Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    albinomurat Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler
    ben yeğenime bakım aylığı almak istiyorum . yeğenim 5 yaşında benim gibi o da albino hastasıdır.
    biz evde 7 kişiyiz. ben 645 tl alıyorum, abim 875 tl alıyor. babam çalışmıyor. kardeşim de 2022 aylığı alıyor
    acaba yeğenime maaş bağlanır mı

ayrıca kardeşimde hem 2022 hem de evde bakım aylığı alabilir mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evde bakım aylığı için en önemli şart bakıma muhtaçlık kritrelerine uygun olunması ve en az %51 ve "ağır özürlü" özürlü sağlık kurulu raporunun olmasıdır. Yegeniniz ancak bu şartlar uygunsa evde bakım aylıgından yararlanabilir. Eğer yegeniniz bakıma muhtaçlık kriterlerine uyuyorsa ve uygun raporu varsa hanede kişi başına düşen aylık gelir 363 TL'yi geçmiyorsa evde bakım aylıgı için muracaat edilebilir. Aksi durumda evde bakım aylıgı baglanmaz. Tekrar ediyorum evde bakım aylıgı baglanması için en önemli kriter bakıma muhtaçlık kriterleridir. Bir başkasının bakımına ihtiyaç duymuyorsa baglanmaz.
    Engelli olması ya da agır özürlü olması bir bireyin evde bakım aylıgı alması için temel kriter değildir. O yuzden kardeşiniz için de aynı şey sözkonusu. Kardeeşiniz bakıma muhtaçlık kriterlerine uygunsa ve en az %51 "agır özürlü" ibareli özürlü saglık kurulu raporuna sahipse ve gelirlri uygunsa baglanır.
    O yüzden bakıma muhtaçlık kriterlerini inceleyiniz.