Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    annemi ikna edemedim. Yine başta yazdığım gibi diyor. Annem yeşilyurt devlet hastesinde sağlık kuruluna abimin raporunu göstermiş onlarda bakmış ve başvurduğunla kalırsın demişler onu mahane edip duruyor. Sonra istenilen şartlardaki durumu söyledim hani a b d seçeneklerini yapamaz demiştim annem a seçeneğini isterse yapar, b seçeneğini de yapar işte d seçeneğini yapamaz bi onda hemfikiriz. c seçeneğini de zaten yapıyor. Olmazsa 183'ü arayıp annemle görüştürcem. inşallah faydası olur...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ablacım siz başvurun bu konuda zaten son kararı Bakım Hizmetleri Değerlendirme Heyeti verecektir. Burada psikolojik hastalık oldugu işin açıkçası aile bilgisine göre karar vermek zor olur. Bana göre çelişkili ifadeler bunlar. Kafamın rahat etmesi açısından ben başvurmanız taraftarıyım. Sen başvur, olumsuz çıkarsa çıksın kaybedeceğiniz bişi yok. Sen git abin için başvur.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem

Abla abimin ve benim sağlık kurulu raporumuzda şöyle bir yazı dikkatimi çekti:

Tanı : Psikotik Bozukluk
    Ağır Özürlü : Hayır
    Süreklidir : X

Sizce bu evde bakım aylığı almamıza engel mi? Evde bakım için ayrıyeten veya yeniden sağlık kurulu raporu mu çıkarmamız gerekiyor. İyi günler...

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım aylığı için raporun ağır özürlüdür diye olması gerekiyor: bakıma muhtaçlık

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

bakım maaşı almak için ağır engelli raporu gerekiyor bildiğim kadarıyla.bu raporda ise rahatsızlık sürekli değil yani tedavi edilebilir olarak gösterilmiş engel durumu ise ağır olarak kabul edilmemiş.bu durumda bakım maaşı için ayrı bir rapor çıkartmanız gerekli bildiğim kadarıyla.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlamadığım 401 lira geliri olan bu aylığı alamıyor!.
    Gelirle bakımın alakası nedir?
    Adı üstünde ağır engelliye bakım ücreti!

Sonuçta bu insanlar aynı evde yaşıyor. Bakanda ya anası, ya kardeşi..
    Mademki bi bakım ücreti var ya herkeze verilmeli, yada böyle adaletsizlik yapılmamalı?

Bu parayı fakir ailelere yardım adı altında verseniz eyvallah!
    Belki bende istiyorum. Kendime bir bakıcı tutmak! 401 tl kişi başı aile gelirim var diye bu haktan mahrumum.
    Böyle zırvalıkmı olurmuş? 1000 tl gelirin olsa ne olur?
    Bu durumda olan bir hasta cebinden para veripde bakıcı tutabilirmi?
    Bu 400 tl şartıda neyin nesidir?
    Tekrar ediyorum. Fakir ailelere yardım ayrı bir şeydir.
    Ağır engelliye bakım parası ayrı bir şeydir.
    İkisi ayrı ayrı amaçlardır. O amaç altında başka amaca para ödemek usulsüzlüktür.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağlanması için 7 ay uğraştım bağlandıktan sonra 3 ay maaş aldım emekli maaşım sınırı 10 lira geçti diye bakım maaşı bloke oldu kesildi ocak 2012 de maaşım sınırın altında kalması için dua etmekten başka çare yokki tekrar bağlansın eskiden emekli maaşıma zam gelsin diye dua ederdim şimdi bakım maaşı sınırı altında kalsın diye dua ediyorum işini bilen ne yapıp edip bakım maaşını bağlatıyor kısmet ne diyelim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Loris, ablam ilk mesajımda yazmıştım bu ayrıntıyı zaten. Evet, "ağır özürlü" ibaresi şart. Elindeki raporla işlem yapmazlar. BU durumda yeni rapor gerekiyor. Abin için bu raporu eskilerde aldıysanız ve abinin durumunun ağırlaştıgını düşünüyyorsanız rapor için ugraşın. BUnun için istersen şu forumu incele ya da sor:Sağlık Raporları
    Abinin durumu hakkında çelişkili ifadeler oldugu için burada sana ne "yorul" ne de "yorulma" diyebiliyorum. Karar senin. "Ağır özürlü" ibareli özürlü sağlık kurulu raporu oldugunda bakım aylıgı için başvurma hakkınız saklı yani...Ama başta da dediğim gibi bakıma muhtaç bulunmazsa aylık alamaz. bakıma muhtaçlık kriterlerine uyması şart. Sadece "agır özürlü" ibareli özürlü sağlık kurulu raporu yetmiyor yani.

Saww ve bilgeadam, evde bakım aylıgının gelirden bagımsız olarak devreye konulması için çalışmalar yapılıyor. Konuyla alakalı olarak:http://www.engelliler.biz/forum/evde...l-vaatler.html
    Ayrıca bu durum eylem planında da belirtilmiş:http://www.engelliler.biz/forum/evde...11-2013-a.html
    Çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Bakalım nasıl bir uygulama olacak göreceğiz hep birlikte. Dilerim hepimizin menfaatine uygun bişi çıkar.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123