Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Saolasınız arkadaşlar... Size ve sevdiklerinize hayırlı, uzun bir ömür diliyorum. yaşam alanınızda sıkıntnın adı bile dolanmasın.
    ...
    Belkibirgün,
    sorularınızı sakıncası yoksa buradan sorabilir misiniz? Bu şekilde ben cevaplarken bir yanlışım olursa hem arkadaşların mudahale etme şansı olur hem de bu konuda aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da faydası olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

eses26, saçma sapan mesajlar yazıp insanların kafasını karıştırma. Bu kaçıncı. Bu tür başlıklar boş lakırdı edilecek başlıklar değil...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

belkibirgün, kardeşiniz ssk'lı çalışır görünürünce bir ücret alıyor görünecek. Bu ücret dikkate alınır diye düşünüyorum gelir hesabında. Çünkü ssk'lı olacak ve adına bir aylık yatırılıyor gosterilecek. Kardeşiniz o maaşı almsa bile kayıtlarda aylık gelir olarak o maaş gorunecek.
    Bu maaşla birlikte toplam geliriniz aylık olarak belirtilen sınırı aşıyor. Bu durumda böyle bişi olduğunda bu geliri bildirmeniz gerekecek diyeceğim ama aslında bu maaş da alınmıyor ki. Bu durum hakkında pek bilgim yok. Ama kayıtlarda gorunen bir aylık olacagı için gelir hesabını etkiler diye düşünüyorum.
    Ayrıca kardeşiniz ssk'lı çalışıyor göründüğünde aldıgı yetim aylıgı kesilir buyuk ihtimalle. Ama bu konuda pek bilgim yok. Eğer bu durumda yetim aylıgı keislirse bir hesap yaptım bakım aylıgı için ve bu durumda gelir hesabınız aşmıyor gorunuyor. Ama kardeşinizin yetim aylıgı kesildiğinde o aylıgın size aktarılması durumu varsa eğer- bu konu hakkında bilgim yok- değişen bişi olmayacak yine. İsterseniz yetim aylıkları ile ilgili forumda bu konu için ayrı bir başlık açın.
    Tekrar başa dönersek kardeşinizin ssk'lı çalışıyor gorunmesi durumunda onun için veriliyor gosterilecek olan aylık konusunda sosyal hizmetlere danışın derim. Bu durumun sosyal hizmetlere bildirilmesi gerekip gerekmediğini sorun ki yasal bir işlem yapılmasın hakkınızda. Benim görüşüm, kardeşinizin çalışıyor gorunmesi durumunda ona ödeniyor gosterilen aylık, gelir hesabına dahil edilir ve bildirilmesi gerekir.
    Böyle bir durumda bakıcı değişikliği yaparak sorunu çözebilirsiniz.
    Ve unutmayın gelir hesabına gore kişi başına düşen aylık gelir 363 TL'yi aşmıyorsa bile gelir durumu değişikliklerini bir ay içinde sosyal hizmetlere bildirmek zorundasınız.

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kalem,duyarlılığın için teşekkür ediyorum.Neyazıkki şuanda bakıcı gösterebileceğimiz hiç kimsemiz yok.velevki böle birini bulsak bile prosüdür ne şekilde işleyecek kimbilir,nezaman yeniden değerlendirmeye alınacak.bu bakım aylığına diğer arkadaşlarımın olduğu gbi bizimde çok ihtiyacımız var.yalnız benim anlayamadığım birşey var,anası babası ,eşi çocuğu olmayan biz engellilerin neden gelir hesabına bize bakmakla hiçbir mecburiyeti olmayan sadece,kardeşlik ve vicdan bağından dolayı bütün hayatını bizlere adamış olan kardeşimin gelir hesabı dahil ediliyor.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

belkibirgün, sen durumunuzu bulundugun il sosyal hizmetlere bildir ve kesin bir bilgi al. Bu konuda rehberlik isteyin. (Olası bir olumsuzlukta dvreye girebilirim...) Canınızı sıkmayın. Bakım aylıgı kesilmeyecektir. Sosyal hizmetlere durumunuzu anlattıgınızda size ne yapmanız gerektiği konusunda yardım edeceklerdir. Sorun neyse bir çözüm de bulunur.

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol kalem, kardeşim 1 ocak itibariyle başlayacak.ondan sonra bildireceğiz .mutlaka gelişmeleri size aktaracağım tekrar tekrar teşekkür ederim.

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

başınız sağolsun..nur içinde yatsın anneniz.allah sizede sabır versin.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Belkibirgün, gelişmelerden haberdar edersen çok seviniriz. Takipteyiz.
    denizbaksi, ablam, çok saolasın... Allah sana ve sevdiklerine uzun hayırlı bir ömür versin...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12