Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 2022 bide evde bakım aylığı alıyorum evde iki kişiyiz evde bakım aylığı abim adına abim le beraber kalıyoruz abim evlendi memlekete artvine gidicek. çalışmaya yanıma gelicek resmi nikah yaparsa maaş da bir sorun olurmu eşi memlekete kalıcak.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Öncelikle abinizin evlendiğini en kısa sürede hemen bildirin. Çünkü sizle birlikte yaşayan kardeşiniz bekarken bakmakla yükümlü birey sayılırdı. Ama evlendiğine göre bakmakla yükümlü birey kapsamından çıkar ve evde gelir hesabına dahil edilmez. Ortada bir kişi sayısı değişikliği gündeme geldiği için en geç 1 ay içinde kuruma bildirmekle yükümlüsünüz aksi takdirde hakkınızda işlem yapılır.
    Fakat sizle kalan başka akrabanız olmadıgı için ve kanunen bakmakla yükümlü kimseniz yoksa durumunuz şu ikinci kısımda degerlendirilir ve size bakmayı taahhüt eden abiniz ya da akrabanız bakmakla yükümlü birey kapsamına alınır:

"İkinci bölüm:“kanunen bakmakla yükümlü kimsesi bulunamayan özürlü ile aynı evde yaşayan ve bakım hizmeti vermeyi yazılı olarak taahhüt eden akraba, vasi ve bunlarla birlikte aynı evde yaşayan kişiler"

Şurayı inceleyiniz dikkatle:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

Şu durumda abiniz memlkete gitmeyip bu işleri halletsin acil olarak.
    Ayrıca bakıcı aylıgı 7/24 saat bakım hizmeti için verilior abinize. Dolayısıyla sizi bırakıp gitmesin gittiği takdirde bu tesbit edilirse evde bakım aylıgınız kesilir. Bu durum da sakıncalı yani. Böyle durumda izin alınması gerekir.
    Fakat şu an önemli olan en başta dediğim gibi abinizin evlendiğini bildirmeniz. Lütfen gecikmeyin...

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok tşk ederim kaç gündür kimse cevap vermiyordu...ben le abim yanlız kalıyorduk abim evlendi aylem artvin'de ben arasıra gidiyorum gitiğimde bildiriyordum abimde arasıra gidicek artık eşi orda çünkü haftaya sosytalhizmetleri aricaz hiç bir değişiklik yapmadan yine abimin adına olucak inşallah bir sorun yapmazlar abim artvine gitiğinde...not çok saçma bir düzen...