Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arsemisya Avatarı

Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    22:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben değil anane bakıcak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Bakıcı o olacaksa bu durumda ilgili Yönetmelik'e ve ilgili Genelge' ye göre durumunuz önce birinci bölümde, birinci bölümde olumsuz değerlendirildiği takdirde ikinci bölümde değerlendirilir. Yani kanunen bakmakla yükümlü olunan annesi ve babasının çocuguna bakamayacak durumda olduğu şeklinde değerlndirilirse yani olumsuz değerlendirilirse bu durumda ikinci bölüme geççilir ve ikinci bölüm hükümleri uygulanır: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    Buna göre anneannenin geliri ve hanesindekilerin geliri dikkate alınır. Ama durumunuz birinci bölümde değerlndirilirse zaten anneanne bakıcı olamaz. Mevzuat böyle diyor ve onlar da buna göre hareket ederler.
    Sizin bakıcı olma durumunuzu ve anneannenin bakıcı olma durumunu bakım ücreti ödeme esaslarına göre inceleyecekler ayrıca. Aslında uykusuzum baya. Daha rahat bir zamanda tüm olasılıkları değerlendirriz olur mu? Siz isterseniz en kısa zamanda gidin sosyal hizmetlere başvurunuzu ypın. İşlemleri başlatın. Öngörüşme olacak zaten. Öngörüşme sırasında bakıcı konusunda rehberlik isteyin.
    Biz de buradan gelişmeleri sorunlarınızı adım adım tkaip ederiz olur mu? Memurlarla telefonla halledilecek mesele dğil siizin ki... İlk mesajımı da çok dikkatle okuyun bu arada.
    Rahat olun her gelişmeyi buraya yazdıgınız takdirde elimizden gelni yapar hakkınızı savunuruz. Yeter ki kızınız bakıma muhtaçlık kriterlerine uygun olsun. Bir çözüm her halükarda her sorun için vardır. Sıkıntıya sokmayın kendinizi rahat olun.

Üye
    arsemisya Avatarı

Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    22:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iyi günler ben bi konuda yardım almak istiyorum.4 yaşında ağır özürlü bir kızım var.bu yönelik olarakta raporumuz var. ancak evde bakım parası için henüz daha başvuramadım.
    ben çalışıyorum kızıma annem kendi evinde bakıyor.ama kızımın ikametgahı benim evimde gözüküyor.şimdi bu durumda gelir hesaplanması nasıl yapılacak.bizim ikametgahımızda ben eşim ve iki kızım bulunmakta.toplam 4 kişiyiz yani.ama dediğim gibi kızıma annem kendi evinde bakıyor.ve annemin evindede annem ve erkek kardeşim ikamet ediyorlar. bu durumda hesaplama nasıl oluyor?bana verilen cevapta benim eşimin ananenin ve kardeşiminde gelirlerinin hesaplanacağı söyleniyor.bu yönetmelik çok saçma annemin kazancı kendine gideri kendine benim kazancım ve giderim kendime.insanlara çalışmadan evde oturup devletin parasını yeme olayını geliştirmekten başka bişey değil.benim çocuğuma tamam annem bakıyor ama benim çocuğuma masrafımı ben yapıyorum.zaten almış olduğumuz maaşlar yetmiyor.annemin ve hatta ve hatta kardeşimin benim özürlü çocuğa bakmaları gibi bir zorunlulukları yokken birde onların gelirlerini sanki bizim gelirimiz gibi dahil ediyorlar.bu konuyla ilgili hiç mi bir düzenleme yapılmıyor veya insanlar mağdur durumda bırakılıyor.ben özürlü çocuğuma özel bir bakıcı tutsam onun gelirinide mi kendi gelirimmiş gibi görüceğim tamam bu bakım parası sadece akrabaya veriliyor ama bu yönetmelik nasıl bir mantıkta düzenlenmiş.bu konuda ne yapabilirim.başvurucaktım ama bu durum maalesef umudum kırıldı bilmiyorum ne yapıyım. ayrıca ben asgari ücretle çalışıyorum bordroya bakınca net ücret 570,21-tl yazıyor ama asgari geçim indirimiyle beraber 659,82-tl oluyor ben hangisinden hesaplama yapıcağım biraz uzun oldu yardımlarımlarınız için çok teşekkür ederim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12