Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    dafy Avatarı

    Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Üyelik Tarihi
    25.04-2008
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    115
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar

    bu ay maaşıma zam istedim ve şubat martın birinde zamlı maaş alacağım. Bu durumda gelir artışım olacak ve evde kişi başına düşen gelir artacak. 1950 lira olacak ( bana söz verilen maaş bu)
    evde 4 kişiyiz. Eşim çocuğumdan dolayı bakım parası alıyor. Bu durumda sosyal hizmetlere bildireceğim. ama kesin bir şey yok maaşım elime geçtikten sonramı bildireyim yoksa şimdiden bildireyim mi?
    ben maaşımı almadan emin olmadan bildirmek istemiyorum.A ma bu arada evde bakım maaşı yatar ise çekelim mi. Benim düşünceme göre bu yatacak olan evde bakım parası ocak ayının oysa ki ben şubat ayının maaşını alacağım. Bu para yatrar ise çekeyim mi. problem olur mu.
    dediğim gibi bana maaşım la ilgili söz verildi ama genede maaşım elime geçmeden emin olmak istemiyorum ne dersiniz yardım rica ediyorum.

  2. #2
    Üye
    Eshat Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.06-2008
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Mesaj
    10.120
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İlgili yönetmelik madde 5;
    Bakıma muhtaç özürlü veya yasal temsilcisi, bakmakla yükümlü birey sayısındaki ve özürlünün ve bireylerin gelirlerindeki değişikliği bir ay içinde il müdürlüğüne bildirmek zorundadır.
    bu maddeye göre 1 ay süreniz vardır. Bu nedenle hemen acele etmeyiniz. Kesinleşen bir durum olursa durmunuzu bildirirsiniz.

  3. #3
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet, Şubat ayı bakım ücretini çekebilirsiniz.
    Gelir durumunuz değiştikten sonra yani bahsettiğiniz maaş durumu kesinleşip zamlı aylığınızı aldıktan sonra en geç 1 ay içinde yeni gelir durumunuzu il sosyal hizmetlere bildirirsiniz. Zamlı aylığınızı aldıktan sonra zamanında bildirimde bulunmayı unutmayın lütfen.
    Ayrıca şurayı dikkatle inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

    Şu an gelir durumunuz uygun di mi?

  4. #4
    Üye
    dafy Avatarı

    Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Üyelik Tarihi
    25.04-2008
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    115
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    evet 1 marttan itibaren değişecek.

  5. #5
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sorun yok o halde ablam. Şubat bakım ücretini çekebilirsiniz. Gelirin değiştikten sonra bildirimde bulunursun. Durumunda değişiklik olmadıkça bildirme. Aylığına zamlı oran yansısın, kesinleşsin, ilk zamlı aylıgını al ve en geç bir ay içinde bildir.

  6. #6
    Üye
    dafy Avatarı

    Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Üyelik Tarihi
    25.04-2008
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    115
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    çok teşekkür ederim.ama nasıl başvuracağımı bilmiyorum telefon açtım cevap veren yok oraya gittiğimde hazırlıklı gideyim dedim gerekli evrakları hazırlayıp önceden teslim edeyim dedim

  7. #7
    Üye
    adem1965 Avatarı

    Gerçek Adı
    adem saykılı
    Üyelik Tarihi
    17.02-2011
    Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    00:52
    Mesaj
    5
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı durum benim başımada geldi. Ocak ayında yapılan zam ile 18 lira geçti.Ben ocak ayı bordrosunu alınca sosyal hizmetlere bildirdim.Ocak ayında evde bakım ücretini aldım .Şubattan itibaren kestiler.Ayrıca şunu söyleyeceğim,evde bakım ücretinin dayandığı kanunda adaletsizlik var.Bakıma muhtaç ağır özürlü kişinin bakmakla yükümlü olduğu aileye devlet senin durumun iyi sana ücret ödemiyorum,senin durumun iyi değil sana evde bakım ücreti ödüyorum.Böyle haksız ve adaletsiz uygulamayı protesto ediyorum.Bu kanunun gelir şartı bölümü anayasa mahkemesine götürülse iptal edilmsi mümkün olmaz mı?Bu haksız ve adaletsiz uygulamanın bir an önce düzeltilmesini talep ediyorum.Zaten aileler özürlü fertlerine vicdanen bakıyorlar.Devletimizde bunu bildiği için ,bu uygulamaya devam ediyorlar.İnşallah seçim geldiğinde biz de gereğine bakacağız.