Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ablam şimdi başvurursa ytim aylığı aldığı için ve bu ytim aylıgı alabileceği 2022 aylıgından düşük ise 2022 aylıgı seviyesine yükseltebileceklrini söylerler size. Yukarıda ddiğim gibi evlendiktn sonra ytim aylığı kesilirse bu aylık farkı da ksilir. Ama bir kaç ay için bile olsa siz istiyorsanız -eğer yetim aylıgı, özür oranına göre alabileceği 2022 aylıgından düşükse- ytim aylıgını 2022 aylıgı seviysin yuksltm talbinde bulunabilirsiniz. fakat bu da tkrar diyorum ytim aylıgı kesilince ksilir.
    Evlndiktn sonra eşin 2022 aylıgına muhakkak başvursun. Çünkü ikiniz için de evde bakım aylıgını bir akrabanız alacak. Başka gliriniz yok. Bence buyuk ihtimalle nişanlınızın başvurusu kabul edilir. Bakıcınız olan akrabanızın aldıgı aylık farklı onun aldıgı aylık farklı çünkü. Hele hayırlısıyla evlnin siz Gerisi kolay. Tekrar şimdidn mutluluklar diliyorum hr ikinize de. Şimdi bunların kaygısını çekme sen. Evlenir evlnmez eşin başvursun 2022 aylıgına da. Bence baglanır
    Ama unutma evde bakım aylıgı için olan tüm dğişiklikleri zamanında bildiirn olur mu?

Üye
    ercan %50 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim ablacığım Allah(cc)razı olsun tavsiyelerinize uyacağım kesinlikle.Allah'a(cc) emanet olun inş.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

E ablam bakım aylıkları gelir hesabında dikkate alınmayacak 1.12.2010 tarihindn itibaren Yani evde bakım aylıgı alınıyor diye endişelenmenize gerek yok artık

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla nasıl yani 1,12,2010 tarihinde ne olacak sınır mı kalkacak açıklık getireseniz sevinirm

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylıkları için dedim ablam Evde bakım aylığı alanlara sonradan 2022 aylıgı baglamada sorun çıkarıyorlardı ya. Artık bu yeni Yönetmelikl birlikt bakım ücrtleri 2022 aylıgı için gelir hesabına dahil edilmeyecek o tarihten sonra.

Üye
    ercan %50 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam değerli arkadaşlar

Bir sorum daha olacak nasip olursa kısa zamanda düğünüm olacak eşimin bakım maaşı için evlendikten sonra adres ve bakıcı değişikliği dilekçesini eşim kendi memleketinki SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ ne mi bildirecek yoksa yeni adresindeki SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE ne mi verecek bu konuda bilgisi olan varmı ? cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Üye
    ercan %50 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben nişanlım ikimizde bakım parası alıyoruz nişanlım izmirde yaşıyor ben istanbulda. 1 ay içinde istanbulda düğünümüz olacak ve adres değişikliği bakıcı değişikliği dilekçesi vermemiz gerekiyormuş.bu durumda evlendikten sonra benim ailemin yanında kalacağız ama ikimizde adres değişikliği ve bakıcı değişikliği dilekçesi vermemiz gerekiyormu sadece nişanlım verecekse izmirdemi verecek istanbuldamı verecek ve evlendikten sonra dilekçenin ardından ikimizin maaşını bir mi kesecekler nasıl olacak acaba ve bu adres ve bakıcı değişikliği dilekçesinin bir örneği varmı buradan bir örnek verirseniz çok minnettar kalırım...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

Anlayamadığım bir konu var arkadaşlar ve sevgili Oturanboğa. iki kişi evli ve bu iki kişi de 2022 maaşı alıyor ve birisi de bakım maaşı için müracaat etmek istiyor. Şimdi bu muhtaç maaşları ve bakım maaşı gelir olarak kabul ediliyor mu yoksa bunlardan hariç eve giren herhangi bir gelir mi aranıyor ? ve bu kişiler hem 2022 maaşı hem de bir eş bakım maaşı alabilir mi ?

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhabalar arkadaşlar bu konu eve gelenlerin vicdanına birde kuvvetli torpile bağlı.bizde karı koca müracat ettik anemi bakıcı gösterdik eve üç kişi geldi biri bayan gelir durumumuz uygun hak kazanmaya.sadece üç madeden alınabilir hissi yaratılar vc banyo yemek .bunu yapan alamaz fikri verdiler tavırlarıyla dedikki kanun madesinin diyer konularında yazdığı gibi.soba yakacak pazar market uzanamadığımız yerdeki temizlik işleri ve bi sürü sorunlar çıkıyo masraf gerektiren .kadın dediki bende temizlikçi alıyorum normaldir dedi.ve dosyaları aynı anda doldurdular eşiminki bir ay önce olumsuz geldi benimkinden ses yok...önceki gün 15 yaşlarında bir kişiyle karşılaştım%65 raporlu ve aylık bakıcı parası 580 tl aldığını söyledi bu kişi koşuyor bisikletle sekiz çiziyor tabiri caizsse.ben%78 raporum var iki bastonlayürüyorum bana gelen memur maşallah kendini gezdiriyorsun şeklinde hitap ediyor..bu kurumları denetleyen bir müfettiş kurumu yokmu acabağa.herkese saygılar...

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rain_Man;

yazdiklar olsun bu sgk ya ne işler dönüyor ya yazik onca engelli kişi maaş alamiyor sağlam adama maaş veriyorlar

burda birşey derdim ama yeri değil neyse allaha havale ediyorum onlari

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12