Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ,

07 aralık 2010 da babamı kaybettim annem bakım aylığı alıyordu maası daha yenı cıkardık 4-5 ay oldu babam sara hastası ve ayağı yanıktı evin önünde sarası tutarak suya dusup bogularak can verdi sımdı nüfüstan düşürdüm babamı ölumunden 3-4 gun sonra ama ayın 11 inde maaş cektım ben bakım aylığının oncekı aydandır diye şimdi yine cıkmıs nufustan düştüğü halde cekmedık maas duruyor napmamız lazım ?? yardımcı olurmusunuz

Üye
    hayalimsin27 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baş vuruyaptığınız yere giderek anlatmanız gerekmekte aksi taktirde bu güne kadar yatan maaşlarınızıda geri alır devlat hemen başvuru yapın parayıda çekmeyin ölüm tarihinden itibaren yatan parayı geri alırlar bilginize

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

of ya aldık başımıza belayı napayım ben ya yardımcı olabılrımısınız yol gösterirmısınız .. babam 1995 de sara hastalıgından dolayı ateşe düşmüş yanmıs 2 ayağıda dizlerinin üstüne kadar bu yasına kadar hep cekti 41 yasında vefat etti bi yardım beklıyorum napmam lazım hiçbiryerde gelirimiz yok 3 öğrencıyız birde annem böylece kaldık bize yol gosterebılırmısınız ..

Üye
    hayalimsin27 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakım parasını almak için nereye baş vurduysanız oraya gidin onlar yardımcı olurlar aksi taktirde gerçekten başınıza iş alırsınız

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Babanız için Allah'tan rahmet diliyorum.. Sizlere sabırlar diliyorum..
    Sosyal hizmetlere 15 gün içerisinde bildirmeniz gerekliydi..
    En kısa zamanda bildirin.. aksi halde cezai işlem uygulanır..

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

yapabileceğiniz tek şey sosyal hizmetlere gidip durumu belirtmeniz.aksi takdirde ceza yersiniz.

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceza olarak ne yeriz biraz bilgi verırmısınız ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

djmusty,
    ablam sanırım Ocak bakım ücretini çekmemişsiniz zaten. Aralık ayını çekmişsiniz sonra kesilir diye. Zaten baban da Aralık ayında vefat etmiş..Bilememişsin, ölümü sosyal hizmetlere bildirmemişsin.
    O Aralık aylığını çekmekle sorun çıkacagını sanmıyorum...
    Bildirimi zamanında yapmadıgınız konusunda sorun çıkar yasal olarak. Bu konuda da lehinize inisiyatif kullanabilirler ama.
    Vefat durumunu bildirmeniz gerektiğini bilmediğinizi, nufustan düşürdüğünüzü bu şekilde kurumun haberdar olacagını ve aylığın kesileceğinizi düşündüğünüzü Sosyal hizmetlere gidip anlat. Maaş kesilmeyince bilenlere sordugunu ve bildirmen gerektiğini öğrendiğini ve hemen sosyal hizmetlere koştugunu anlat.
    Bu şekilde başvuru yaptıgınız il/ilçe sosyal hizmetlere git babanın ölümünü bildir. Durumunuzu anlat. Üç kardeşin de öğrenci oldugunu yapayalnız kaldıgınızı anlat. Zor durumdaysanız gerekirse duruma gore rehberlik isteyin...
    İl/ilçe sosyal hizmetlerin inisiyatif kullanabileceğini düşünüyorum bu konuda ablam. Sonuçta bu kurum farklı... Güzel bir şekilde derdini anlat ve vefatı bildir... Canınızı sıkmayın güzellikle bu meseleyi atlatacaksınız inşallah...
    Lütfen gelişmelerden bizi de haberdar et ablam... Gerekirse yardımcı oluruz.

Baban için Allah'tan rahmet diliyorum... Size sabır diliyorum...

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bugun yola cıkıcam annemıdemı goturmem lazım yanımda maaşı o alıyor cunki ama kalkamıyor babmın olumunden sonra belindne dolayı kalkamıyor mersin in anamur ılcsesındeyız mersın merkezde yaptırılmıs bu maas ısı yalnız ben gıtsem olurmu ne götürmem lazım ??

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba il sosyal hizmetler mudurlugunu aradım bir adet aile danısma merkeziliğine diye babamın vefaatına ilikin dılekce yazmamı istediler bu dilekce örneğinin örneği varsa yükleyebilirmisiniz ? birde ölüm belgesi istiyorlar nu nasıl temın etcem şimdi ... ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Ölüm belgesini nüfustan alacaksın ablam. Dilekçende de babanın adı ve soyadını belirterek vefat ettiğini bildireceksin. Zaten kısaca yazarsın. Nasılsa ekinde ölüm belgesi olacak...

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam karttakı parayı cektım sosyal hızmetler müdürlüğüne verdim 9 lira faiz ödedim o sorun ortadan kalktı sımdı yardıma ihtiyacımız var okumak ıstıyoruz 3 kardeşiz 2 kız vede ben kızın biri lise son diğeri 7.sınıf bende lise son sınıfa gitmekteyım üniyi biterene kadar destek istiyorum napabilirim bana yol gösterirmisiniz annem bel fıtığı calısamıyor ..

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu bakım maaşı ile ilginiz yok hepiniz öğrencisiniz kaymakamlığa eğitim yardımı için başvuru yapmanızda fayda olabilir uygunsa muhakkak destek vereceklerdir

Üye
    djmusty33 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi kaymakamlık 50 lira veriyormus 50 lira bi öğrencıye nasıl yetsin okula giderken yürüyoz bu kışta.. uygun bir yardım istiyorum sonra geri ödemeli

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    djmusty.
    ikamet ettiğin ilin Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla veya Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden başvuru yaparak muhtaç aylığı için başvurun:
    MUHTAÇ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
    * Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara;
    * Sosyal güvencesi olmaması,
    * Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,
    * Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,
    * Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi,
    halinde muhtaç aylığı bağlanır.
    Ayrıntılı bilgi için:Vakıflar Genel Müdürlüğü

Ayrıca Biyo'nun da dediği gibi Kaymakamlık'a başvurun. Yetim kaldıgınızı, annenizin çalışamayacak durumda olduğunu, okula devam etmek için devlet yardımına ihtiyaç duydugunuzu ve yaşamsal ihtiyaçlarınızın karşılanması için yardım talep edin.

Ayrıca bulundugunuz ilçe belediyesine de başvurun. Aynı şeyleri anlatın. Yakacaktan tutun yaşamsal tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması için yardım talep edin.

Annenizin saglık güvncesi yoksa anneniz yeşil kart için hemen başvuru yapsın. Sağlık durumu şu an madem kötü. Tedavisine yogunlaşsın.
    Unutmayın bunlar arasında Kaymakamlık'ın görevi diğerlerinden farklı. Devlet, 18 yaşından küçük çocukların yaşamsal ihtiyaçlarını anne ve babası karşılayamadıgında bu çocuklara bakmakla yükümlüdür. Dogal olarak kaymakamlık gerekn ilgiyi size göstermek zorunda.
    Bu işler uzun alacagından tüm sçenekleri sunuyorum. O yüzden hepsine başvurun diyorum.
    Aynı şekilde baglı bulundugunuz sosyal hizmetler il müdürlüğünden ayni ve nakdi yardım talep edin.
    Bunlardan sonuçlananlar oldugunda özellikle vakıflar muhtaç aylıgı için söyluyorum. Aldıgınız yardımlarda aranan şartları dikkatle okuyun. Vakıflardan muhtaç aylıgı baglandıgı takdirde şartlarınız değişirse Vakıflar'a gerekli bildirimi yapın.
    Lütfen gelişmelerden haberdar et ablam olur mu?
    Süreç uzuyor ve yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak durumda kaldıgınızda haberimiz olsun lütfen...
    Sakın okulu bırakmaya kalkmayın! Hiçbir şekilde... Devlet, 18 yaşından küçük çocukların nfaka yükümlüsü yakınlarından da yardım alamayacak durumdaysa bu çocuklara bakmakla yükümlüdür. Okul çağındaki bu çocukların ihtiyacını karşılamak için tüm kurumlarıyla devreye girmek zorunda.
    Bunlar sizin için bir hak, devlet için bir görevdir.
    Ezik olmayın hakkınızı arayın.

NOT:
    Babanızın herhangi bir sosyal güvnlik kurumundan sigortası var mıydı?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon