Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MaviKedi Avatarı

Son Giriş
    28.07-2010
    Saat
    14:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben aranıza yeni katıldım,

% 90 OF'luyum. evde eşim ben ve kardaşim yaşıyoruz. eşim işsiz, kardeşim okuyor, ben part-time çalışıyorum. aylık toplam gelir 420 TL,
    aynı binada oturan annem bakıcım olabilir mi
    kendisi bağkurdan emekl.i onun emekli maaşı gelir hesabına dahil ediliyor mu

yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet tüm gelirler dahil ediliyor mavikedi..emekli maaşıda dahil tüm gelirlerin toplamı baz alınıyor..

Üye
    MaviKedi Avatarı

Son Giriş
    28.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim ama haneye giren para hesaplanmıyormu,Annemle aynı evde oturmuyoruz,bakıcım olduğu için onun emekli maaşıdamı hesaplanıyor

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şİmdi şöyle bir şey,bakım aylığı ailenin genel aylık geliri ile hesaplanan ve buna göre verilen bir paradır.O yüzden annenizin ayrı evde yaşıyor olması gidişatı değiştirmez diye düşünüyorum.Yanlış olmasın ama en son kişi başına düşen aylık gelir 340 dı sanırım..bunu geçmeyecek..siteden bi bakın yinede kişi başına düşen gelir ne kadar olacak..

sevgiler

Üye
    MaviKedi Avatarı

Son Giriş
    28.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi kafam karıştı kişi başı gelir sınırı 348 TL ancak anlamadığım ben evlenmişim evim ayrı, dediğiniz gibi genel gelir hesaplanıyorsa, Annemin emekli maaşı, babamın maaşı, çalışan kız kardeşimin maaşı hepsi hesaplanır, bu durumda kime bağlanabilirki bu bakım maaşı

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pardon klavyede yanlış basmışım düzelttim şimdi rakamı...
    ben anlatamadım size sanırım en iyisi bilgili birisi yazsın yada siz sçhek i arayıp sorunuz..
    evde bakım aylığı ailenin toplam gelirine göre hesaplanıyor dışardan gelen bakıcı için şartlar nedir bilemiyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bakıcı olan kişi akraba ise, evet, bakmakla yükümlü birey değilse bile onun geliri gelir hesabına dahil edilir.
    Yani anneniz bakıcınız olabilir evet, ama bu durumda annenizin geliri gelir hesabınıza dahil edilir: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MaviKedi Avatarı

Son Giriş
    28.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar,
    Teyzem benim bakıcım olacak aynı adreste değil ama aynı mahallede aynı sokakta oturuyoruz, bu sabah evrakları Sosyal Hizmetlere teslim ettik bakıcı aynı adreste oturuyor olması gerekir dediler böyle birşey varmı, birde Okmeydanında oturuyorum ne kadar zaman zarfında heyet eve gelir bilgisi olan varsa memnun olurum Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bakım yönetmeliği madde 11:
    (5) Bakıma muhtaç özürlüye akrabanın bakım hizmeti vermesi hâlinde, bakıma muhtaç özürlü ile akrabanın aynı adreste ikamet etmesi esastır.
    Ancak, bakıma muhtaç özürlüye bakacak başka kişinin bulunamaması ve bakıma muhtaç özürlünün veya yasal temsilcisinin özel veya resmi merkezlerde bakım hizmeti almayı istememesi hâlinde; bakım hizmetleri değerlendirme heyetinin de bakım hizmetinin verilmesinde sorun veya yetersizlik olmayacağına kanaat getirmesi şartıyla, bakım hizmeti her gün rahatlıkla gelinip gidilebilecek yakınlıktaki farklı adresteki akraba tarafından da verilebilir. Bu durumda, bakıma muhtaç özürlünün yirmidört saat içindeki tüm bakım ihtiyacının giderilmesi ve fiilen en az sekiz saat bakıma muhtaç özürlü ile birlikte olunması ve bakım raporunda sekiz saatten az olmamak üzere kaç saat birlikte olunacağının belirtilmesi gereklidir.
    Bu şart söz konusu ise, karara itiraz edebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...