Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bahar77 Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    15.08-2010
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.Ananem 74 yaşında ve kalp-damar-diabet-felç-tansiyon-unutkanlık gibi rahatsızlıkları var.dolayısıyla 10 senedir yanında kalıyoruz.ve şuan evde 3 kişiyiz.Ananem,annem ve ben.10 senedir babamdan ayrı yaşıyoruz fakat ikametgahımız eski evde.gelirimizde sadece ananemin dedemden kalma emekli maaşı ki, 600tl yi bile bulmuyor.ben çalışmıyorum. Bu durumda biz yaşlı bakım parası alabilirmiyiz? ve nasıl-nereye başvuru yapmamız gerekiyor.Konu hakkında bilgisi olanlar bana yol gösterip bilgilendirirse çok sevineceğim. Teşekkürler,

Üye
    kolay ölüm yok Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    türkiyem
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilkyapmangereken ikametgah sonra kaymakamlık malmüdürlügüne evde bakım ücreti icin dilekce verrcek siniz sonra sizi ilgi hastaneye sevkedecekler almış oldunuz rapor 1 tanesi sizde olsun unutma sosyalhizmmmetlerdensize eve bakmaya gelcekler polis de gelcek ya yoruldum bende engelliyim ilhan.nuh etyazılıyoya bilgi sayardahotmail felann ha sakın yanlış anlama

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle yetkili hastaneler den %51 ve üstü "ağır özürlü" ibareli özürlü sağlık kurulu raporu almanız gerekiyor. Anneanneniz bakıma muhtaçlık kriterlerine uygunsa (ki anlattığınıza uygun görünüyor) evde bakım aylığı için sosyal hizmetlere başvurabilirsiniz. Bahsettiğim raporu da kurum sevkiyle alırsınız. http://www.engelliler.biz/forum/evde...-ve-surec.html

Hanede kişi başına düşen gelirin 363 TL'yi geçmemesi grekiyor. Sizin de gelir duurmunuz uygun görünüyor. Yine de şurayı iyice inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

İkametgahınızı da yaşadığınız yere aldırın.