Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    14:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sitenize yeni üye oldum.

Ben evli iki çocuk annesiyim eşim beni terketti başka biriyle yaşıyor. kendim omirilik felçliyim belden aşağım tutmuyor. devlet hastanesinden raporum mevcut
    maddi durumum ve iş olanağım olmaması sebebiyle bir akrabam bana hediye araç satın aldı Allah razı olsun tedavi için sık sık istanbula gidip geliyoruz, kendi çocuğuda rahatsız aynı anda arabayla işimizi görüyoruz.

Sormak istediğim ben yeğenimi şöför tayin ettim. Arabayı 5 yıl satamıyoruz. Özürlü maaşı alabilmem için bu aracı satmamız şart mı

Bir de eşiminde sigortası var şu an resmi olarak evliyiz ama ayrı yaşıyor beni terketti boşanmamız şart mıdır

Bu iki sorun için sizden fikir almak istiyorum verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Burada kastettiğiniz şey 2022 maaşı mı yoksa evde bakım hizmeti mi?
    Omurilik felçli olduğunuz için, hanede kişi başına düşen gelir 348 TL'den azsa, aylık 520 TL tutarındaki evde bakım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aracınızın olması bu hizmetten yararlanmanıza engel olmaz.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

evde bakım değil çocuklarım bakıyorlar zaten. aylık bağlanmasını istiyorum. burada bir komşum var onunda %90 raporu var iki böbreği iflas etmiş durumda onun aylığı var onun maddi durumu kötü kocası vefat edeli 4 yıl olmuş.

2022 maaşıymış komşuma sordum %90 raporu varmış diyaliz hastası.
    benim raporumda %90 oranda.
    boşanmama gerek yok yani eşimden öylemi sigortası olması engel teşgil etmez heralde. zaten boşanma masarafına param yok oda ayrı dert. araba engel olmaz dediniz o tamamda boşanmama gerekde yok heralde.

2022 maaş bağlanması için siz bana detaylı izah edermisiniz ilk nereye müracaat etmem gerekir? aşamalar nedir lütfen zahmet veriyoruz ama.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Evde bakım aylığı almanız 2022 aylığı almanızdan çok çok daha kolay.
    Resmi olarak boşanmadığınız için eşinizin geliri ve sağlık güvencesi size 2022 aylığı bağlanmasına engel sayılır.
    Bence -gelir kriterleriniz uygunsa- evde bakım aylığından yararlanmak için yaşadığınız yerdeki sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hazreti Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    16:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Allah razı olsun bunlar kolay gibi görünüyorda. Bişey aklıma takıldı siz bu konuda bilgilisiniz. Beyimin yeğeni 6 ay önce bana bir araba hediye aldı ortak kullanıyoruz fakat araba benim üzerime özürlü indirimiyle aldılar beş yıl arabayı satamazmışız bu araba maaş bağlanmasında engelmi bununla ilgili kesin bilgi verirmisiniz iyi günler dilerim.

Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Araba 316bmw ama dediğim gibi başıma dert oldu 48 milyara aldılar ozaman benim maaş işi zor ben diyeyim ozaman ney o vergi almadan satamazlarmış banane ben istemiyom otobüsle gider gelirim tamam Allah razı olsun aldılar istediğim yere götürüp getiriyor yeğenlerim ama artık yapacak bişey yok satsınlar içinden kdv vergisi alınıyormuş onu düşsünler ozaman tüh keşke bilmiyorduk önce arabayı almasalardı çok zarar edecek ama mecburuz. sağolun sizde yardımcı oldunuz.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşeyden önce eşinle ayrılmadığınn sürece ister 2022 ister bakım maaşı olsun eşinin geliri seninde sayılır ayrı yaşamak bu sorunu çözmz ikinci ötv siz 48 bin tl lik araba normalde 60 bin tl gerçekçi olmak gerekirse bunu devlete inandırmak çok zor gibime geliyor akrabanız bu parayı size her ay bakım maaş verir gibi verseydi yaklaşık 7 yl maaşlı olurdunuz bunlar hep göz önünde bulundurulmalı karamsar olmayı sevmem herkesin bu imkanlardan yaralanması için eğer burda eğer başka alanarda herkese duyurmaya ve yardım etmeye çalışırım önem verdiğim hakkı olan yararlansın sizlerde kişi başı geliriniz 348 tl geçmese alabilirsiniz ama 60 bin tllik araba ile nasıl olur bilemem benden kardeşime ait 2 "ineğin" sütününün gelrini dahi istediler

Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyo;

haklısınız bize de dediler boşanmak şarmtmış arabada engel hadi arbayı satarız boşanma içinde en kısa zamanda avukat tutayım. sağolun

Üye
    hakan003 Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    23:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şunu anlamadım evde bakım aylığı ne 2022 aylığı ne bide iki içinde nerelere başvuruluyo

Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maddi durumum iyi değil şimdi sağa sola bana avukat tutun desem ayıp olur bu boşanma işi için aşamalar nedir , maliyeti çokmudur , baro ücretsiz avukat verirmi eşimden nekadar sürede boşanabilirim. Birde üzerime olan arabayı satmamız şartmı denedik alıcı bulamadık ne yapmamı önerirsiniz. Maaş için önce kaymakamlığamı gitmem gerekiyor becerebilirmiyim zormu bu işlemler , zaten devlet hastanesi raporum hazır %90.

Üye
    mesele Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;
    ben zaten oğluyum annem pc kullanamaz bana izah edebilirsiniz teşekkürederim.

Üye
    hazreti Avatarı

Son Giriş
    23.06-2010
    Saat
    16:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizde aynı dertten muzdaribiz annemde böbrek yetmezliği var bize yardımcı olursanız sevinirim. Konyada ikamet ediyoruz.