Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    istedikleri evrakları teslim ettik; ama benim maaş bordromu istemediler, bu yarım öbür gün sıkıntı olmaz mı acaba

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

@cntilmn

evde bakım aylıgının baglanabilmesi için aşağıda yazacağım 3 şarta da uygun bulunmalısınız. birinde bile uygun bulunmadıgınız takdirde evde bakım aylıgı baglanmaz.
    1. çocugunuzun % 50 ve üstü ağır özürlü ibareli raporu olmalı.
    2. hanede kişi başına düşen aylık gelir 606,95 TL altında olmalı.
    3. çocugunuz bakıma muhtaç olmalı. bakıma muhtaç olup olmadıgının tespitinin nasıl yapıldığı şu linkte anlatılıyor:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html

çocugunuz 3 yaşında. yaşından dolayı zaten bir başkasının bakımına ihtiyaç duyuyor. yaşından dolayı değil de hastalıgından dolayı bakıma muhtaç olup olmadığı tespit edilmeye çalışılacaktır. siz de degerlendirmenizi buna göre yapın.

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım ben devlet memuruyum, oğlum %80 otistik. Eşim ev hanımı, evde bakım için başvuru yapıp evrakları içeri verdik, ama sorun şuki ;Ben başvuruyu bingöl'de yaptım ama tayinim istanbu'a çıktı. Bundan sonra ki süreç nasıl olur, bu başvurum gittiğim yerde geçerli mi yoksa gittiğim yerden tekrar başvurmam mı gerekiyor

Üye
    kardelençiçeği Avatarı

Gerçek Adı
    Sait CAN
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

@cntilmn

oğlunuzun raporu sürekli ise ve eve giren kazanç evde bulunan herkes için ayrı ayrı olmak üzere 606 liradan az ise evde bakım ücreti alabilirsiniz bulunduğunuz ilin veya ilçenin aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerine baş vurmanız ve sizden istenilen belgeleri temin etmenizden sonra maaşınız bağlanır evinize incelemeye kontrol amaçlı geleceklerdir. sait can samsun aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü bünyesinde çalışıyorum

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sait can bey, herhangi bir il dışı adres değişikliğinde bu bakım ücreti düşer mi; yoksa gittiğim yerde aynen almaya devam edebilir miyiz?

Melek hanım onu anladım, il dışı adres değişikliğinde durum ne olur? gittiğim yerde de alabilirmiyim; yoksa tekrardan başvuru yapmamız mı gerek?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

@cntilmn
    il değişikliğinde evde bakım aylıgı durdurulur ve taşındığınız il müdürlüğüne başvurunuz gerekir.
    siz Bingöl'de evde bakım aylığı için başvurmuşsunuz ve aylıgınız baglandıysa il dışı adres değişikliği yaptıgınızı ve yeni adresinizi bingöl il müdürlüğüne bildirmekle yükümlüsünüz. bu durumda aylıgınız durdurulur. evraklarınız İstanbul il müdürlüğüne gönderilir.
    aylık durdurulduktan sonra siz de İstanbul il müdürlüğüne başvuracaksınız. İstanbul'da bakım hizmetleri degerlendirme heyeti hanenize gelecek. şartlarınız uygun bulunursa evde bakım aylıgı baglanıp il müdürlüğünün onayını takip eden 1 aylık bakım hizmetinin karşılıgı sonraki aydan itibaren ödenmeye başlayacak.
    ama anladığım kadarıyla Bingöl'de işlemleriniz tamamlanmamış. henüz başvuru aşamasındaymış. doğru mu? bakım hizmetleri değerlendirme heyeti gelmiş miydi?
    eger böyleyse bingöl il müdürlüğüne adres değişikliğini bildirin işlemleri durdursunlar siz İstanbul'da başvurun. zaten size ne yapacagınız konusunda yardımcı olurlar.

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet başvuru aşamasındayım, evraklarımı teslim ettim, dünde heyetten birileri eve gelip evraklarımızın tamam olduğunu ve eşime 1 ekimde gidip imza atmasını söylediler, ama benim adres değişikliğiim 15 gün veya bir aya sürer.
    Konu cntilmn tarafından değiştirilmiştir (16.09-2015 Saat 23:02 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

@cntilmn
    çok kötü bir başlangıç olmuş sizin açınızdan. tam aylık baglanacakken siz taşınacaksınız anladığım kadarıyla. önce sizi bilgilendireyim ki yasal açıdan sonra başınız belaya girmesin.

evde bakım aylıgı baglanırsa Bingöl'de, siz de sonra İstanbul'a taşınırsanız; taşındıktan sonra en geç 15 gün içinde yeni adresinizi Bingöl aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne bildirmekle yükümlüsünüz. Bingöl il müdürlüğü de adres değişikliği sebebiyle evde bakım aylıgını kesecek. siz böyle yapmayıp da İstanbul'da iken Bingöl'de baglanan evde bakım aylıgını almaya devam ederseniz hakkınızda Bingöl il müdürlüğü yasal işlem başlatır ve aldıgınız aylıkları faiziyle birlikte tahsil eder. bunu en başta yazayım ki sorun yaşamayın sonradan.
    şimdi ne tavsiye edebileceeğimi ben de bilemiyorum. dedim ya başlangıç kötü. evde bakım aylıgı işlemleri devam etsin desem. zaten aylık baglansa bile ilk aylıgınızı Kasım'dan önce alamazsınız. e o zamana kadar da taşınmış olacaksınız zaten. ve aylık kesilecek. tam bir zaman kaybı.
    İstanbul'a taşındıgınızda işlemler yeniden aynı dosya üzerinden başlayacak çünkü. Bingöl il müdürlüğünden dosyanız istenecek, İstabul'da tekrar sizin hanenize bakım hizmetleri değerlendirme heyeti gelecek ve hakkınızda İstanbul il müdürlüğü karar verecek yeniden. şartlanırınız uygun bulunursa da evde bakım aylıgı baglanacak.
    şimdi ne yaapalım sen söyle?

şu detay hakkında da ayrıntılı bilgi vereyim. Bingöl'de aylıgınız il müdürlüğü taraafındaan onaylandıktan sonra bir ay bakım hizmeti vereceksiniz. bunun ücretini de sonraki ay aalacaksınız. boyle devam edecek. e sizin aylık diyelim 1 ekim'de onaylandı. evde bakım aylıgını ancak kasım'da alabileceksiniz en erken. ama siz diyelim ki 1 ekim'de istanbul'a taşındınız. bu durumda aylık alma hakkınızı kaybedeceksiniz. Bingöl'de evde bakım aylıgı baglansa da size yararı olmayacak yani.
    ben bunları soyleyim ki adımlarınızı ona göre atın.
    size tavsiyem Bingöl il müdürlüğüne gidin tüm detayları konuşun. taşınacagınızı söyleyin. size rehberlik etsinler.

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek hanım yardımınız ve bigileriniz için tşk ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12