Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar evde bakım maaşı alıyorum adres değiştirdim dilekçe yazıp bildirmem gerekir dilekçe örneği hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Muhtarlar kanalıyla (veya ufüs müdürlüğünden) adres değişikliğinizi gerçekleştireceksiniz önce (Form c), sonra muhtardan yeni adresinizi içeren ikametgah belgesi alacaksınız ve en yakın sosyal hizmetler il müdürlüğüne başvuracaksınız.

Bu bildirimi adres değişikliğinden sonra en geç 15 gün içinde yapmak zorundasınız.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben geçen ay adres değişikliği yaptım şehir içinde nufüs müdürlüğünden ikametgah ilmuhaberi aldım o kagıtla sosyal hizmetlere gittim yarım saatte halletiler maasım kesilmedi aynı devam ettim almaya.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

eses26, ikametgah adresi değişince yeni ikametgah adresi en geç 15 gün içinde il/ilçe sosyal hizmetlere bildirilmek zorundadır. Aksi takdirde yasal işlem yapılır.

İlgili Yönetmelik der ki:

"
    (3) (Değişik:RG-21/10/2010-27736) Bakım ücreti il müdürlüğünce ödenen ve ikametgâhında bakılan bakıma muhtaç özürlünün ikametgâh adresinin değişmesi hâlinde, yeni ikametgâh adresinin bakımını üstlenen bakım merkezi veya akrabası tarafından en geç onbeş gün içinde il müdürlüğüne bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki veya idari işlem yapılır."

Üye
    Hellowen Avatarı

Gerçek Adı
    Ali ÖZDEMİR
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    19:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 aydır adanadan mardine taşındık ilk iki ay boyunca parayı çekiyordum...bu kasım ayının parasını göremedim kartta burda duyduğuma göre adanada şube falan değişmiş....

dediğiniz adres değişikliğini henüz bildirmedim sgk ya acaba adres yüzünden mi yoksa şube değişikliği yüzünden mi parayı göremiyorum..burdaki bankaya söyledim şube değişti diye öyle birşey duymadık dediler ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evde bakım aylığı aldığınız il/ilçe sosyal hizmetleri arayıp aylıgınızı alamama sebebini öğrenebilirsiniz. Yani daha onceki bakım aylıgı için başvuru yaptıgınız Adana il/ilçe sosyal hizmetleri arayacaksınız. Başka ile taşınıyorsunuz ve yeni adresinizi üç aydır bildirmemişsiniz. Eğer ikametgah değiştirdiğinizi farketmişlerse aylıgınızı durdurmuşlardır. Bunu anlamanın yolu dediğim gibi sosyal hizmetleri aramanız. Eğer farketmemişlerse bile sizin adres değişikliği yaptıgınızı bildirmeniz zorunludur.
    ikametgah degiştirdinizde yeni adresinizi en geç 15 gün içinde başvuru yaptıgınız sosyal hizmetlere bildirmekle yukumluydunuz. O yüzden geç bile olsa lütfen başvuru yaptıgınız sosyal hizmetleri arayın ikametgah adresi değişikliği yaptıgınızı, başka ile taşındıgınızı soyleyerek yeni adresinizi bildirin. adres bildirmeniz gerektiğini yeni ogrendiğinizi ogrenir ogrenmez de kurumla temas kurdugunuzu yazın ya da söyleyin. En azından durumu telafi etmeye çalışın. ne yapabileceğinizi sorun.
    Gelişmelerden bizi de haberdar edin lütfen.