Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    hastalığı sadece kronik şizofren olan başka rahatsızlığı olmayan kişi veya yakını olan varmı kronik şizofren olan başka bir rahatsızlığı olmayan bir kişi ağır özürlü raporu alıp evde bakım aylığı bağlatabilen varmı

benim hastaneye yaptıgım başvuru kabul edilmedi siz yatalak değilsiniz ağır özürlü raporunu almanız için yatalak eli ayağı tutmaz halde olmanız gerekiyor denildi ve rapor alabilmek için gerekli mürecatımız engellendi bu durumu sağlık bakanlığına ve hastane başhekimliğine yazdım bana il sağlık müdürlüğüne başvurmam gerektigi söylendi oraya yazdım cevap veren olmadı ne yapmam lazım bu tür hastalara ağır özürlü raporu veriliyormu yoksa verilmiyormu forumda alan arkadaşların yazılarına rastlamıştım her ilde farklı uygulamalarmı var ..sadece şizofren ahstası olan ve ağır özürlü raporu alan arkadaşlar hangi hastaneden aldıklarını yazabilirlerse sevinirim en azından bizde o hastaneye başvurabiliriz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, alan kişiler olduğunu biliyorum. Kendileri de yazarsa güzel olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

bu durumda olup ta maaş alan arkadaşlardan yanıt bekliyorum il sağlık müdürlüğüne dilekçe ile başvurdum cevap gelirse aynı duurmdaki arkadaşlara emsal teşkil eder.

Üye
    müzeyyen_yusuf Avatarı

Son Giriş
    19.05-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gunaydın eşim şizofren 2 senedır 3 ayda alıyor bakır köyde 20 gün yattı ve ordan alın dı ayrıntilı bimlmiyorum kardeşi ilgılendi benım sorunumda ilaclarını kullan mıyor ne yapabılırım

Üye
    ates34 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2010
    Saat
    23:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm müzeyyen arkadassım ilaclaarını kullanmıyorsa ve rahatsızlanıyorsa tekrar hastanede tedavi görmesini tavsiye ederim. allah yardımcınız olsun

kunta arkadasım hangi hastaanede tedavi görüyorsaniz bence oraya danısın derim allah yarrdımcınız olsun

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar evde bakım aylığına bağlanabilmek için mağlumunuz ağır özürlü ibareli engelli raporu isteniyor

bu raporu alabilmek için engelli derecesini belirleyen cetvel varmı yani engelli raporu alırken kullanılan cetvel bu raporu alırkende geçerlimi eğer geçerliyse kronik şizofreni hastalığı için ağır özürlü raporu alını alınamayacağını bir türlü öğrenemiyorum il sağlık müdürlüğüne hastaneye postaneye bimer her yere dilekçe yazdim kurul raporu için başvurun deniyor hastaneye başvuruya gidiyorum orada hastanın eli ayağı tutuyormu deniyor eli ayağı tutuyorsa kendi evde yemeğini yiyorsa olmaz deniyor
    evet kendi evde yemeğini yiyor ama aynı zamanda yemekten sonra kendine bakan insanı satır ile doğrayıp üstüne doymazsa sokaktanda birkaç kişiyi balta ile öldürüp kanlarını içerbilir
    böyle mantık hiç görmedim evde yemeğini yiyorsa ağır özürlü değildir

sitedeki arkadaşlara soruyorum kronik şizofren hastası olup ağır özürlü raporu alıp evde bakım aylığı maaşı alan varmı bunu geçen senede sordum forumda evet alıyoruz diyen bikaç arkadaş çıktı ama ben 1 senedir uğraşiyorum ama henüz rapor alabilmek için sağlık kuruluşlarından kabul göremedim
    zaten hastami heran hastaneye götüremiyorum zorla ayda yılda bir ikna edebilip hastaneye götürebiliyorum ondada rapor alamazsınız denilip gönderiliyorum

ne yapacağımı bende bilmiyorum
    istedigim sadece bu raporu hakediyorsa hastam alabilmesi etmiyorsa zaten istemiyorum ama hasta heyete bile sokulmuyor 13 senedir kronik şizofren hastası leşi yok ama çok yaralaması var saldırması var yaralaması var bakırköyde yatılı tedavi gördü
    bu sene yıllık izinde tekrar bu işe uğraşacağım ne yapmalıyım şizofren hastası olup bu raporu almış arkadaşlardan yardım bekliyorum

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

kunta;

%50 ve üzeri özrün bulunuyorsa ve başkasının bakımına muhtaç derecede ise ağır özürlü almamanız gibi bir durum yok.

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kunta . benim F25 Tanılı raporum var bakım parası için başvurummuz var ama 3 ay dır bir cevap gelmedi.
    ayrıca hasdan için leşi yok demeni kınıyorum. kaldıki insan öldürmek ruh sağlı yerinde olan biriyle aynıdır. istatikler böyle söyler . hasdanız 13 yıl dır hasda ise yatdığı hasdaneden raporunu isdiyebilirsiniz.
    rabor ölcüleri şu atresden görebilirsin: sakatlık oranı cetveli

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

abim %80 şizofreni f20.9 tanımlanmamış,%60 göz problemli ikisi %92 ye tekebil ediyor evde bakım maaşı alıyoruz artı 1000 tl civarında 2022 maaşı alıyor.ilaçları süreklü raporla ücretsiz alıyor.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benimde bildiğim birkaç arkadaş var şizofren hastası olup evde maaşı aldığını