Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ozi'Nin yazdığı gibi, evde bakım aylığında gelir hesabı yapılır ve hanede kişi başına düşen gelire göre maaşın devam edip etmeyeceğine karar verilir. Ama 2022 için aynı şey geçerli değil. Sigortalı olduğunuzda 2022 maaşınız kesilir; kesitrmekle yükümlüsünüz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayhann Avatarı

Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem evde bakim parasi aliyor bagkurlu 650tl maaş ve evdebakim parasi giriyor evimize 2kişiyiz evde annem ve ben ben sgk ödemek istiyorum isteğe bağlı veya bir yerde çalişiyor gösterip ödesem evde bakim parasini keserlermi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

isteğe bağlı sigortalı olursa, evde bakım aylığı kesilmez. Ama çalışan statüsünde olursa, o zaman bir aylığı olduğu varsayılır ve yeniden gelir hesabı yapılır: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bora yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    ayla
    Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    02:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haziran ve temmuz ayında isteğe bağlı pirim yatırdım.fakat takip eden 3 ayı yatıramadım .iptali için dilekçemi de ankaraya göndermiştim.şu an aktif gözüküyor. mal müd. sorduğumda yatan parayı çek diyorlar.ne yapacağıma karar veremiyorum.çekersem bunun birde geri ödemesi var.ocak ayında emekli olacağım.2022 maaşını çek hepsini toplu yatırıp emeki ol.diyorlar .

bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Üye
    mokmok94 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2013
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Kalem,söylediğiniz fikir doğru değil çünki bir yerde sigortalı gözükmek sadece prim ödeyeceğim çalışmayacağım demek suçtur zaten,ayrıca sigortalı gözüktüğünde hemen kayda geçer ve işlem başlatılır.eğer prim ödemek istiyorsa ev hanımı sigortasından veya isteğe bağlı sigortalı olarak başvuru yapması lazım

ozisatar bu işin sence veya bence diye açıklaması olurmu,mantığınıza göre değil kanunlara yönetmeliklere göre yorum yapın,yanlış yönlendirme sonucu esef olaylar yaratmayalım

Üye
    bora yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    ayla
    Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    02:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mok mok 94. sizin söylediğiniz ile kalem hnmın söylediği aynı . farklı değil. zaten ben sosyal hiz. gittim onlarda aynısını söylediler. isteğe bağlı yatır .kesilmez ama 2022 de bildirmemi .siz sigortalı olursa kesilir diyorsunuz. kalem de aynı şeyi söylüyor. zaten emekli oldum şimdi .bi problem çıkmadı. sadece 2022 de belki çıkar yersiz ödeme. bakalım ne olacak gerçi bildirdim ama. cevap hala gelmedi.aile ve sosyal politikalar bakanlığı vakfa bağlandı ya bişi bildikleri yok .kabak başıma patlıyacak diye de korkuyorum bildirdikten sonra 2022 yi almaya devam ettim çünki.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12