Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 56 mesajın 46-56 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Olumlu yaklaşan arkadaslara tşk ederim. Art niyetli yaklaşan ve konuya hakim olmayıp sadece laf olsun diye yazan arkadaşlarda tşk ederim.enazından ilgisiz kalmadığınız anlaşılıyor. Bu arada konuyu açtığım günden bugüne anneme ilgimi hiç eksik etmedim. Ve Son nefesini kadar yanındaydım. Kısacası 12 yıl boyunca engelli olan anneme bir evlat olarak ne gerekiyorsa yaptım. Bu işi rant için yapacak diyen arkadaş sizi vicdaniniza bırakıyorum. Ayrıca sonuçta özel bir kurum açacaksın tabiki gelirin olacak ki masraflarını karşılayasın. Herşey de olumsuz düşünmek galiba biraz da bize özgü bir tarz. Neyse arkadaşlar konu güncelliği koruyor.tşkler

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@seyhansonay sizin planladığınız işe benzer bir iş fizik tedavi merkezleri öyle değil mi? doktorlar bir araya gelerek açıyorlar yanlarında terapistler. tabi birde yatırımcılar.
    benim yakın bir akrabam böyle bir merkez inşa etti yaklaşık 5 milyon harcadı. 2 yıl sonra belediyeye devretmek zorunda kaldı.
    sizin bilgi ve deneyiminizi küçümsemiyorum beni yanlış anlamanızı da istemem ama siz ben hastanede çalışıyorum para olursa özel hastane açarıma benzer bir proje ile bu işe yaklaşıyorsunuz gibi. tabi bu olmaz değil. çok kolay da değil. fakat ben cesurum yaparım diye yola çıkmak ve bu konuda beyin jimlastiği yapmaya da engel bir şey görmüyorum. bende fikrimi söyleyeyim dedim. belki siz yaparsınız olur. ihtimal dahilinde. anneniz şifa hepimize şifalar dilerim.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tsrahman, öncelikle tşk ederim. Benim açmak istediğim merkez ,sizin söylediğiniz tarz bir yer değil. Bildiğimiz huzurevi ama benim hizmet alanım daha çok felçli,alzheimer, parkinson, yatağa bağımlı yaşlılara hizmet olacak. Burası bir hastane olmayacak yani tedavi merkezi değil sadece bakım merkezi olacak. Bu arada annem 4 ay evvel rahmetli oldu .anneme böyle bir merkezde Son zamanların geçirmesini sağlayamadım ama inşallah annem gibi bakıma muhtaç yaşlılara hizmet etmeyi Rabbim bana nasip eder. O nedenle bu projeden vazgeçmiş değilim. Hakkın takdiri nasip se olur diye düşünüyorum. Saygılar.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Allah rahmet eylesin hepimize ve annenize. saygılar bizden.

Üye
    Uavazmi Avatarı

Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    06:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konuyu baştan beri izliyorum.Bu konu çok kolay değil ama çok ta zor değil,mevzuatlara takılıp kalıyoruz.Ben ingiltere de bu alanda uzunca bir zaman çalışmış biri olarak goruyorum ki Türkiyeye
    Işleri zorlaştırma yönünde egilim olduğundan çoğu girişiminin hayalleri suya düşüyor. TR de maddi imkanı var ama projesi olmayan, projesi var ama maddi imkanı olmayanların bir araya gelmesi gerekir. İşleri yokusa sürenin bir anlamı yok.Niyet hayırlı, işlerde hayırlı olur inşallah.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Uavazmi ,kesinlikle Size katılıyorum. Olayı kısaca özetlemişsiniz .teşekkür ederim.

Üye
    fatima sevgi Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seyhan bey..2011 den beri olan yazismalari simdi okudum..merkezi acabildiniz mi? Umarim acmissinizdir..

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef Fatıma hanım. Merkezi açamadım. Rahmetli annem hayattayken açabilmeyi çok istemiştim fakat olmadı. Herşeyin hayırlısı. Burda yazılan olumsuz yorumlardan da anlaşılacağı gibi insanımız nedense bu tarz girişimlere pek olumlu bakmıyor lar . Zaten artık bende pek üzerinde durmuyorum. Rabbim hayırlısını versin .yapacak bisey yok.

Üye
    Niyazi İşlek Avatarı

Gerçek Adı
    Niyazi İşlek
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben % 44 engelli olup aynı Seyhan Bey gibi Amasya'da yaşayan anne ve babama bakmaktayım...Bildiğiniz gibi yaşanan göçler nedeniyle buralarda pek fazla genç nüfus kalmadı ve şu an ikamet ettiğim nahiyede belki de onlarca benim annem babam gibi bakıma muhtaç insan var ve ben de bir şeyler yapmak istiyorum...Kendim emekliyim ve 25 Bin TL civarında hazırda param var...Burada Devlete ait yıkık dökük eski bir ilkokul binası var, metruk bir şekilde yıllardır duruyor...Oldukça merkezi bir yer, ulaşım sorunu yok, çam ağaçları içerisinde ve yaşlı insanlar için harika bir yer...Valilikten istesem bedavaya kiralarlar dediler...Yanlız, nasıl yaparım bilemiyorum, bu konuda hiç bir tecrübem yok ama burada yaşayan yaşlıların aileleri ile yaptığım öngörüşmelerde cesaret verici geri dönüşler aldım...Yani ben getiririm diyorlar...Bir taraftan da kendini çevirmesi lazım yani, yoksa uzun süreli çalıştırmam mümkün değil ama şunu çok samimi söylüyorum para kazanmak umurumda değil...Kendim gaziyim aynı zamanda ve buradaki insanların bir çoğu evlatlarını memleketleri için feda etmişler ve ben bir şeyler yapmak istiyorum...Konuyla ilgili ciddi tavsiyeler bekliyorum...Nasıl yapılır nasıl edilir gibisine...

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    MK
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@seyhansonay

Seyhan abi bende bastan beri tüm yorumları okuyarak geldim. Sen hayalin peşinden git allah dilerse olmaz denenlerde olur allah nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmez derler vermek istemeseydi istemek vermezdi... Senin duruma benzer benim de... Ben sosyal hizmet uzmanıyım daha doğrusu stajyer, bu sene bitecek inşallah...
    Benimde hayalim özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak... Hayalim ve hazırladığım proje dısında birşeyim yok.
    Bazen kendimi vazgeçirmeye çalışıyorum "yapamazsın, etin ne budun ne ezilirsin" diye ama vazgeçemiyorum. Bir ara yapabilecek gibi oldum bir aile dostumla onunda işleri bozulunca olmadı. Kim ne derse desin vazgeçme olmayacak bile olsa insanın içinde hayalleri olmalı. Herkesin içinde kızıl elması olmalı benim kızıl elmam türkiyenin en kaliteli özel e.ve reh.merkezini açmak kaldı ki en basiti bile açabilecek durumda değilim şu an.

Üye
    yalniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bakimevi acmak neden bukadar pahali anlamiyorim.
    Ozel olmasada.
    10-15 kisiyi barindiracak ev ve yatakhane tabi icerisinde wc ve banyolar.dinlenme yeri salon v.b.
    Zaten devlet bakim parasi karsilamazmi.herkese ozel bakici.
    Yeterki gonulluler yardimci olsun.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234