Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam, benim 14 yaşında zihinsel engelli oğlum var. yaklaşık bir yıldır evde bakım ücreti alıyorduk, ama memur maaşına yapılan son zamdan sonra ailede kişi başına düşen miktar 330 ytl oldu. bu durumda evde bakım ücretini alamaz mıyız, ne yapmamız gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Gel de şimdi küfretme!
    Teorik olarak, kişi başına düşen gelir 305 YTL'yi aştığı için maaşınız kesilir. Daha doğrusu, bu gelirle sıfırdan başvursanız, maaş bağlanmaz(dı).
    Şimdi ne olacak? İnanın bilemiyorum. Yerinizde olsam sesimi çıkarmadan beklerdim... İlerde bir terslik olursa, o zaman da, "nerden biliim ben bu mevzuatı! Ne hukukçuyum ne de muhasebeci. Başvurdum ve maaş bağlandı. Devlet memuruyum. Her şeyim devletin bilgisi dahilinde. Kesilmesi gerekiyor idiyse, kesseydiniz. Sorumluluk sizindir" der, işin içinden çıkardım. Sorun sürerse de hukuki yola başşvururdum.
    İnanın başka bir şey gelmiyor aklıma.. "Maaşınızı kestirin" demek de vicdanımla bağdaşmıyor..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanın devlet o kadar ince çalışsa türkiyede bakım maaşı ve 2022 maaşları bu kadar kişiye verilmez araştırın bir çok kişinin durumu sizin gibi...
    paranızı alın keyfinize bakın bunuda sormamış olun hatta kimseye sormayın parayı harcayacak yer düşünün.
    sorun olmaz siz arayıp belirtmeyin ilerde sıkıntı çıkmazsa olası durum çıkarsa bülentin dedigi gibi çamura yatarsınız

Üye
    hakan1987 Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amam devlet bu bir cok arkadasim 2022 den ceza yedi bildirim yuzunden bu kadar basit olacagini dusunmuyorum

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim korkum ileride cezalı duruma düşmek parayı alıp yemek kolay ya ileride bize çamur çiğnetirlerse ne olacak birde faiziyle geri isterlerse?

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

selam, ben memurum 14 yaşında zihinsel özürlü çocuğum var, evde bakım parası alıyordum ilk çıktığı günden taki üç ay öncesine kadar devlet 2008 yılı temmuzda 110 tl memura iyileştirme verince benim maaşım hesaplamanın 15 tl üstünde çıktı, ve sosyal hizmetlerden geldiler senin maaşın asgari ücretin 3/2 geçti senin evde bakım paranı keseceğiz dediler ve kestiler. buraya kadar tamam ben şimdi hukuk savaşı açmak istiyorum ama sizin yardımlarınzla bağlı bulunduğum ilde bölge idare mahkemesine gittim benim danıştaya dava açmamı istediler, şimdi sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kanununun ek-7 maddesine istinaden çıkan bakıma muhtaç özürlülerin bakım hizmetleri yönetmeliğinin 4 maddesi a bendinemi itiraz etmem gerekli yoksa neye itiraz etmem gerekli, yönetmeliğemi yoksa kanunamı itiraz için dava açayım şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olursanız sevinirim kırıkkaleden ibrahim

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dava etseniz bile bir sonuç alacağınızı sanmıyorum.
    Yasa net Evde bakım maaşından yararlanabilmek için ailede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3/2 sini geçmemesi lazım deniyor. Siz bu sınırı aştıysanız ki aşmışsınız maaşın kesilmesi tamamen yasal bir durum.

Yalnız asgari ücrete gelen zamla evde bakım için öngörülen 305 TL biraz arttı ne kadar arttığını öğrenip ben size söylerim. Sizde yeniden hesaplayın bakalım belki kişi başına düşen geliri tutturursunuz.