bağlamamış mı bağlamış! daha ne yapsın devlet! adı altında
    'evde bakım hizmeti veriyoruz' süs hizmeti sunmuş, ve alınamaması için tüm muğlak ifadeleri serpiştirmiş kanun maddelerine!

ağır özürlü ibaresi eklenen raporu almak zaten bir sürü prosedür. o level i geçtin diyelim,
    sonrasında eve gelen shçek uzmanları levelini geçmelisin. onlar ne karar verirse o karara mahkumsun. aynı durumda olan iki kişi, biri ebh(evdeBakımHizmeti) alabiliyor diğeri alamıyor!.. neden.. uzman öyle dedi.. öyle gördü,öyle dedi..
    beğenmedin mi.. mahkeme açık.. git dava aç..

mağdur olan kişiye bir engel de sen koy fikri ile çıkmışlar yola..
    madden yetersiz olan kişi nasıl oradan oraya dava açsın, o dosyaya bilmem kaç para bu dosyaya bilmem kaç para.. büyük şehirlerde araçlar ayrı bir masraf..

bunlara katlanmaya gönüllüsün diyelim.. devlet sana diyor,, yoksul musun.. devletin sana sağladığı avukatlar var.. onlardan yararlanabilirsin..
    yararlanmak için,, fakirlik belgen olması yeterli.. fakirlik belgesi için ise sgk hizmeti almıyor olmalısın...
    bedenen veya ruhen engelliler zaten ayda bilmem kaç liralık ilaç kullanıyorlar.. sgk hizmeti de alamasın..

zaten mağdur olan kişiyi, ağ tutmuş kanunlar ile tekrar tekrar mağdur etmek,, eziyet yaşatmak türkiye cumhuriyetine mahsus..

yabancı devletler de engelliye tanınan hakları araştırınca.. öyle devasa güzellikler sunan haklar kenarda kalsın,
    bize sadece bahsedilen düzensizlikler törpülensin.. insanca hükümler verilsin..