Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakangoz Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    11:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Ben 32 yaşındayım ve yüzde 92 raporum var. Evliyim, bir de çocuğum var. Engelli haklarından herkes yararlanıyor fakat ben bu yaşıma geldim hala hiç bir haktan faydalanamıyorum.
    Babamın üstünde ankara ticari taksi olduğu için 2022 ve bakım ücretine başvurmadık. Şimdi ise evliyim ve eşimin istekleri oluyor fakat benim kendime ait herhangi bir param veya maaşım yok. Ayrı eve çıkıp başvursam o da olmuyor, çünkü eşim menenjit geçirmiş ve zihinsel olarak kalıcı hasar olduğu için yemek yapma gibi işleri yapamıyor.
    Sizce ne yapabilirim. Devlet böyle evliler için hiçbir hak
    vermiyor mu?

Üye
    SEDNA Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakım ücretleri evdeki gelir durumuna bakarah bağlanıyor arkadaşım.Hanede kişi başına düşen gelir 348 TL'den az olmalı.

Gelir hesabına kimlerin dahil edildiğine dair bilgi: Kimler Bakıcı olabilir. Kimler gelir hesabına dahildir

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşinle ayrı bır eve cıksan bakım maaşı ve 2022 maaşından faydalanırsın,
    ancak eşin rahatsız ıse bakım maaşı için kim bakıcın olarak görünecek?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Arkadaşlara ek olarak, bakıma muhtaçlık kriterlerine de uygun olmalısınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hel Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm hakangoz arkadasım yasın 32ve ewlisin baban sana bakmakla yükümlü deyil kanunlara göre 2022 veyaewde bakım maasından yararlanabilirsin durumun uygun cünki.benimde annemin ewi maası var annemle yasıyorum ama bu engel deyil 18 yasından kücükler icin anne baba malı soruluyor .sen yetiskinsin tek bir birey olarak degerlendirmeye alınırsın.hemen basvur bence

eger tam netlik kazandıysa eşlerin 2 side engelli ise herikiside 2022 den yararlanabiliyorolması lazım.önceden ewlenince kesilirdi ama bunu 2 side engelliyse maaslarını alamaya devam edeceklerini tv kanalında haberlerde söylemislerdi.bu netlik kazandımı bilen varmı lütfen yazınki herkes bilgilensin

Başlığın Etiketleri